Категорії архівів: Новини освіти

Добірка онлайн-ресурсів про медіаграмотність від освітнього омбудсмена

 1. Онлайн-гра з медіаосвіти в Україні – “Медіазнайко“. Ця гра є частиною курсу з медіаграмотності для учнів загальноосвітніх шкіл і дає їм змогу дізнатися більше про інформаційне / медійне поле.
 2. Медіаосвітня гра для підлітків – “Пригоди Літератуса”. У цій грі підлітки оцінюють достовірність і правдивість інформації, яка їм трапляється, перевіряють її та знаходять правду.
 3. Медіадрайвер – навігатор у світі медіа.
 4. Мінікнига про права та правила безпеки дітей у цифровому середовищі та робочий зошит від Міжнародного союзу електрозв’язку “У мережі з Санго”.
 5. “Робочий зошит із безпеки в цифровому середовищі. Виконай завдання разом із Санго”.
 6. Портал із медіаосвіти та медіаграмотності для вчителів, на якому можна знайти програми уроків, розробки занять, програми лекцій, публікацій та презентацій для викладачів.
 7. Курс “Медіаграмотність для освітян” від Prometheus. Під час цього курсу педагоги зможуть удосконалити знання, зокрема про те, як медіа впливають на людину, психологічні засади медіаграмотності, як захистити дітей від кібербулінгу.
 8. Курс “Медіаграмотність для громадян”.
 9. Курс із медіаграмотності для батьків, який допоможе удосконалити знання про те, як захистити дитину від фейків і навчити їх розпізнавати та критично мислити.
 10. Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності.
 11. Посібник “Довіряй, але перевіряй.

За матеріалами сайту https://nus.org.ua/

Про навчання/інструктаж працівників, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році.

Шановні колеги!
Відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 №1095, Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 №222, наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 11.01.2016 №12 (зі змінами) розпочинається процедура навчання/інструктажу працівників, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році.
Нагадуємо, що у 2021 році навчанням та/або інструктажем будуть охоплені працівники, залучених до проведення ЗНО:
– працівники, які працюють з КРЦОЯО з 2016 року, а отже проходили навчання та/або інструктаж –у 2021       році знову проходять навчання (раз у п’ять років)
– працівники, які проходили навчання у 2017-2020 рр. мають проходити лише інструктаж
– працівники, які будуть працювати у 2021 році вперше мають пройти навчання та інструктаж.
Навчання та/або інструктаж буде проводитися в режимі онлайн.
Для цього працівникам, залученим до проведення ЗНО необхідно:
Логін і пароль доступу до сторінки на сайті КРЦОЯО «Вхід для працівників»
логін personal    пароль 18911081
Ознайомитися з нормативними документами, інформаційними матеріалами, які стосуються процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання, особливостей проведення ЗНО у 2021 році.
Переглянути відеоролик для відповідної категорії залучених
Через посилання «Пройти онлайн тестування» зайти у програму, увести у спеціальну форму прізвище, ім’я, по батькові і персональний код (номер договору – отримати від відповідальної особи в місті/районі/ОТГ)
Вибрати категорію:
Уповноважена особа УЦОЯО (+відповідальна особа за проведення ЗНО в окрузі);
відповідальний за пункт проведення ЗНО, помічник відповідального
інші (старший інструктор, інструктор, черговий)
Обрати опцію:
«Навчання»
«Інструктаж»
Пройти онлайн тестування.
Якщо з першої спроби не вдалося пройти тестування – радимо ще раз переглянути Технологічну карту, нормативні документи, інформаційні матеріали та повторити пункти 4-7
Персональна картка ЗАВАНТАЖИТИ

Перелік онлайн-ресурсів для вчителів іноземних мов

На сайті МОН розміщено перелік онлайн-ресурсів для вчителів англійської, німецької та французької мов. Ресурси надав Координаційний комітет з підтримки вчителів сучасних іноземних мов в умовах реформи НУШ, до якого входять представники Британської Ради, Французького Інституту в Україні та Goethe-Institut в Україні під головуванням МОН. Таким чином Комітет пропонує відповідь на потреби та вимоги МОН щодо підтримки навчання та викладання сучасних іноземних мов у межах реформи НУШ.

На сайті МОН вже розміщено:

 • 20 онлайн-ресурсів для вивчення англійської мови,
 • 6 – французької мови,
 • 20 – німецької мови.
Переглянути онлайн-ресурси можна за посиланням. З-поміж розміщених ресурсів – онлайн-інструменти для навчання та матеріали для вчителів, учнів і батьків. Докладніше про діяльність Координаційного комітету з підтримки вчителів сучасних іноземних мов в умовах реформи НУШ читайте ось тут.

Міжнародні освітні конкурси «Олімпіс 2021 – Весняна сесія».

