Категорії архівів: Заходи патріотичного виховання

Акція «Запали свічку»

«Запали свічку» — загальнонаціонально-міжнародна акція, яка відбувається щорічно у День пам’яті жертв Голодомору. Цього року, 27 листопада, здобувачі освіти 1-11 класів разом зі своїми батьками та педагогами приєдналися до вшанування пам’яті померлих від голоду
       

Мова наша солов’їна – чиста, мов перлина

2-А

9 листопада наша країна відзначає День української писемності та мови. До цього свята долучилися й здобувачі освіти 2-А класу, здійснивши подорож до країни Писемності і Мови. Марина Іванівна Міщенко підготувала цікаві факти про українську мову. Діти із задоволенням пояснювали прислів’я та приказки, відгадували загадки, розв’язували ребуси та зворушливо декламували вірші про мову. Захід закінчився українською піснею «Батьківська мова».

До Дня української писемності та мови

3-БЩорічно, 9 листопада, відзначається державне свято – День української писемності та мови. Мова – це найважливіший засіб комунікації для здобуття освіти та ключова складова в інтелектуальному розвитку людини. Змалечку дитина намагається формувати та висловлювати думки, а згодом – осягнути духовні пласти української нації через феномен мови своїх батьків та дідів.
Не залишилися осторонь і здобувачі освіти 3-Б класу Миронівського академічного ліцею №2. Цей день вони повністю присвятили рідній мові. На уроці математики розв’язуючи рівняння, задачі та обчислюючи вирази, розшифровували цікаві факти про українську мову. На літературному читанні читали і обговорювали казки та легенди про рідну мову. На уроці української мови стали учасниками надзвичайно цікавої вікторини «Мовні перлинки». Юні мовознавці продемонстрували свої знання з української мови, знання прислів’їв та приказок про мову. А вчителька початкових класів Алла Петрівна Грабар лише успішно спрямовувала їхню творчу діяльність.

Тематична виставка до Дня української писемності та мови

Шкільний бібліотекар С.М.Глоба підготувала тематичну виставку  до Дня української писемності та мови у фоє нашого ліцею. Усі охочі змогли долучитися до цікавого перегляду мовної скарбнички.

зображення_viber_2021-11-09_14-27-39-484

До Дня української писемності та мови

9 листопада у 4-А і 4-Б класах пройшли заходи,  присвячені Дню української писемності та мови. Метою цих заходів було формування в учнів почуття краси рідної мови, сприяння усвідомлення значення рідної мови, розвиток почуття національної гідності, виховання любові до національних традицій, народної мудрості, краси і гармонії рідного слова.

зображення_viber_2021-11-09_14-10-51-141 зображення_viber_2021-11-09_14-10-27-747

Мовне свято у 5-А класі

Сьогодні, 09 листопада 2021 року, для учнів 5-А класу день був по-справжньому святковим, адже разом із учителем української мови та літератури, своїм класним керівником Н.М.Лобас вони відзначали День української писемності та мови. 

День української мови та писемності

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день ушанування преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Традиційно до написання диктанту долучаються відомі люди, політики, митці, військові, студенти та школярі. Завдяки вчителю української мови та літератури Світлані Миколаївні Глобі, учні 7-Б класу взяли участь у написанні диктанту. Україномовний текст дуже сподобався всім учасникам та викликав приємні враження!

До Дня української писемності та мови

cea8e51bc248b61082a01b66f6586b49_XLМова! Українська мова!
Вона співуча, лагідна, дзвінка…
Мова! Українська мова-
Єдина, рідна й така дорога.
Під таким крилатим гаслом відбувся виховний захід у  1-А класі (учитель Т.О.Близнюк) , який присвячений Дню української писемності та мови. Мета свята – донести до учнів унікальність, красу і багатство українського слова. Адже мова народу – це не просто мова. Це – душа народу, це його трепетне серце.

IMG-0658IMG-0666

Жива пам’ять

изображение_viber_2021-09-29_19-45-32-31229 вересня виповнюється 80 років відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв. Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору. Бабин Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тож у рамках заходів до 80 роковин ушанування загиблих у Бабиному Яру для здобувачів освіти ліцею №2 відбувся Національний урок пам’яті. Так, учителі історії І.М.Буряк та  А.О. Заїменко  розповіли учням про страшні події, які відбувалися в Києві  в бурхливі  воєнні роки Другої світової війни.

До Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

tv1_0Український інститут національної пам’яті підготував змістовні тематичні інформаційні матеріали, серед яких: довідка про мак пам’яті; довідка про мистецьку акцію «Перша хвилина миру»; довідка щодо можливості використання «прапора перемоги» під час заходів 08-09 травня; довідка про «георгіївську стрічку» як елемент російської пропаганди;  довідка про «Безсмертний полк»; твори українських письменників і поетів, які розкривають події та наслідки війни; корисні Інтернет посилання тощо.

Інформаційні матеріали до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Не згасити пам`яті вогонь…

tv1_0Пам`ять. Це не просто частина історії. Пам`ять – це наша совість,  гордість, наш біль. Пам`яті   прадідів, дідів, батьків, пам`яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам`яті тих, хто поліг смертю хоробрих, пам`яті всіх, чиї серця обпалила Друга світова війна була присвячена година спілкування для здобувачів освіти 3-А та 3-Б класів «Не згасити пам`яті вогонь…». А підготували цей захід для третьокласників класні керівники Н.Б.Чучмій та Л.В.Чемерис.

Перемого, свята Перемого!

5-Б БББtv1_0Минають роки,  та не зітреться ніколи в пам’яті вдячних поколінь невмирущий подвиг героїв Другої світової… Тож цими днями класний керівник Л.В.Панченко  для учнів 5-Б класу провела урок Мужності “Перемого, свята Перемого…”  Діти переглянули відеопрезентацію, приурочену цій події. Не залишилися п’ятикласники байдужими від пісенного твору у виконанні Наталії Бучинської “Перемога”.

Вшановуємо пам’ять героїв

tv1_08-9 травня Україна традиційно відзначає День пам’яті та примирення і День Перемоги. Скільки горя принесла війна в наші родини! Учні 4-Б класу (класний керівник Т.Г.Приймаченко) переглянули ряд презентацій на цю тему і відвідали меморіал Слави, щоб таким чином ушанувати пам’ять загиблих у війні. Найкращі квіти діти поклали до підніжжя святого місця – нашим героям.

IMG_3164IMG_3167

До Дня пам’яті і примирення

6-А 111Вклонися, мій травню,  високим могиламtv1_0
Чимало свят дарує нам весна,
Як в рідний дім повернення з дороги.
Та є найбільш хвилюючим для нас
Величне свято Перемоги.
      8-9 травня Україна відзначає День пам’яті і  примирення та 76-річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З цієї нагоди 6 травня  в 6-А класі     проведено виховний  захід   «Вклонися, мій травню,  високим могилам». У страхітливому вогнищі війни народилися мільйони героїв, чиї подвиги стали легендою і вічно житимуть у віках, викликатимуть захоплення й велику шану всіх наступних поколінь вільних та чесних людей світу. Про фашизм, який  приніс із собою звірства, розруху, голод, сльози, смерть розповіла  здобувачам освіти  класний керівник  Василенко І.В.
      Пам’ять… Вона не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії великої народної перемоги над фашизмом. У наш час, коли перед очима кадри телевізійних новин із зони АТО, ми розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної української нації не просто словами з Гімну, це стало станом душі. Тож уклонімося низько пам’яті тих, хто звеличив нашу землю, тих, завдяки кому  життя живих сьогодні зігріте сонячним сяйвом і безхмарною, мирною блакиттю небес. 

Щоб весни квітнули для нас…

tv1_0Овіяний найщирішими людськими почуттями,травень кладе нам на плечі сонячні долоні й наказує: “Слухайте! Дивіться! Пам’ятайте! “Друга світова війна – це страшне лихо, суворе випробування, яке випало на долю нашого народу. Учні 4-А класу разом із класним керівником Т.О.Близнюк цими днями вшанували пам’ять героїв Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання біля  меморіалу Слави в рідному місті Миронівка.

P_20210506_110143 P_20210506_110805 (1)

Вшанування пам’яті українського Кобзаря

Учні 1-А класу разом із класним керівником М.І.Міщенко вшанували пам’ять українського Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. Вони відвідали парк Т.Шевченка, який розташований біля нашого ЗЗСО.

IMG-ed73d62c59d5694db8fffa26deff8120-V IMG-f79ec5d8bbf04e1660cb784d281917db-V