Категорії архівів: Заходи з безпеки життєдіяльності

Другокласникам про безпеку

Техніка безпекиЗ метою збереження життя і здоровя дітей у 2 –А класі проведено виховний захід « Обережно! Вибухонебезпечні предмети!». Класний керівник Т.О.Близнюк поставили за мету ознайомити учнів із вибухонебезпечними предметами, а ще закріпити знання про правила поводження з ВНП, правила поведінки під час повітряної тривоги. Тетяна Олександрівна під час заходу змогла сформувати у школярів уміння правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях, виховувати розсудливість, обережність, відповідальність та обачливе ставлення до власного життя та здоров’я.

Уроки про безпеку під час війни для учнів 1-11 класів від проєкту #STOP_SEXТИНГ

Формування ключових та стійких компетенцій у дітей про безпечну поведінку у час війни та після її завершення – одне з головних завдань батьків та освітян. Нині воєнні ризики є частиною життя, тому маємо бути готовими захистити себе і дітей. 

Освітній проєкт #stop_sexтинг створив уроки щодо безпечної поведінки під час війни для дітей трьох вікових груп. Ці уроки представили під час вебінару «Ключові навички дітей шкільного віку у воєнні часи. Як навчити дітей безпечної поведінки». Запис вебінару доступний за посиланнями на Ютубі та у Фейсбуці

Уроки доступні на сайті: 

За проведення уроків та перегляд вебінару передбачено отримання сертифіката про підвищення кваліфікації. Деталі – за посиланням
За матеріалами МОН України

Освітній курс з основ цивільної безпеки для учнів 5-9 класів

Державна служба України з надзвичайних ситуацій спільно з Фондом «Східна Європа» в межах Програми «Онлайн-заняття з безпеки для дітей» розробила онлайн-курс «Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій» для учнів 5–9 класів. Він поєднує елементи комп’ютерної гри Minecraft із навчальним матеріалом. Такий формат цікавіший для слухачів і сприяє легшому засвоєнню інформації. Метою курсу є надання теоретичних знань з основ цивільного захисту та практичних навичок реагування на надзвичайні ситуації. Слухачі, які успішно опанують курс, отримають сертифікат про його проходження. Для цього необхідно скласти проміжні тести до лекцій та фінальний тест.

За матеріалами МОН України

Рекомендації щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації

На сайті МОН оприлюднено рекомендації щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації. Так, на відповідній сторінці у розділі «Цивільний захист та безпека життєдіяльності» оприлюднено наступні матеріали:

 • «Абетка безпеки»
 • мапа з адресними місцями укриттів у підземному просторі Києва
 • рекомендований вміст тривожної валізи
 • брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»
 • посібник «Супергерої безпеки», створений психологинею Світланою Ройз

До Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”

Днями здобувачі освіти 5-Б та 7-Б класів мали чудову можливість поспілкуватися з провідним спеціалістом служби у справах дітей та сім’ї А.В. Комаровою та старшим лейтенантом поліції Миронівської ТГ О.О.Федоровим. Захід відбувся в рамках проведення Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”.

1 2 4

Національний урок із безпеки дорожнього руху

2 клас, рухВідповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 09 листопада 2021 № 1/19349-21 і  з метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та привернення уваги здобувачів освіти до правил поведінки на дорогах 19 листопада 2021 року в учнівських колективах Миронівського академічного ліцеї №2 відбувся  Національний уроку з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому».  Так, учитель Наталія Геннадіївна  Майстренко для учнів 2 класів провела виховний захід на тему «Дорожній рух –друг!». Також другокласники разом із педагогом та батьками взяли участь у створенні відеоролика «Подорож у країну Правил дорожнього руху». Педагоги ліцею №2 під час проведення уроків із безпеки дорожнього руху для трансляції учням використовували методичні рекомендації та відеоматеріали, що містяться за покликанням: https://dopomogadtp.com/ua у розділі «Єдиний національний урок» та  на YouTube-каналі «Безпечна країна» https://www.youtube.com/c/Безпечнакраїна.

Вебінар для педагогічних працівників на тему: «Захист дітей від сексуального насильства: формування навичок безпечної поведінки у дітей різного віку»

Міжнародна благодійна організація «Служба порятунку дітей» спільно із Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» з нагоди відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства проведе вебінар для педагогічних працівників на тему: «Захист дітей від сексуального насильства: формування навичок безпечної поведінки у дітей різного віку». Завдання вебінару – інформування вчителів щодо способів формування навичок безпечної поведінки у дітей різного віку з метою захисту їх від насильства. Трансляція заходу відбудеться 18 листопада 2021 року о 15.00 на фейсбук-сторінці МБО «Служба порятунку дітей»: https://www.facebook.com/stopchildrenviolence/ Для участі у вебінарі потрібно зареєструватись, заповнивши онлайнформу за покликанням: https://forms.gle/EMovo34wN1BEmPRFA Контактна особа: Олена Капральська (м. т. 093-345-46-34, e-mail: childrescue2020@gmail.com).

