Категорії архівів: Виховні справи

Виховна справа «У нашій школі друзі всі»

Однією з основних духовних потреб людини є спілкування. Спілкування з тим, кому можна довіряти, хто завжди зрозуміє та підтримає, на кого можна покластися у будь-якій життєвій ситуації. Днями у затишній класній кімнаті першокласники були активними учасниками виховної справи «У нашій школі друзі всі». Здобувачі освіти 1-А і 1-Б класів (класні керівники Н.Б.Чучмій та Л.В.Чемерис) грали у казкові вікторини, співали пісні про дружбу. А ще зрозуміли, яким саме повинен бути справжній друг — щирим, відданим, порядним. Діти разом вивчали нові  ігри, розповідали вірші, весело танцювали для всіх глядачів. Та найголовніше –  зрозуміли життєву істину: щоб мати вірного друга, треба самому таким бути.

56384120_2238874869774343_7071236986517848064_n 56627416_366706687389728_8297972585052766208_n

Квест «Моя Україна»

З метою поглиблення знань учнів про нашу державу – Україну в межах національно-патріотичного виховання молоді, вдосконалення їхньої фізичної і моральної підготовки для учнівського колективу  7-А класу в Миронівському НВК  була проведена спортивно-інтелектуальна командна гра-квест «Моя Україна».  Об’єднавшись у 5 команд, здобувачі освіти поетапно виконували цікаві різноманітні завдання та вправи, демонструючи знання з історії, культури та літератури України. На зупинках «Архітектурні пам’ятки», «Портретна галерея», «Цікава Україна», «Усна народна творчість», «Анаграма» учні на відмінно впоралися із завданнями,  проявивши при цьому швидкість, кмітливість та винахідливість.

А.О.Заїменко, класний керівник 7-А класу

IMG-0a475193aee94a9090a9deda37596a78-V IMG-4feb403da0c73feca4e91647b7dce6ae-V IMG-a1aadc92fb2a51d99abb7b259cf246fa-VIMG-5f05bcc88e76cfaa56aee30ffd929496-V

ВС “Що означає бути Людиною?”

Що означає бути людиною? Це питання розглядалося  у 10-А класі на годині спілкування. Учні класу разом з класним керівником Отрощенко Ю.О. намагалися з’ясувати, які моральні цінності є важливими  для справжньої людини. Учні взяли участь у тестуванні, відповідали на поставлені учителем питання. А на завершення переглянули відео про людину-легенду Ніка Вуйчича.
Сценарій ВС “Що означає бути Людиною?”
Презентація “Що означає бути Людиною?”
Відео “Жити без обмежень”

ВC “Добро починається з тебе” у 2-А класі

1

На доброті існує світ,
І добротою пахне хліб
І мирне небо.
В школу йти – це також вияв доброти.
І до людей  любов свята –
Це чистота і доброта, –
– саме ці поетичні рядки стали лейтмотивом до виховної справи “Добро починається з тебе”, яка відбулася сьогодні у 2 – А класі (класний керівник Т.О.Близнюк). Упродовж усього спілкування з вихованцями Тетяна Олександрівна намагалася переконати здобувачів освіти, що  в доброї людини очі сяють, як зорі, а своїми добрими вчинками вона заспокоює інших. У ході проведення святкового заходу здобувачі освіти  із задоволенням виразно читали напам’ять вірші про дружбу, співали пісні. Гостями дійства були школярі 1- Б класу.

Виховний захід “Вклонімося хлібу – він святий”

Усім відомо, що хліб – усьому голова. 27 березня в 2-Б класі відбулося свято “Вклонімося хлібу – він святий”. На святі побували батьки учнів класу, соціальний педагог та психолог школи. Діти вітали гостей духмяним короваєм. Вони декламували вірші, співали пісні, розказували прислів’я. Цікаво пройшов конкурс “Подаруй намисто однокласниці”. Хлопці змагалися в нанизуванні бубликів. Всіх присутніх пригощали короваєм, пиріжками. Так як із зернятка виростає хлібний колос, так і в серцях дітей проросте колос добра, поваги, справедливості. Захід провела учитель Приймаченко Т.Г.

