Категорії архівів: Заходи патріотичного виховання

Знов до тебе приходжу, Кобзарю

10 березня 2023 року виповнилося 162 роки з дня смерті Великого Кобзаря. Учні 5-Б класу  разом з учителем української мови та літератури Л.В.Лепестій,  класним керівником Н.М.Кузьменко  та батьками зібралися в міському парку, де встановлено погруддя Т.Шевченку. Вони віддали шану   Генію Слова, Світочу Духу, Батьку Українства, Велетню Вольності, який уже понад 200 років бореться за свободу української нації, за утвердження її у світовому загалі. Наш Тарас Григорович мав єдину зброю – слово, тож передав її нам, своїм нащадкам, як дорогоцінний скарб… Шевченкові вірші нині – справжній «Байрактар» сьогодення! 

Тарас Шевченко – України син

У  5 – А  класі  було  проведено  ГС “Тарас  Шевченко –  України  син”. Учні  відвідали  шкільну  бібліотеку, глибше  ознайомилися  з  життям  і  творчістю  поета, його  картинами, декламували  вірші  Кобзаря, переповнилися  повагою й  гордістю за  геніального  земляка. Школярі  побували  біля  пам’ятника  Т.Шевченка, вшанували  народного  поета.

зображення_viber_2023-03-13_08-53-12-831

 зображення_viber_2023-03-13_08-52-59-488

«Хвилини, дні, тижні і місяці моєї незламної країни… Рік болю, відчаю, незламності і сили!»

Рік незламності

24 лютого 2022 року – мабуть,  найважчий день в історії незалежної України. День, коли не просто почалася війна. День, коли було зруйновано спокій і благодать на нашій благословенній Батьківщині. День, коли горіло і небо, і земля. Сила духу українського народу вражає. Нас не злякали ракети, обстріли, відключення світла, постійний психологічний тиск, біль і розчарування. Слава нескореному народові України! Цього дня учні 2-А класу  переглянули відеоролик «Рік незламності» та написали твір  про Героя, який захищає нашу землю.

«Історія України написана не чорнилом, а кров’ю»

изображение_viber_2023-02-21_19-48-09-897Герой — це людина, яка знає, що є блага, дорожчі за життя; людина, яка присвятила своє життя служінню державі, себе одну — служінню багатьом.
Г. Лессінг

За  рік, що  минає, ми  в   цьому  переконалися. Хто  з  нас  міг  би   подумати,  що  вшановуючи  пам’ять  героїв  різних  історичних  епох: Героїв  Крут,  Голодомору  32-33  рр., Бабиного  Яру,  ОУН –  УПА, іноді, не  вникаючи  у  сутність  загальних  висловів – у   ХХІ ст..  ми  станемо свідками, учасниками, жертвами  схожих  подій. І те що через 8 років після тих жахливих подій в Україні почнеться страшна війна, яка змусить мільйони українців покинути свої домівки через повномасштабну війну. Війна, яка вже триває майже рік із великою кількістю жертв серед мирного ні в чому не винного населення. Сьогодні учні  8-А класу  (класний керівник Вірич Н.В.) згадали  тих, кого нині називаємо Героями Майдану! Звичайно, гірких сторінок історії не перепишеш. Але в наших руках тримати рівняння на мужніх  захисників. 

Єдина, незламна, могутня Україна

изображение_viber_2023-02-18_19-28-52-927

Україна вдруге святкує День єднання. Ще один день, коли упевнено говоримо: “Ми, українці, морально сильна нація, яка у найскладніший час не розгубилася, а навпаки – зробила усе, щоб поняття єдності стало для нас ключовим”. Тому не випадково класний керівник 6-а класу Лобас Н.М. обрала тему “Єдина, незламна, могутня Україна”. Під час виховного заходу учні познайомились із цікавими фактами кожної області України, насолодилися віртуальною мандрівкою “Унікальні місця держави” та пограли у гру “Правда чи міф”. Висновок лише один: Україна – неймовірна країна зі своїми містами і селами. Вона надихає незламними людьми, підкорює щирою вдачею, підтримує воїнів та оберігає спокій майбутнього покоління.

Вшанували Героїв Небесної Сотні

У 2-А класі відбувся виховний захід, приурочений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Учні передивилися презентацію «Небесна Сотня. Герої не вмирають!» та виконали малюнки на тему «Слава Україні! Героям слава!».

Небесна Сотня

Круглий стіл «Крути: історія української нескореності»

зображення_viber_2023-02-03_09-38-20-258-COLLAGE

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Тому в  11-А класі відбувся захід «Крути: історія української нескореності». Під час обговорення за «круглим столом» діти з’ясували всі особливості не лише самої події, а й встановили причини, за яких десятиріччями радянська історіографія  замовчувала  всі обставини бою, а могили полеглих під Крутами було зруйновано. Після обговорення діти прийшли до висновку, що подвиг героїв Крут повинен займати гідне місце в пантеоні національної слави і бути  символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність нашої України.

Пам’ятай про Крути

Щорічно 29 січня відзначають річницю бою під Крутами. Ця подія назавжди стала одним із символів боротьби українського народу за свободу  і незалежність. З нагоди вшанування пам’яті героїв минулого і сьогодення в учнівському колективі 5-Б класу (класний керівник Кузьменко Н.М.) було проведено виховну годину “Пам’ятай про Крути”.