1Запрошуються учнів 1—11 класів взяти участь у Міжнародних дистанційних освітніх конкурсах «Олімпіс 2021 – Весняна сесія».
З 1 до 31 березня відбудуться 5 конкурсів з таких предметів: українська мова і література, англійська мова, математика, інформатика, біологія (природознавство).
Мета конкурсів – підвищення мотивації учнів до навчання. Це не олімпіада, в конкурсах є завдання різної складності, тому в них можуть брати участь всі учні без винятку.
Всі учасники конкурсів отримають друковані іменні дипломи і грамоти (буде надіслана посилка на адресу школи). Учні з класів, у яких візьмуть участь більше 10 учнів, додатково отримають розклад уроків «Олімпіс».
Конкурси «Олімпіс» відбуватимуться з 1 до 31 березня 2021 р. на сайті www.olimpis.com.ua Взяти участь можна в будь-який зручний час, краще – в комп’ютерному класі (рекомендуємо), а якщо не буде такої можливості – вдома.
Загальна вартість участі одного учня в конкурсах (від 1 до 5 конкурсів):

 • якщо учня реєструє вчитель – 80 грн.
 • індивідуальна участь – 150 грн.

Реєстрація на участь в конкурсах і докладна інформація: www.olimpis.com.ua

Онлайн-проєкт “СЛУХАЙ”допоможе у підготовці до ЗНО

У доступі – освітній проєкт “Слухай”. Це найбільша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою, озвучених голосами українських зірок. Добірку 60 аудіокниг із творами української літератури, що входять до програми ЗНО, вже можна безкоштовно послухати за посиланнямПроєкт став переможцем онлайн-конкурсу корисних думок та ідей HackCorona, який ініціювало Міністерство цифрової трансформації.  Докладніше про освітній проєкт “Слухай” читайте за посиланням

ЗНО/ДПА-2021

Хто хоче дізнатися більше про особливості ЗНО/ДПА-2021, запрошуємо долучитися 29 січня о 14.00 до розмови із виконувачем обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерієм Бойком на YouTube каналі центру. Цьогорічні учасники / учасниці тестування, їхні батьки та вчителі дізнаються, які обов’язкові предмети ДПА, як зареєструватися для участі в ЗНО і в які терміни, на що варто звернути увагу під час реєстрації  кожній категорії учасників.

ДПА/ЗНО-2021

Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 розпочнеться вже у понеділок, 1 лютого, і триватиме до 5 березня. Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться з 21 травня до 15 червня. Кожен учасник має право скласти тести не більш як із 5-ти навчальних предметів.

Докладніше про особливості та перебіг ЗНО 2021 читайте на спеціальній сторінці сайту УЦОЯО.

Презентації про ЗНО-2021:

ZNO 2021

Рівень стандарту Профільний рівень

Відеолекції для підлітків від науковців

Як зробити науку цікавою для підлітків? SCIENCE TEENS PLATFORM пропонує відеолекції українських та закордонних вчених. Науково-популярні лекції розраховані на учнів 13-17 років. Відео та цікаві ресурси на ось такі теми ви можете використовувати під час уроків:

Щоб отримати повний курс із 16 лекцій та воркшопів, заповніть, будь ласка, анкету: bit.ly/stp-schools.

Вебінар «Навчально-методичне забезпечення НУШ: практичні підходи щодо викладання української мови в початковій школі»

КНЗ КОР «Київський інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» повідомляє, що 25 січня 2021 року о 15:00 год відбудеться вебінар за темою «Навчально-методичне забезпечення НУШ: практичні підходи щодо викладання української мови в початковій школі». Спікер: Інна Большакова, співавтор підручників НУШ та методики інтегрованого навчання, Методистка НВК «Новопечерська школа», експертка ГС «Освіторія», тренерка НУШ, ведуча уроків Президентської школи онлайн, тренерка міжнародного проекту «Читання і письмо для розвитку критичного мислення», співавтор онлайн-курсів для вчителів початкової школи всієї України.
До участі у вебінарі запрошуються заступники директорів закладів загальної середньої освіти, вчителі початкових класів, методисти.
Вебінар відбудеться за посиланням:  https://us02web.zoom.us/j/88326721654?pwd=VEpvV1hjTzQ1MDlyeEFmWUlabEhKdz09
Ідентифікатор конференції: 883 2672 1654
Код доступу: 2501

Всеукраїнський відкритий марафон з української мови імені Петра Яцика

З 22 лютого до 21 березня 2021 року в дистанційному форматі проводитимуть Всеукраїнський відкритий марафон з української мови імені Петра Яцика. Реєстрація на участь у марафоні буде відкрита з 01 до 14 лютого 2021 року. Детальні умови про участь у марафоні розміщені на сайті Інституту модернізації змісту освіти на сторінці Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Правила проведення Всеукраїнського відкритого марафону з української мови імені Петра Яцика