IMG_2429 IMG_2450 IMG_2471 IMG_2556

ВС “Світ моїх захоплень” у 5-Б класі

«Світ моїх захоплень»

Знайди собі заняття до душі – і в твоєму житті не буде буднів…

                                                                                            Конфуцій

IMG-f9484064b09e2277cf89d48cadb57506-V

 

Під таким гаслом відбулася виховна година у 5 – Б класі. Мабуть, немає людини, яка б нічим не цікавилася. Головне в житті – мати якесь улюблене заняття. Хобі – це те, що допомагає людині зробити своє життя насиченим. Захоплення дає можливість людині у повній мірі проявити себе. Як виявилося, світ захоплень п’ятикласників великий та різноманітний. Це і музика, і танці, футбол, легка атлетика, фігурне катання, греко-римська боротьба, малювання, орігамі, макраме та бісероплетіння. Учні з великим задоволенням розповідали про свої уподобання та захоплення, демонстрували свої таланти. Тож, саме такі виховні заходи допомагають побачити учнів з іншої сторони, відкрити по-іншому один одного.

 І.М.Буряк, класний керівник 5-Б класу.

IMG-6f0a434c393eb519b0e5952a569a4e52-V IMG-36492959b68b2678caa0cb38ed2f6009-V IMG-ebc5fa561941301439892ce0ec3e8c89-V IMG-f14698af591678c478172cf30e18ce21-V

Дитяча вистава

6 березня юні актори 6 – А класу інсценізували казку О. Вальда “Хлопчик-Зірка”. Захоплива історія про одвічні людські почуття – любов та ненависть, пихатість і смиренність – не залишила байдужими глядачів із 3 – А класу, а також батьків та учителів, які теж були присутні на виставі.

1 3

Про увічнення пам’яті першого космонавта України, Героя України Леоніда Каденюка

завантаження

 

Інформаційні матеріали (презентація та документальний відеофільм), розроблені Українським молодіжним аерокосмічним об’єднанням «Сузір’я» доступні за посиланнями: www.facebook.com/events/786103741725886/ https://youtu.be/C77chZPimGk

Дружба – найцінніший скарб

Усім відомо, що товаришування, дружба – це ті  взаємини між людьми, які зароджуються, міцнішають на основі спільних інтересів, уподобань тощо. Але як навчити бути справжніми друзями, толерантними до інших саме наймолодших школярів – першокласників?  Тож практичний психолог О.В.Козленко та соціальний педагог А.В.Харченко  під час проведення виховного заходу намагалися переконати учнів 1-Б класу, що  друзів  має пов’язувати велика повага один до одного, симпатія, взаємодопомога; дружба не може бути міцною, якщо в ній немає чесності, довіри, безкорисливості.

1-Б 1-ББ 1-БББ 1-ББББ

Щедра годівниця

Відомо, шо зима для птахів – це велике випробування. Тож навіть найпростіша годівничка може врятувати  життя пернатим. Підгодівля птахів у місті взимку — найкращий спосіб одночасно спостерігати цікавих  сусідів фауни та допомогти їм у скрутний період.
Такий  подарунок  для пташок зробили першокласники Миронівського НВК.  Цього дня діти більше дізналися про пернатих друзів, спостерігали за їхнім життям у природі. Вони повісили годівнички, насипавши туди корму, щоб зимуючим птахам легше було переносити засніжено-люте випробування. Учні переконані, що допомагаючи птахам, вони зберігають природу і примножують багатства країни.
100_6824 100_6838 100_6817 100_6821

До Всесвітнього дня права

14 грудня до  Всесвітнього дня  права для учнів 10-Б класу (класний керівник Л.В.Панченко) відбувся захід, присвячений цій події. Здобувачі освіти переглянули презентацію «Знай. Пам’ятай. Виконуй», обговорили  дієвість власних прав та обов’язків. Варто ще раз нагадати усім школярам про важливість не лише  теоретичних знань із основ прав. Потрібно дотримуватися їх у повсякденному житті  й обов’язково виконувати.

10 б право (1) 10-,2

Права
Усі діти мають право на любов і турботу
Всі діти рівні у своїх правах
Особлива турбота — дітям з інвалідністю.
Усі діти мають право на повноцінне харчування
Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля
Усі діти мають право на освіту
Особлива турбота — дітям, які перебувають у конфлікті з законом
Діти мають право вільно висловлювати свої погляди
Всі діти мають право на медичну допомогу
Всі діти мають право на вільне спілкування
Особлива турбота — дітям без сімей
Жодну дитину не можна примусово залучати до праці
Всі діти мають право на інформацію
Жодну дитину не можна ображати або принижувати
Всі діти мають право на життя