IMG_20230130_121538 IMG_20230130_121615

Крути – бій за майбутнє!

IMG_20230130_113229 (1)

 

30 січня з метою відзначення Дня пам’яті героїв Крут вчителем історії І.М. Буряк було проведено виховну годину «Крути – бій за майбутнє!». Під час заходу учні 9-Б класу докладно дізналися про історію бою під Крутами, про встановлених учасників цієї битви та вшанування пам’яті загиблих у незалежній Україні. У виконанні Ані Коваленко прозвучав вірш «На Аскольдовій могилі», присвячений цим трагічним подіям. Подвиг українських юнаків навічно залишиться в історії нашого народу як символ національної честі.

Найбільша любов – життя покласти за друзів

27 січня учні 9-А та 10-Б  класів разом із класними керівниками В.І.Зозулею й Т.Ю.Пастушенко відвідали Миронівський краєзнавчий музей. Екскурсовод ознайомила з експонатами музею, а також запропонувала прослухати тематичну розповідь про героїв Крут, адже 29 січня український народ вшановує   мужніх захисників рідної землі. Вона зазначила, що на початку 2012 року на місці дерев’яного хреста на Аскольдовій могилі (місці поховання частини загиблих крутянців) було встановлено пам’ятник – виготовлений із каменя «козацький хрест», у центрі якого висічений тризуб, під яким промовиста і символічна цитата зі святого Євангелія – «Найбільша любов – життя покласти за друзів”. Сьогодні символізм подвигу героїв Крут набув нового звучання, адже герої України сучасної зі зброєю в руках стоять на захисті рідної землі.
9-А10- б 10-ББ

9-АА

Україна є, була і буде

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України для здобувачів освіти  3 – А класу було проведено виховний захід  «Україна є, була і буде».
зображення_viber_2023-01-22_19-50-16-932

День Соборності

Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності.  Що означає Соборна Україна? Коли та де її проголосили соборною? Хто був присутній при злуці? На ці та інші запитання спробували відповісти у відеоролику учні 6-А класу (класний керівник – Наталія Миколаївна Лобас).

22 січня – День Соборності України

День Соборності України

Учні 2-А класу долучилися  до відзначення цієї визначної дати. Вони відвідали тематичну виставку “Навіки єдина соборна Україна» в  Миронівському краєзнавчому музеї. Керівник музею І.Ю Савсюк провела змістовну тематичну екскурсію, намагаючись донести до учнів ідеї соборності, єдності та суверенності держави – головної умови розвитку  незалежної України. З великим задоволенням учні виконали кросворд, присвячений Дню Соборності України.

22 січня в Україні відзначають День Соборності України

10-А

 

Це свято щорічно святкується 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тож цій державній  й був присвячений виховний захід, який провела класний керівник Алла Яківна Левіт для здобувачів освіти 10-А класу. 

Відзначення Дня Соборності України

20 січня здобувачі освіти 9-10 класів Миронівського академічного ліцею №2 стали учасниками історичної телегодини “Україна соборна – моя славна державна”. Цей виховний захід  провели  працівники Миронівської базової бібліотеки до відзначення Дня Соборності  України.
изображение_viber_2023-01-21_16-07-58-719

Екскурсія в Миронівський краєзнавчий музей

8-А

19 січня учні 8-А та 8-Б  класів разом із класними керівниками Наталією Володимирівною  Вірич та Катериною Юріївною Радченко відвідали Миронівський краєзнавчий музей. Екскурсія, яку провела директор музею І.Ю.Савсюк, була присвячена Дню Соборності  України.  Тематичний захід поглибив знання здобувачів освіти про історичний факт злуки українського народу, його всесвітнє  значення.  Дослідчений екскурсовод Інна Юріївна розповіла не лише про історію виникнення   державного свята, а й намагалася прищепити любов і повагу до історичних та культурних надбань українського народу, інтерес  до його минулого. Діти уважно слухали, ставили  запитання Інні Юріївні і з цікавістю розглядали експонати музею.

 

8-ББ 8-Б

У єдності сила!

До відзначення Дня Соборності України здобувачі освіти 1-Б, 1-В та 4-Б класів разом із класними керівниками Чемерис Л.В., Н.В.Крохмаль та Грабар А.П. відвідали  Миронівський краєзнавчий музей.

Акція «Зігрій військових» (класний керівник Діденко Т.М.)

photo_2022-12-27_17-26-19

Учні 11-Б класу Миронівського академічного ліцею №2 приєдналися до акції «Зігрій військових», яка тримає зараз у ЗЗСО. Вони зробили окопні свічки, які так необхідні нашим захисникам. Завдяки цим пристроям протягом декількох годин можна отримувати світло, тепло, навіть обігрівати своє приміщення, сушити одяг та готувати їжу. Окопна свічка є універсальним і довготривалим джерелом тепла у надзвичайно складних умовах життя. Великою перевагою окопних свічок є їх простота конструкції, доступність матеріалів, які необхідні для виготовлення. Учнівський колектив закликає всіх небайдужих робити окопні свічки. Адже вони дуже потрібні нашим воїнам, саме  за їх умілого використання можна врятувати навіть життя.