Категорії архівів: Заходи з безпеки життєдіяльності

Рекомендації МОН щодо безпеки дітей у цифровому просторі

Збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, яка загрожує їхньому життю та здоров’ю, зокрема – в соцмережах. Щоб підвищити обізнаність вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей, МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків. Право дитини на безпеку та захист є базовим і поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, суспільства загалом. Найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки (12-17 років), оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок та потреби в спілкуванні з однолітками. Під час організації профілактичних заходів варто орієнтуватися на формування навичок безпечної поведінки в цифровому середовищі та здобуття знань щодо:

  • прав людей (зокрема, права в цифровому середовищі);
  • електронної участі (в ухваленні рішень); 
  • збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями; 
  • механізмів захисту прав, що порушуються в інтернеті, а також способів отримати допомогу.

Якщо дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

  • Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав  дитини: 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних), 16 111 (безкоштовно з мобільних); 
  • онлайн-консультація для підлітків у Teenergizer;
  • чатбот у Telegram і Viber, який допоможе дізнатися, куди звертатися по допомогу.

Докладніше про це читайте ось тут.

Вітаємо переможців конкурсу «Пожежі краще запобігти!»

103 березня працівниками гуманітарного відділу виконавчого комітету Миронівської міської ради та Миронівського РС ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області було визначено переможців Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну  та техногенну тематику «Пожежі краще запобігти!». Серед багатьох робіт були обрані найкращі, переможці отримають грамоти від гуманітарного відділу. Вітаємо здобувачів освіти ліцею №2 з перемогою!

Номінація «Художня творчість»
І вікова категорія 6-10 років
І місце – Потьомка Євгеній, учень 2-Б класу,
 І місце – Кришньова Олександра, учениця 1 – Б класу,
ІІ місце – Красноліцька Богдана, учениця 1-А класу,
ІІ місце – Нестеренко Денис, учень 1-А класу,
ІІ місце – Марчук Олексій, учень 1-А класу,
ІІ місце – Смоляр Діана, учениця 4-А класу,
ІІІ місце- Пилипенко Софія, учениця 4-А класу.

Номінація «Декоративно-прикладне мистецтво»
І вікова категорія 6-10 років
ІІ місце – Харченко Іван, учень 2-Б класу,
ІІ місце – Батина Аліна, учениця 1-А класу,
ІІІ місце – Колісник Олександра, учениця 2-А класу.
ІІ вікова категорія 11-14 років
ІІ місце – Жученко Маргарита, учениця 6-Б класу.

3 2

Здобувачам освіти про безпеку в цифровому середовищі

Днями  з вихованцями ліцею №2 класними керівниками  був проведений профілактично-попереджувальний виховний захід із питань захисту школярів від негативних інформаційних впливів. Адже відповідно до листа Уповноваженого Президента України з прав дитини М.Кулеби, останнім часом (особливо в карантинний період) значно підвищились випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікативних технологій, а сексуальна експлуатація дітей в мережі “Інтернет”, на жаль,  збільшилася вдвічі.  Класні керівники 1-11 класів   прагнули навчити дітей сприймати та аналізувати інформацію, разом  досліджувати: яка вона – медіаграмотна людина. А ще у форматі онлайн  інформували батьків вихованців про те, як  захистити наших підлітків у цифровому середовищі.

Учням про негативний інформаційний вплив

3

25 лютого учні 8-Б класу мали можливість поспілкуватися з інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Миронівського районного управління поліції Г.І. Колісник на тему «Профілактично-попереджувальна діяльність із питань захисту учнів від негативних інформаційних впливів». Бесіда була змістовною та корисною для підлітків, а ще Галина Іванівна дала відповіді на запитання, які цікавили здобувачів освіти.

Конкурс «Пожежі краще запобігти!»

З метою формування  у підростаючого покоління громадського світогляду і громадської позиції у забезпеченні пожежної  та техногенної безпеки в державі,  виховання культури безпеки життєдіяльності, почуття відповідальності за збереження від вогню та інших надзвичайних ситуацій навколишнього середовища упродовж 19-25 лютого у нашому ліцеї тривав  Усеукраїнський конкурс дитячого малюнка та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику «Пожежі краще запобігти!». Найактивнішими були учні 1-4 класів. Найкращі роботи здобувачів освіти журі шкільного етапу надіслало в гуманітарний відділ виконавчого комітету Миронівської міської ради. Маємо надію, що найзмістовніші творчі учнівські роботи будуть гідно оцінені.

2 1

Будь уважним на дорозі

Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров’я берегти. У цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить – і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, дітям потрібні знання правил, про те, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.Тому  в Україні з 9 по 15 листопада тривав Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого була профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі. Активними учасниками цього тижня стали і здобувачі освіти 2-Б класу Миронівського академічного ліцею №2. Протягом п’яти днів у класному колективі було проведено кілька заходів, присвячених безпеці руху. Розпочався тиждень годиною спілкування «Безпека на дорозі – безпека життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів. Потім у цікавій ігровій формі діти повторили вже відомі правила дорожнього руху, розглянули різні ситуації на дорогах і визначали порушення як з боку пішохода, так і з боку водія.
 Свої знання з ПДР учні відобразили у яскравих малюнках, якими прикрасили класну дошку. А по завершенню Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху юні школярики отримали посвідчення пішохода, які засвідчили, що діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їхнє життя і здоров’я!

P01112-110525 P01113-105306

Тиждень безпеки життєдіяльності

Цікаво й корисно пройшов Тиждень безпеки життєдіяльності у 4-Б класі. Здобувачі освіти продовжували  вивчати правила безпеки. А завершили тиждень вікториною з правил дорожнього руху. Усі діти показали хороші знання.

