Категорії архівів: Заходи патріотичного виховання

Леся Українка – славна донька України

Леся Українка… Це ніжне і дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. До 150-річчя від дня народження (25 лютого) видатної української поетеси  у 1-А класі було проведено літературне читання «Леся Українка – славна донька України». З розповіді класного керівника М.І.Міщенко здобувачі освіти дізналися багато цікавих фактів про життя та творчість Дочки Прометея. Маленьких школяриків цікавило все: якою була Леся в дитячі роки, коли і де написала перший вірш, чому взяла псевдонім Українка. Першокласників просто вразила мужність і незламність цієї письменниці у боротьбі з 30-річною хворобою.  Діти залюбки декламували вірші знаменитої поетеси, які вчать любити природу й рідну Україну.

1-А, 1 (2) 1-А, 1 (1)

Кращої, ніж рідна мова, не буває…

4-А аааПід таким гаслом відбулося свято в 4 – А класі. Це свято державне, адже 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Словом можна торкнутися найніжніших рис у людському характері, найпотаємніших куточків людської душі. Діти із задоволенням декламували вірші про мову, співали народні пісні, демонстрували малюнки про чарівні куточки нашої України. Щасливі ми і горді, що маємо можливість читати вірші Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки незрівнянною українською мовою. А надихала четвертокласників на творчу атмосферу класний керівник Тетяна Олександрівна Близнюк.

Мова моя калинова

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає вся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.
До цього свята долучилися і здобувачі освіти 1-А класу. Марина Іванівна Міщенко розповіла першокласникам про значення мови в житті людини, мову жестів та міміки, підтвердивши це цікавою грою «Прочитай по  губах». Учні мандрували стежинами українського слова у грі «Колись і зараз», позмагалися в промовлянні скоромовок та відгадували загадки.

IMG_0354 IMG_0348

Всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті»

28 листопада, у День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, педагоги та здобувачі освіти 1-11 класів ліцею №2 долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті».

Свято української мови

Свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада, завітало й у наш освітній заклад. Це – День української писемності та мови.  Цього дня здобувачі освіти  та педагоги долучилися до написання диктанту національної єдності «Виклики книжкової ери». А ще вшанували пам”ять  Преподобного Нестора Літописця. На світлинах – учні 4-А класу  пишуть диктант разом з учителькою Т.О.Близнюк.

2 1

Другокласники вшановують пам’ять Кобзаря

Щороку, у березневі дні,  скрізь у світі, де б’ється українське серце, вшановують Тараса Шевченка  –  поета,   генія. Тож здобувачі освіти 2-А та 2-Б класів разом із класними керівниками Н.Б.Чучмій та Л.В.Чемерис  прийшли в міський парк ім.Т.Шевченка, щоби віддати честь і поклін тому, хто став для  української нації  прапором, символом, духовним пророком у боротьбі за її незалежність.

2-А, Б 2-ББ

Міжнародний день рідної мови

21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови. Для кожної людини її рідна мова – найкраща і найдорожча у світі, бо саме вона визначає пам’ять народу в історичному і цивілізаційному часі. Здобувачі освіти 1-Б класу виготовили лепбук, присвячений рідній мові. У ньому розміщено багато цікавої і пізнавальної інформації про українську мову, вимерлі та штучні мови. Свій доробок вони презентували на шкільному конкурсі читців.

P00221-113906 P00221-130237

Українська мова – наш чудовий скарб

У рамках проведення Міжнародного дня рідної мови та з метою розширення знань у здобувачів освіти  про красу і багатство української  мови в 3- А класі учитель Т.О.Близнюк провела свято  «Мова кожного народу –  неповторна  і своя».  Діти усвідомили, що потрібно постійно працювати над тим, щоб досконало володіти рідним словом –  дзвінкоголосим, ніжним, чарівним, прекрасним, милим і чудовим.

2 1'

Від рідного слова ти сил набирайся

Відомо, що мова – духовний скарб нації, що живе в наших серцях. 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. До цього свята долучилися школярі 4-А та 4-Б класів. Класними керівниками М.І.Міщенко та Л.П.Тарасенко був проведений виховний захід «Від рідного слова ти сил набирайся, ніколи й ніде ти його не цурайся!». Учні мандрували стежинами українського слова у грі «Колись і зараз», відгадували загадки, шаради та ребуси. Багато чудових слів було сказано про рідну мову, про любов до неї, про її значущість.

IMG_5820 IMG_5844