Державні символи

ПЛЕКАЄМО ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ

Упродовж останніх років у нашому закладі щопонеділка навчальний день розпочинався інформаційними 15 хвилинками та виконанням Державного Гімну України,  що   завжди вселяв  в серця українців віру в краще майбутнє та свято живе у серцях тих людей, які щиро вірять у духовне відродження українського народу.

P1000915   DSCN4064

НАШІ ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ

s3

 Закон України про Державний Гімн України Стаття 1. Державним Гімном України є національний гімн на музику  М. Вербицького із словами першого куплету та приспіву твору Павла Чубинського в такій редакції:

Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.

Президент України Л.Кучма м. Київ, 6 березня 2003 року

Прапор України

Державний Прапор України — це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів. Українське сполучення синього та жовтого кольорів — одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів різних країн світу. Що нагадують ці кольори? Синій колір — це колір чистого неба, а жовтий колір нагадує пшеничне поле, що колоситься під ясним сонечком. Мабуть, саме тому наші предки вибрали такі кольори для свого прапора. Походить він від герба Галицько-Волинського князівства — землі, яку літописці називали Україною. Жовто-синій прапор (із жовтою смугою вгорі) був державним символом Української Народної Республіки. 28 січня 1992 року синьо-жовтий стяг було визнано Державним Прапором України, що закріплено в 20 статті Конституції України. Прапор — це честь держави. Синє небо над золотою нивою — ось який зміст вкладає нині в національні кольори кожен українець.

Докладніше про державну символіку