Категорії архівів: Заходи патріотичного виховання

Заряджені гідністю та свободою

21 листопада у 7-А (класний керівник Лобас Н.М. ) пройшла виховна година “Заряджені гідністю та свободою”. Під час заняття учні пригадали такі поняття:  “Революція Гідності”, “Небесна сотня”, “Боротьба за свободу”, “Євромайдан”. Також спільно створили колаж “Гідність та Свобода – зброя Перемоги”.

изображение_viber_2023-11-22_15-04-18-075 изображение_viber_2023-11-22_15-04-17-912

День Гідності та Свободи

InShot_20231117_095331519

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме цього дня розпочалися дві доленосні для країни події: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України. Учні 9-Б, під час години спілкування, дізналися більше інформації про події, які є знаковими для них та їхнього майбутнього

21 листопада – День Гідності та Свободи

9-А

 

Події Майдану змінили народ, його погляди, мрії та віру у своє європейське майбутнє. Революція Гідності об’єднала нас в єдиній, соборній й незалежній Україні. Сьогодні, 21 листопада, учні 9-А класу зібралися з нагоди відзначення початку Революції Гідності та з метою увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Цвіт української нації

GridArt_20231121_140352539

Сьогодні, 21 листопада, у День Гідності і Свободи,  учні  8-Б класу разом із класним керівником Л.В.Панченко згадали Героїв Небесної Сотні, які цього дня 2014 року стали на захист європейських цінностей. А також хвилиною мовчання вшанували Цвіт української нації, найкращих синів і дочок,  котрі віддали своє життя в нинішній російсько-українській війні за державність рідної України. 

Цінуй свою свободу понад усе!

зображення_viber_2023-11-21_13-09-43-029

21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, установлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору. Класний керівник 3-А класу Т. О. Бзизнюк провела для своїх вихованців захід, присвячений цій державній даті.

Конкурс «Оберіг герою-захиснику»

15 листопада у нашому ліцеї №2 відбулася виставка творчих робіт «Оберіг  герою-захиснику». Діти заздалегідь удома власноруч чи разом із рідними виготовляли патріотичні обереги з побажаннями українським воїнам, які  відважно захищають нашу землю, демонструють готовність віддати життя за мир і спокій на рідній землі. Переконані, що обереги, створені руками дітей, надійдуть за адресою – до українських захисників. Дитячі вироби ми передамо через волонтерів громади. Знаємо, що  підтримка дитини особливо дорога кожному нашому воїну. Героям слава!

зображення_viber_2023-11-16_12-13-42-633 зображення_viber_2023-11-16_12-13-42-072

6-Б клас – учасники радіодиктанту національної єдності

27 жовтня, у День української писемності та мови, цьогоріч стартував радіодиктант національної єдності. Зважаючи те, що шестикласники не зможуть встигнути писати за темпом читання тесту ведучим, вони, за покликанням у мережі «Інтернет», разом із рідними вдома долучилися до такого вагомого заходу.

6-Б 6-ББ

Той, хто говорить українською, наближає ПЕРЕМОГУ!

11-Б27 жовтня 2023 року, усе світове українство відзначило День української писемності та мови. Доречно нагадати, що Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня. Традиційно до цього свята в Миронівському академічному ліцеї №2 відбувається багато заходів із популяризації української мови, серед яких і Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Пишаємося, що до його написання долучилися педагоги й здобувачі освіти нашого ліцею №2. За час свого існування українська пережила не менше пів тисячі циркулярів та указів, постанов і ухвал, розпоряджень та наказів про заборону. Але вона вистояла! І сьогодні, маючи безпрецендентну підтримку за всі роки новітньої історії незалежності, пішла у свій вирішальний контрнаступ. Кожен, говорячи українською, наближає Перемогу!  27 жовтня  до переможного миру  наблизилися й учні 11-Б класу, коли писали радіодиктант.  Варто зазначити, що цьогоріч авторкою тексту «Дороги України» була українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко, а читав його Олексій Гнатковський – актор театру та кіно, який зіграв Івана Довбуша у нещодавно показаному на широких екранах фільмі «Довбуш».

