Категорії архівів: Події

Онлайн-екскурсія “Чорнобиль… Ми всі в одному човні”

Із  нагоди 35-річниці з Дня вшанування пам’яті жертв постраждалих унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС педагогічні працівники та здобувачі освіти 23 квітня  долучилися до перегляду віртуальної  екскурсії музеєм цивільного захисту «Зірка Полин». Музей є частиною Меморіального комплексу, де зібрано спогади про Чорнобильську катастрофу в символічних композиціях, героїчних сторінках ліквідації аварії на ЧАЕС. А ще він висвітлює наслідки відчуження територій та життя «в зоні» після багатьох років аварії. Під час віртуальної екскурсії діти та педагоги  ознайомились із експозицією музею, побачили унікальні експонати та фото, почули розповідь про події 1986 року. Охочих відвідати інтерактивну екскурсію музеєм було багато, тож, на жаль,  не всім удалося її «відвідати» навіть таким чином. Але  запис екскурсії та конференції ще  можна переглянути  протягом тижня.

1изображение_viber_2021-04-23_14-22-552изображение_viber_2021-04-23_14-22-55

Пам’ятаємо!

Ніколи_Знову_02.svgДень пам’яті та примирення — пам’ятний день в Україні, який відзначають, в річницю капітуляції Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».

 

День пам’яті жертв голодомору

hqdefault

 

У останню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голоду, штучно організованого радянською владою. Цьогоріч цей день випадає на 26 листопада.
З нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору 5.ua підготував десять історичних фактів у цифрах, які дають зрозуміти увесь масштаб трагедії.
Ми пам’ятаємо…
1. Голодомор в Україні тривав 17 місяців (з квітня 1932 р. по листопад 1933 р.). Дослідники називають різні цифри загиблих під час голодомору: 4, 5, 7 та 9 мільйонів.
2. З урахуванням непрямих жертв (внаслідок повного фізичного виснаження, тифу, кишково-шлункових отруєнь, канібалізму, репресій, самогубств на грунті розладу психіки та соціального колапсу), за приблизними підрахунками, голодомор забрав життя 14 мільйонів людей.

День української писемності та мови

1415599265_7000001

Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку 9 листопада на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

 

День пам’яті трагедії Бабиного Яру

949163811
Бабин Яр – одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.
Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.

22 вересня День партизанської слави України

thumb-item-523x340-8cca
День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань армії на захід.

21 вересня Міжнародний день миру

den_mira
Для деяких з нас мир – це повсякденна реальність. Для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар – не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в кайданах атмосфери нестабільності та страху. Для них-то в основному і існує цей день.
Двадцять п’ять років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір він і відзначається в Організації Об’єднаних Націй. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.
ООН використовує святкування Дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.
В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Презедента України № 100 від 5 лютого 2002 року.
За матеріалами ДіловаМова