Категорії архівів: Заходи з безпеки життєдіяльності
Уроки тітоньки Сови
З метою розширення знань учнів про правила поведінки на дорозі, у 1-Б класі (класний керівник Л.В.Чемерис) пройшла година спілкування «Щоб не трапилось біди – Правил дорожніх дотримуйсь завжди». Під час проведення цього заходу учні переглянули мультфільм «Уроки тітоньки Сови. Правила дорожнього руху» та виготовили книжечку «Безпека на дорозі».
Про безпеку руху
У 5 – А класі (класний керівник Г.О.Харченко) відбулася ГС ” Безпечна дорога додому: обов’язки і права пішоходів та пасажирів”. Учні переглянули презентацію, познайомилися з правилами дорожнього руху; обгрунтували важливість дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі додому задля збереження життя та здоров’я школярів.
Увага на дорозі – життя у безпеці!
З метою запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму та формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах для здобувачів освіти 3-А класу (класний керівник М.І.Міщенко) було проведено тематичний урок. У цікавій ігровій формі учні закріпили знання про Правила дорожнього руху і безпечну поведінку на вулиці. Переглянули мультфільм та визначили порушення як з боку пішохода, так і з боку водія. Школярі дійшли висновку, що знання Правил дорожнього руху, уважність, обережність на дорогах – це запорука власної безпеки.
Від рідного порога-безпечна дорога!
З метою формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, узагальнення й удосконалення знань із безпеки дорожнього руху в 2-А класі (класний керівник Т.О.Близнюк) було проведено урок з безпеки дорожнього руху на тему: «Від рідного порога-безпечна дорога». Під час проведення уроку діти повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати їх у певних життєвих ситуаціях, розробили книжечку учасника дорожнього руху.
Національний онлайн-урок «Безпечна дорога додому»
З 15 по 21 травня 2023 року у Миронівському академічному ліцеї №2 триває перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану» (на виконання листа Міністерства освіти і науки України № 4/1364-23 від 04.05.2023 «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху»). 17 травня учні 7-Б класу разом із класним керівником Л.В. Панченко взяли участь у національному онлайн-уроці «Безпечна дорога додому», який проходив у рамках національного проєкту «Безпечна країна».
Про нову субкультуру
15 березня 2023 року у нашому закладі відбувся інформаційно-просвітницький захід щодо молодіжного руху «Редан». Поліцейський офіцер громади Обухівського РУП ГУНП в Київській області, капітан поліції Федоров Олексій Олексійович, провідний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї при Миронівській міській раді Андрущенко Вікторія Володимирівна, працівник Миронівського центру надання соціальних послуг Дмитренко Алла Володимирівна повідали учням про те, що в Україні виявлено активність нового молодіжного руху, який із лютого 2023 року набирає популярності. Метою штучної субкультури є використання дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. Усі виступаючі закликали підлітків не довіряти маніпуляціям, не дозволяти керувати собою, а також не давати ворогу шансів «розхитувати» країну зсередини.
Національний проєкт медіаграмотності «Фільтр»
Національний проєкт медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики України створив навчальні відеоролики «Як не вестись на маніпуляцію телеграм-каналів?»
Відеоролики доступні за посиланням:
https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1-UfdaAwmkp_kE9bmhmhMgEQhfU_dan1l
Текст до відеороликів доступний за посиланням: https://docs.google.com/document/d/19MHcq_u86UbojwqAtI0x2PtVn7fu8ld5F3AXevZUzR4/edit
Спільно до безпеки!
Нова реальність, у якій ми тепер живемо, вимагає від нас і нових знань. Дорослі постійно повинні дбати про безпеку — свою та своїх дітей. А зараз, у воєнний час, ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. Цього впродовж години навчав семикласників Корчака Олександр Миколайович – провідний інспектор ВЗНС Обухівського РУ ГУДСНС України в Київській області. Олександр Миколайович радив дітям, як діяти в різних життєвих ситуаціях, а особливо як убезпечити себе від мін та гранат.
Другокласникам про безпеку
З метою збереження життя і здоров’я дітей у 2 –А класі проведено виховний захід « Обережно! Вибухонебезпечні предмети!». Класний керівник Т.О.Близнюк поставили за мету ознайомити учнів із вибухонебезпечними предметами, а ще закріпити знання про правила поводження з ВНП, правила поведінки під час повітряної тривоги. Тетяна Олександрівна під час заходу змогла сформувати у школярів уміння правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях, виховувати розсудливість, обережність, відповідальність та обачливе ставлення до власного життя та здоров’я.
Уроки про безпеку під час війни для учнів 1-11 класів від проєкту #STOP_SEXТИНГ
Формування ключових та стійких компетенцій у дітей про безпечну поведінку у час війни та після її завершення – одне з головних завдань батьків та освітян. Нині воєнні ризики є частиною життя, тому маємо бути готовими захистити себе і дітей.
Освітній проєкт #stop_sexтинг створив уроки щодо безпечної поведінки під час війни для дітей трьох вікових груп. Ці уроки представили під час вебінару «Ключові навички дітей шкільного віку у воєнні часи. Як навчити дітей безпечної поведінки». Запис вебінару доступний за посиланнями на Ютубі та у Фейсбуці.
Уроки доступні на сайті:
Освітній курс з основ цивільної безпеки для учнів 5-9 класів
Державна служба України з надзвичайних ситуацій спільно з Фондом «Східна Європа» в межах Програми «Онлайн-заняття з безпеки для дітей» розробила онлайн-курс «Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій» для учнів 5–9 класів. Він поєднує елементи комп’ютерної гри Minecraft із навчальним матеріалом. Такий формат цікавіший для слухачів і сприяє легшому засвоєнню інформації. Метою курсу є надання теоретичних знань з основ цивільного захисту та практичних навичок реагування на надзвичайні ситуації. Слухачі, які успішно опанують курс, отримають сертифікат про його проходження. Для цього необхідно скласти проміжні тести до лекцій та фінальний тест.
За матеріалами МОН України
Рекомендації щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації
На сайті МОН оприлюднено рекомендації щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації. Так, на відповідній сторінці у розділі «Цивільний захист та безпека життєдіяльності» оприлюднено наступні матеріали:
- «Абетка безпеки»
- мапа з адресними місцями укриттів у підземному просторі Києва
- рекомендований вміст тривожної валізи
- брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»
- посібник «Супергерої безпеки», створений психологинею Світланою Ройз
Національний урок із безпеки дорожнього руху
Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 09 листопада 2021 № 1/19349-21 і з метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги здобувачів освіти до правил поведінки на дорогах 19 листопада 2021 року в учнівських колективах Миронівського академічного ліцеї №2 відбувся Національний уроку з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому». Так, учитель Наталія Геннадіївна Майстренко для учнів 2 класів провела виховний захід на тему «Дорожній рух –друг!». Також другокласники разом із педагогом та батьками взяли участь у створенні відеоролика «Подорож у країну Правил дорожнього руху». Педагоги ліцею №2 під час проведення уроків із безпеки дорожнього руху для трансляції учням використовували методичні рекомендації та відеоматеріали, що містяться за покликанням: https://dopomogadtp.com/ua у розділі «Єдиний національний урок» та на YouTube-каналі «Безпечна країна» https://www.youtube.com/c/Безпечнакраїна.