3-А клас День писемності

3-А клас День писемностіУкраїнська мова неймовірно гучна, красива і тонка. Нехай ця співзвучна і мелодійна мова, оспівана Тарасом Шевченком, буде жити в наших серцях вічно!До Дня української писемності та мови  у 3-А класі( класний керівник Т.О.Близнюк)  відбувся мовознавчий брейн – ринг “Одна вона у нас така – уся співуча і дзвінка!» Учні поглибили знання про красу  і багатство української мови, взяли участь у конкурсах, виконали пізнавальні вправи, що стимулюють інтерес дітей до вивчення рідної мови. Ігрові цікавинки не залишили байдужими нікого!

День української писемності

Українська мова – мова вільних людей. Це потужна зброя народу України у боротьбі за свободу і незалежність. Нашу мову принижували, забороняли, знищували, а вона знову проростала в серцях патріотів.  У 2023 році у зв’язку з переходом Православної церкви України на новоюліанський стиль календаря, День української писемності відзначають 27 жовтня. Тому учні 7-А класу із класним керівником Лобас Н.М. підготували відеоролик «Записки українців», щоб ще раз показати, якою мелодійною та красивою є рідна мова. У цьому їм допомогали й учні 2-Б класу (класовод Чемерис Л.В.).

До відзначення Дня захисників та захисниць України

01 жовтня  2023 року вперше відзначається День захисників та захисниць України.  Тож у 1-А класі до цієї дати відбулася квест-гра ” В єдності наша сила” (учитель Б,В.Бондаренко).

Найзаповітніше бажання українців – мир!

фото 2 (1)Мир і війна – це не просто слова-антоніми. Це ті слова, у змісті яких радість і сльози, добро і зло, усмішка і біль, патріотизм і зрада, життя і смерть. Ми, українці,  нація, яка сьогодні найбільше цінує мир. Ні, ми просто його жадаємо! Ми його відстоюємо ціною власного життя! І тому ранок 21 вересня  для нас, на жаль, розпочався з тривог, із тремтіння за своє життя і життя наших дітей. Але дякуючи відважним  героям-захисникам, ми змогли долучитися до відзначення  Міжнародного дня миру.  Учні 2- 4 класів малювали свої мирні мрії на асфальті, а ще всі разом  писали листи безмежної  вдячності воїнам,  малювали на альбомних аркушах, заздалегідь виготовили обереги для  наших захисників, щоб усе це передати для тих, від кого сьогодні кожен українець чекає єдиного – ПЕРЕМОЖНОГО МИРУ. Раді, що волонтери доставили наші подарунки воїнам, що наші 35 500 грн були потрачені з великою та необхідною користю! Разом ми сила! У нас одна найрідніша, найсвятіша земля і держава – це Україна!

 

фото 2 (2) Мир.3

Першовереснева акція

зображення_viber_2023-09-13_13-27-53-083

1 вересня впродовж усього навчального дня в нашому закладі тривала акція «Замість квітів – донат для ЗСУ». Тож йдучи на урочисту святкову лінійку, педагоги, ліцеїсти та їхні  батьки мали змогу долучитися до такої вкрай потрібної благодійної справи. На завершення святкового дня члени учнівського комітету підбили підсумки акції й оголосили результат. Разом ми зібрали 35  500 гривень, які передали волонтерам громади для придбання необхідного технічного засобу  для захисників країни, які зараз знаходяться на передовій. Усім щира вдячність! Волонтери пообіцяли  згодом надати звіт про витрачені кошти.  Разом до Перемоги!!! Україна – понад усе!