Актуальна методична підтримка 3 класів НУШ

15-18 грудня за сприяння видавництва «Ранок» відбудеться зимова сесія Інтерактивної школи творчого вчителя «Актуальна методична підтримка 3 класів НУШ». Вебінари Інтерактивної школи безкоштовні. Учасникам передбачені безоплатні сертифікати після відповіді на тестові запитання. Долучитися до заходу можна за посиланням: http://ranok-ul.tilda.ws/

Розклад інтерактивної школи творчого вчителя

 

Підвищення кваліфікації

КНЗ КОР КОІПОПК повідомляє, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 № 466 «Про затвердження Положення про дистанційне навчання» та з метою навчально-методичного, науково-методичного, інформаційного забезпечення якісної організації освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти за дистанційною формою навчання видавництвом «Країна Мрій»  розроблено україномовний  навчальний дидактичний  мультимедійний  контент «КМ Меdia Ed Profi» для 1-х; 2-х; 3-х; 4-х класів НУШ, який має гриф «Рекомендовано  МОН  України  до використання у початкових класах закладів загальної середньої освіти»  (лист від 06.05.2020 р. № 1/11-3170).

З метою надання методичних рекомендацій щодо використання електронних освітніх ресурсів, навчальних дидактичних мультимедійних матеріалів в освітньому процесі Нової української школи 25 листопада      2020 року о 14:30 відбудеться онлайн конференція «Організація якісного освітнього процесу в початковій школі з використанням інноваційних електронних освітніх ресурсів».

  До участі в онлайн конференції запрошуються: керівники регіональних методичних служб, керівники закладів освіти, тренери НУШ, учителі початкових класів, усі зацікавлені особи.

Всі бажаючі можуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації на 8 год та тестове підключення до електронного освітнього ресурсу «КМ Меdia Ed Profi».

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfeo0gR71ESigvFpf03d2qw_GiqyhtaVLFgyppY6Jnk96eg6w/viewform

Підвищення кваліфікації

Центр прогресивної освіти «ГЕНЕЗУМ» відкриває реєстрацію на КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
педагогічних та науково-педагогічних працівників для роботи в закладах освіти

Оприлюднено Державний стандарт базової середньої освіти

На Урядовому порталі оприлюднено Державний стандарт базової середньої освіти, затверджений Кабінетом Міністрів 30 вересня. Ознайомитись із ним можна за цим посиланням. Стандарт базової середньої освіти є основою для реалізації реформи “Нова українська школа” в 5-9 класах. Докладно про зміст документа можна прочитати у матеріалі про сьогоднішню пресконференцію, присвячену Стандарту. Матеріал можна знайти ось тут. Також у доступі – презентація із заходу, яка теж може допомогти у розумінні концепції нового Держстандарту. Її можна переглянути або завантажити за посиланням

Ведення шкільного журналу в 1-4 класах НУШ

МОН підготувало відповіді на найбільш поширені запитання щодо виставлення результатів оцінювання учнів та особливостей заповнення журналу для 1-4 класів НУШ. Зокрема, у відповідях зазначено, що у 1-2 класах підсумкове оцінювання здійснюється через вербальну характеристику особистих досягнень, а його результати фіксуються тільки у свідоцтві досягнень. Тому не потрібно виокремлювати спеціальні колонки для підсумкового оцінювання (наприклад, “І семестр” та “ІІ семестр”) і окремих видів перевірок (наприклад, “Тема”, “Зошит”), та, відповідно, записувати “Зарах.” (зараховано). Із відповідями можна ознайомитись за цим посиланням. А ось тут розміщено лист МОН із роз’ясненнями щодо оцінювання.

Рівневе оцінювання у 3-4 класах НУШ

Міністерство підготувало відповіді на найбільш поширені запитання щодо рівневого оцінювання у 3-4 класах НУШ, приклади діагностичних робіт, а також зразок бланка для оцінювання діагностичних робіт.
У матеріалі зібрано відповіді на загальні запитання щодо оцінювання, запитання про діагностичні роботи, підсумкове оцінювання та свідоцтво досягнень. 
Із відповідями можна ознайомитись за посиланням

Затверджено Державний стандарт базової середньої освіти

30 вересня Кабінет Міністрів затвердив Державний стандарт базової середньої освіти. Документ створює умови для продовження реформи «Нова українська школа» у 5-9 класах з 2022 року. 
Стандарт визначає структуру та зміст базової середньої освіти і передбачає запровадження низки інноваційних підходів, зокрема – під час оцінювання результатів навчання та організації освітнього процесу. Він тісно пов’язаний зі Стандартом початкової освіти, оскільки продовжує ідею компетентнісного підходу та інших реформаторських засад. 
Докладно про Стандарт базової освіти читайте у матеріалі на сайті МОН

До Дня працівників освіти

30 вересня 2020 року о 14.00 відбудеться обласне свято з нагоди Дня працівників освіти  в режимі відеотрансляції. Долучитися до перегляду можна на офіційній сторінці ДОН або  електронній бібліотеці ДОН, YouTube-каналі та в соціальній мережі Facebook.