IMG_3142 IMG_3145

Тижні безпеки дорожнього руху у 1-Б

Здобувачі освіти 1-Б класу долучилися до участі у Тижні безпеки дорожнього руху.  Віртуальна подорож дозволила малечі завітати у Країну дорожніх знаків.  Перед дітьми стояло завдання –засвоїти  10 основних правил пішохода. Першокласники справилися із завданням та продемонстрували отримані знання, виконавши практичні вправи. Подорож завершилася створенням колажу “10 правил пішохода”. 

media-share-0-02-05-ca1cc931a8ef37a831ae9acdd3efa0198444c5017a4ecf5435fa350aeee618aa-Picture media-share-0-02-05-49f57fffbf0926ed70e4b3f4ebea87124f38b72758d257ba45452deebfbf5f46-Picture

Твій друг – безпечний рух

11 листопада у 1-А класі відбувся виховний захід «Твій друг – безпечний рух», який провела класний керівник М.І.Міщенко. В ігровій формі здобувачі освіти вчилися розрізняти дорожні знаки, правильно реагувати на сигнали світлофора, повторили правила безпечної поведінки на дорозі та із захопленням переглянули повчальний мультфільм.

4 6

Об’єктове тренування в ліцеї №2

Згідно з графіком гуманітарному відділу  виконавчого комітету Миронівської міської ради  та наказу Миронівського академічного ліцею №2 сьогодні,  11 лютого,  відбулося спеціальне об’єктове навчання та тренування щодо цивільного захисту всіх працівників нашого ЗЗСО. Цей захід, на думку адміністрації освітнього закладу,   необхідний  для здійснення успішних дій з евакуації, запобігання розвитку пожежі,  його локалізації і ліквідації тощо.

зображення_viber_2020-02-11_09-58-00 зображення_viber_2020-02-11_10-07-44

Конкурс «Кращий пожежний – це ти обережний»

Журі ліцею №2 підбило підсумки І етапу Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну  та техногенну тематику «Кращий пожежний – це ти  обережний», який  проводився серед дітей різного віку з метою формування у них навичок обережного поводження з вогнем. Цей захід заохочував до   виховання в підлітків почуття відповідальності за збереження від вогню та інших надзвичайних ситуацій довкілля. Найактивнішими учасниками конкурсу були здобувачі освіти 1-4 класів. Серед 5-11 класів – учнівські колективи 5-А, 7-Б та  8-А. Кращі учнівські роботи будуть  брати участь у ІІ етапі конкурсу.

Всеукраїнський конкурс Дитячих малюнків та робіт декоративно – прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику «Кращий пожежний – це ти обережний»

Умови проведення Всеукраїнського конкурсу Дитячих малюнків та робіт декоративно – прикладної творчості на протипожежну  та техногенну тематику «Кращий пожежний – це ти обережний»
1. Загальні положення
Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків та робіт декоративно – прикладної творчості на протипожежну  та техногенну тематику «Кращий пожежний – це ти  обережний» проводиться серед дітей різного віку з метою формування  у підростаючого покоління громадського світогляду і громадської позиції у забезпеченні пожежної  та техногенної безпеки в державі,  виховання культури безпеки життєдіяльності.
2. Основні завдання конкурсу
Залучення дітей різного віку до вивчення та популяризації правил пожежної й техногенної безпеки, формування у них навичок обережного поводження з вогнем, виховання почуття відповідальності за збереження від вогню та інших надзвичайних ситуацій навколишнього середовища. 

Твоє життя – твоя безпека

Ідучи на довготривалі зимові канікули, здобувачі освіти 2-А класу мали змогу поспілкуватися  з  Галиною Іванівною Колісник – працівником Миронівського відділу поліції. Виступаюча акцентувала увагу дітей  на видах правопорушень, які часто трапляються у шкільному середовищі та на вулиці, ознайомила з правилами безпечного поводження в Інтернеті та звернула увагу на види відповідальності здобувачів освіти та їх батьків за скоєні правопорушення. Особливу увагу приділили темі булінгу в сучасному суспільстві. Приємно, що зустріч пройшла у формі діалогу, діти отримали безліч корисної інформації. На завершення від класного керівника Н.Б.Чучмій школярі отримали «Пам’ятки безпечної поведінки».

зображення_viber_2019-12-23_10-46-29 зображення_viber_2019-12-23_10-48-03

Зустріч із працівниками поліції

1

У рамках проведення акції  «Безпека дорожнього руху – це життя» сьогодні здобувачі освіти 1-А, 1-Б та 2-А класів мали змогу поспілкуватися з працівниками поліції м. Миронівки –  старшим лейтенантом Криворученком О.А.  та старшим сержантом Тарадаєм Р.С.

Почувайся безпечно!

IMG_20190313_134434

Здобувачі освіти 9-Б класу (учитель Н.М.Кузьменко)  дружно долучилися до  проведення  в ліцеї №2 Тижня безпеки дорожнього руху. Кожен із дев’ятикласників намагався  самостійно підібрати такі запитання чи ситуації  для своїх ровесників, щоб були цікаві всім учасникам заходу.

Безпечна країна

З метою збереження життя і здоров’я дітей в 3-А класі проведено урок “Безпечна країна”. Здобувачі освіти разом із класним керівником Т.О.Близнюк із задоволенням виконували тести з Правил дорожнього руху та повторювали правила переходу вулиці.

P_20191115_080844 P_20191115_081011

Єдиний національний урок «Безпечна країна»

З метою підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань із Правил дорожнього руху 15 листопада в 4-А класі було проведено годину спілкування «Безпечна країна». В ігровій формі діти повторили вже відомі Правила дорожнього руху. Школярі усвідомили необхідність бути уважними й дисциплінованими на наших вулицях,  адже від цього залежить їх життя і здоров’я!

IMG_5016 IMG_5027