День із поліцейським та рятівником

21.09Сьогодні, 21 вересня, на виконання доручення Міністра внутрішніх справ України «Про проведення інформаційно-профілактичних заходів у закладах загальної середньої освіти» для здобувачів освіти Миронівського академічного ліцею №2  був проведений  захід «День із поліцейським та рятівником». Працівники пожежної служби та національної поліції змогли проконтролювати, чи правильно учні та педагоги  діють на випадок виникнення надзвичайної ситуації в приміщенні та на території освітнього закладу. А ще гості-фахівці не лише продемонстрували спеціальну техніку, а й нагадали дітям  правила пожежної безпеки в побуті, екосистемах, а також якою має бути  поведінка підлітків  при виявлення боєприпасів тощо.

Літні канікули школярів мають бути безпечними!

Незабаром для всіх учасників освітнього процесу Миронівського академічного ліцею №2 розпочнуться довготривалі літні канікули. А щоб вони були безпечними, 01 червня, у Міжнародний день захисту дітей, здобувачі освіти початкової школи мали змогу поспілкуватися  з офіцером поліції Миронівської міської територіальної громади Олексієм Олексійовичем Федоровим та інспектором ювенальної превенції  Галиною Іванівною Колісник. Працівники правоохоронних органів розповіли дітям не тільки про правила безпеки в побуті, на дорозі, біля водойм тощо, а й відповіли на безліч запитань, які  поставили їм здобувачі освіти. А ще ліцеїсти оглянули поліцейський автомобіль, який їх дуже зацікавив.

зображення_viber_2021-06-01_22-10-34 зображення_viber_2021-06-01_22-19-30

Відеоролик соціальної реклами від 11-класників

У рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху випускники нашого ліцею №2 разом із класними керівниками В.М.Левко та Г.П.Котилевською для всіх здобувачів освіти створили відеоролик соціальної реклами “Твоя безпека на дорозі”. Радує, що одинадцятикласники творчо підійшли до висвітлення у своєму відеоматеріалі дотримання Правил безпеки на дорозі, а ще змусили дітей усвідомити  ступінь їх відповідальності як учасників дорожнього руху. 

Тиждень безпеки дорожнього руху

7-БВідомо, що з 17 по 23 травня за ініціативи ООН у всьому світі відбувся  шостий Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху. Цього року його було присвячено темі перевищення швидкості – одній із провідних причин дорожньо-транспортного травматизму. Основна мета тижня #Love30 – запровадження обмеження швидкості до 30 км/год, щоб це було нормою для міст, селищ та сіл у всьому світі.  У нашому ліцеї №2  Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого була профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі, пройшов організовано. Активними учасниками цього тижня стали всі учнівські колективи. Так, під час заходів здобувачі освіти  знайомилися з найактуальнішими причинами ДТП, учасниками яких є діти, повторювали  правила дорожнього руху, які убезпечують потрапляння школярів у ДТП. А ще  об’єднувалися в команди,  щоб позмагатися між собою,  беручи участь у вікторині «Я – за безпеку на дорозі!»;  створювали колажі “10 правил пішохода”. Наймолодші здобувачі освіти  із захопленням переглядали  відео «Небезпечна гра» та  повчальні мультфільми, а ще самі ставали акторами  лялькових  мінівистав та власноруч виготовляли лепбуки.  Віртуальні подорожі та квести  дозволили малечі завітати у Країну дорожніх знаків. А ще свої знання з ПДР учні відображали у яскравих малюнках. Зважаючи на те, що скоро розпочнуться довготривалі літні канікули,  класні керівники провели індивідуальні та групові профілактичні бесіди з учнями, що мають велосипеди, роликові ковзани, скейти тощо. А ще  в усіх  учнівських колективах  21 травня відбувся Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому».

1-Б 3-А 1-А 2-б 8-АА
3-Б

Тиждень безпеки дорожнього руху

У рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху учні 2-А класу разом із класним керівником Б.В,Бондаренко  поставили імпровізовану виставу “Білоччина наука про безпеку руху”.

«Будь помітним на дорозі»

Саме таку назву має  всеукраїнський конкурс, організаторами якого є  Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» спільно з Міносвіти України та Моторним (транспортним) страховим бюро України.  Узяти участь у цьому конкурсі вирішили учні 8-А класу (класний керівник А.Я.Левіт), аби скористатися нагодою поділитися своєю унікальною відеороботою з теми носіння світлоповертальних елементів заради безпеки на дорозі. Відомо, що використання світлоповертальних елементів пішоходами в темний час доби рятує їхнє життя, адже допомагає водію вчасно помітити людину на дорозі та зреагувати. У своїй відеороботі восьмикласники розказують  про це цікаво, неординарно, переконливо. Віримо,  що, може,  саме їхня робота, яку побачать українці, надихне  водіїв неодмінно дотримуватися правил безпеки на дорозі. Автори відео з нетерпінням чекають на перемогу в конкурсі «Будь помітним на дорозі» у рамках національного проєкту «Безпечна країна».