Знов до тебе приходжу, Кобзарю

10 березня 2023 року виповнилося 162 роки з дня смерті Великого Кобзаря. Учні 5-Б класу  разом з учителем української мови та літератури Л.В.Лепестій,  класним керівником Н.М.Кузьменко  та батьками зібралися в міському парку, де встановлено погруддя Т.Шевченку. Вони віддали шану   Генію Слова, Світочу Духу, Батьку Українства, Велетню Вольності, який уже понад 200 років бореться за свободу української нації, за утвердження її у світовому загалі. Наш Тарас Григорович мав єдину зброю – слово, тож передав її нам, своїм нащадкам, як дорогоцінний скарб… Шевченкові вірші нині – справжній «Байрактар» сьогодення! 

Тарас Шевченко – України син

У  5 – А  класі  було  проведено  ГС “Тарас  Шевченко –  України  син”. Учні  відвідали  шкільну  бібліотеку, глибше  ознайомилися  з  життям  і  творчістю  поета, його  картинами, декламували  вірші  Кобзаря, переповнилися  повагою й  гордістю за  геніального  земляка. Школярі  побували  біля  пам’ятника  Т.Шевченка, вшанували  народного  поета.

зображення_viber_2023-03-13_08-53-12-831

 зображення_viber_2023-03-13_08-52-59-488

«Хвилини, дні, тижні і місяці моєї незламної країни… Рік болю, відчаю, незламності і сили!»

Рік незламності

24 лютого 2022 року – мабуть,  найважчий день в історії незалежної України. День, коли не просто почалася війна. День, коли було зруйновано спокій і благодать на нашій благословенній Батьківщині. День, коли горіло і небо, і земля. Сила духу українського народу вражає. Нас не злякали ракети, обстріли, відключення світла, постійний психологічний тиск, біль і розчарування. Слава нескореному народові України! Цього дня учні 2-А класу  переглянули відеоролик «Рік незламності» та написали твір  про Героя, який захищає нашу землю.

«Історія України написана не чорнилом, а кров’ю»

изображение_viber_2023-02-21_19-48-09-897Герой — це людина, яка знає, що є блага, дорожчі за життя; людина, яка присвятила своє життя служінню державі, себе одну — служінню багатьом.
Г. Лессінг

За  рік, що  минає, ми  в   цьому  переконалися. Хто  з  нас  міг  би   подумати,  що  вшановуючи  пам’ять  героїв  різних  історичних  епох: Героїв  Крут,  Голодомору  32-33  рр., Бабиного  Яру,  ОУН –  УПА, іноді, не  вникаючи  у  сутність  загальних  висловів – у   ХХІ ст..  ми  станемо свідками, учасниками, жертвами  схожих  подій. І те що через 8 років після тих жахливих подій в Україні почнеться страшна війна, яка змусить мільйони українців покинути свої домівки через повномасштабну війну. Війна, яка вже триває майже рік із великою кількістю жертв серед мирного ні в чому не винного населення. Сьогодні учні  8-А класу  (класний керівник Вірич Н.В.) згадали  тих, кого нині називаємо Героями Майдану! Звичайно, гірких сторінок історії не перепишеш. Але в наших руках тримати рівняння на мужніх  захисників. 

Єдина, незламна, могутня Україна

изображение_viber_2023-02-18_19-28-52-927

Україна вдруге святкує День єднання. Ще один день, коли упевнено говоримо: “Ми, українці, морально сильна нація, яка у найскладніший час не розгубилася, а навпаки – зробила усе, щоб поняття єдності стало для нас ключовим”. Тому не випадково класний керівник 6-а класу Лобас Н.М. обрала тему “Єдина, незламна, могутня Україна”. Під час виховного заходу учні познайомились із цікавими фактами кожної області України, насолодилися віртуальною мандрівкою “Унікальні місця держави” та пограли у гру “Правда чи міф”. Висновок лише один: Україна – неймовірна країна зі своїми містами і селами. Вона надихає незламними людьми, підкорює щирою вдачею, підтримує воїнів та оберігає спокій майбутнього покоління.

Вшанували Героїв Небесної Сотні

У 2-А класі відбувся виховний захід, приурочений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Учні передивилися презентацію «Небесна Сотня. Герої не вмирають!» та виконали малюнки на тему «Слава Україні! Героям слава!».

Небесна Сотня