 

Рекомендації МОН щодо безпеки дітей у цифровому просторі

Збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, яка загрожує їхньому життю та здоров’ю, зокрема – в соцмережах. Щоб підвищити обізнаність вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей, МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків. Право дитини на безпеку та захист є базовим і поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, суспільства загалом. Найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки (12-17 років), оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок та потреби в спілкуванні з однолітками. Під час організації профілактичних заходів варто орієнтуватися на формування навичок безпечної поведінки в цифровому середовищі та здобуття знань щодо:

 • прав людей (зокрема, права в цифровому середовищі);
 • електронної участі (в ухваленні рішень); 
 • збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями; 
 • механізмів захисту прав, що порушуються в інтернеті, а також способів отримати допомогу.

Якщо дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

 • Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав  дитини: 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних), 16 111 (безкоштовно з мобільних); 
 • онлайн-консультація для підлітків у Teenergizer;
 • чатбот у Telegram і Viber, який допоможе дізнатися, куди звертатися по допомогу.

Докладніше про це читайте ось тут.

Вітаємо переможців конкурсу «Пожежі краще запобігти!»

103 березня працівниками гуманітарного відділу виконавчого комітету Миронівської міської ради та Миронівського РС ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області було визначено переможців Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну  та техногенну тематику «Пожежі краще запобігти!». Серед багатьох робіт були обрані найкращі, переможці отримають грамоти від гуманітарного відділу. Вітаємо здобувачів освіти ліцею №2 з перемогою!

Номінація «Художня творчість»
І вікова категорія 6-10 років
І місце – Потьомка Євгеній, учень 2-Б класу,
 І місце – Кришньова Олександра, учениця 1 – Б класу,
ІІ місце – Красноліцька Богдана, учениця 1-А класу,
ІІ місце – Нестеренко Денис, учень 1-А класу,
ІІ місце – Марчук Олексій, учень 1-А класу,
ІІ місце – Смоляр Діана, учениця 4-А класу,
ІІІ місце- Пилипенко Софія, учениця 4-А класу.

Номінація «Декоративно-прикладне мистецтво»
І вікова категорія 6-10 років
ІІ місце – Харченко Іван, учень 2-Б класу,
ІІ місце – Батина Аліна, учениця 1-А класу,
ІІІ місце – Колісник Олександра, учениця 2-А класу.
ІІ вікова категорія 11-14 років
ІІ місце – Жученко Маргарита, учениця 6-Б класу.

3 2

Здобувачам освіти про безпеку в цифровому середовищі

Днями  з вихованцями ліцею №2 класними керівниками  був проведений профілактично-попереджувальний виховний захід із питань захисту школярів від негативних інформаційних впливів. Адже відповідно до листа Уповноваженого Президента України з прав дитини М.Кулеби, останнім часом (особливо в карантинний період) значно підвищились випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікативних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в мережі “Інтернет”, на жаль,  збільшилася вдвічі.  Класні керівники 1-11 класів   прагнули навчити дітей сприймати та аналізувати інформацію, разом  досліджувати: яка вона – медіаграмотна людина. А ще у форматі онлайн  інформували батьків вихованців про те, як  захистити наших підлітків у цифровому середовищі.

Учням про негативний інформаційний вплив

3

25 лютого учні 8-Б класу мали можливість поспілкуватися з інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Миронівського районного управління поліції Г.І. Колісник на тему «Профілактично-попереджувальна діяльність із питань захисту учнів від негативних інформаційних впливів». Бесіда була змістовною та корисною для підлітків, а ще Галина Іванівна дала відповіді на запитання, які цікавили здобувачів освіти.

Конкурс «Пожежі краще запобігти!»

З метою формування  у підростаючого покоління громадського світогляду і громадської позиції у забезпеченні пожежної  та техногенної безпеки в державі,  виховання культури безпеки життєдіяльності, почуття відповідальності за збереження від вогню та інших надзвичайних ситуацій навколишнього середовища упродовж 19-25 лютого у нашому ліцеї тривав  Усеукраїнський конкурс дитячого малюнка та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику «Пожежі краще запобігти!». Найактивнішими були учні 1-4 класів. Найкращі роботи здобувачів освіти журі шкільного етапу надіслало в гуманітарний відділ виконавчого комітету Миронівської міської ради. Маємо надію, що найзмістовніші творчі учнівські роботи будуть гідно оцінені.

2 1

Будь уважним на дорозі

Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров’я берегти. У цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить – і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, дітям потрібні знання правил, про те, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.Тому  в Україні з 9 по 15 листопада тривав Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого була профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі. Активними учасниками цього тижня стали і здобувачі освіти 2-Б класу Миронівського академічного ліцею №2. Протягом п’яти днів у класному колективі було проведено кілька заходів, присвячених безпеці руху. Розпочався тиждень годиною спілкування «Безпека на дорозі – безпека життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів. Потім у цікавій ігровій формі діти повторили вже відомі правила дорожнього руху, розглянули різні ситуації на дорогах і визначали порушення як з боку пішохода, так і з боку водія.
 Свої знання з ПДР учні відобразили у яскравих малюнках, якими прикрасили класну дошку. А по завершенню Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху юні школярики отримали посвідчення пішохода, які засвідчили, що діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їхнє життя і здоров’я!

P01112-110525 P01113-105306