Обов’язки
Поважати і любити своє оточення. Ставитися до них так, як би ми хотіли, щоб ставилися до нас.
Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної людини. Поводитися так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.
Бути толерантним до таких людей. Поважати їх і допомагати їм.
Дотримуватись режиму харчування. Вживати продукти до кінця терміну придатності. Поважати працю кухарів.
Дотримуватись правил моральної етики; організовувати дозвілля так, щоб воно приносило корись і не заважало іншим.
Сумлінно навчатись; активно працювати на уроках, готуватись самотужки; старанно виконувати домашні завдання.
Дотримуватись певних норм поведінки, прийнятих у суспільстві. Намагатись не створювати ситуації, які призводять до порушення закону.
Поважати своє оточення. Давати нагоду кожному висловлювати свої думки. Не нав’язувати своїх поглядів іншим, якщо вони з ними не згодні.
Цінувати і дбати про своє здоров’я. Виконувати приписи лікарів у разі потреби.
Поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету.
З повагою ставитися до людей, які піклуються про нас.
Виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров’ю. Виконувати всі види обслуговуючої праці.
Самостійно знаходити інформацію в різноманітних джерелах.
Не ображати і не принижувати оточуючих.
Дотримуватись норм і правил поведінки, прийнятих у суспільстві. Не створювати ситуацій, що можуть спричинити нещасні випадки.

Допоможемо птахам

IMG_2033Зима цього року видалась морозною і сніжною. Наші друзі птахи опинились у скрутному становищі. Важко їм знайти їжу під снігом. На допомогу прийшли учні 5 класів, які під керівництвом В.Б.Корольова у шкільній майстерні виготовили годівниці. А учні 2-Б класу під керівництвом Т.Г.Приймаченко прикрасили одну  з годівниць і повісили неподалік школи. Тепер щодня птахів будуть підгодовувати. Запрошуємо синичок та горобців відвідувати нашу їдальню.

ВГ “З Україною в серці” в 5-Б класі

Днями у 5-Б класі (класний керівник І.М.Буряк) відбулася відкрита виховна година “З Україною в серці”, яка проходила в цікавій для дітей формі. Учні, поділившись на команди, брали участь у різноманітних конкурсах. Змагаючись, школярі показали добрі знання з  українського фольклору, демонстрували свою обізнаність у звичаях та традиціях українців.

IMG_20181207_093931 IMG_20181207_090217

ГС «Хліб – наше багатство» у 6-Б класі

IMG-886c7e153145ec32936fd52f4bf672cf-V«Цінуйте хліб». Під таким девізом пройшла година спілкування у 6-Б класі на тему: «Хліб – наше багатство». За всіх часів було найбільшою святістю, коли лежав на столі хліб. Його присутність народжувала поетів і мислителів, сприяла появі пісень і дум, продовжувала родовід, і навпаки – коли він зникав, приходило лихо. Тому до хліба ставилися з пошаною, передавали любов до нього своїм дітям і онукам. Учні розповідали вірші, читали оповідання, легенди про хліб. Діброва М. виписала назви українських страв, основною частиною яких є борошно. Шкаранда Є., Пєшкова А., Вожакова А. змагалися в знанні приказок та прислів’їв. Майже всі учні брали участь у презентації витворів із борошна. Тут були пиріжки, які спекла мама Шабанової А. для всіх учнів класу, млинці, печиво, торти, кекси та інше. Всі діти смакували випічкою та були задоволені.

IMG-2a9f4d43ffd48125ffe5b7eb554deab3-V IMG-99dc624d00ba78abb131f6769bbd1f5c-V IMG-799f3f52cffc11a68876407f23f2fdc4-V
IMG-c1d9763434fdf5a24ba868ec4776e93d-V

Пташині по зернині- зелений сад людині

Життя людей нерозривно пов’язане із життям птахів. Зима – складний  період у житті пернатих. Дехто відлітає у теплі та багаті на їжу краї, а ті, які залишилися зимувати, потребують найбільшої допомоги. Щоб знати, як допомагати птахам узимку, учні 2-А класу разом із класним керівником Тетяною Олександрівною Близнюк підготували навчальний проект «Пташина їдальня» під гаслом «Пташині по зернині – зелений  сад людині».

IMG_20181212_120723 IMG_20181212_120834

«Чай – напій богів»

Днями в учнівському колективі 7-Б класу відбувся виховний захід «Чай – напій богів».  Здобувачі освіти  мали змогу  ознайомитися з цілющими властивостями чаю, навчилися складати чайні суміші з трав та правильно його заварювати  тощо. А класний керівник Тетяна Миколаївна Діденко  впродовж заходу своїм вихованцям намагалася  прищеп­лювати навички використання чаю, почуття любові до родини, до України та її народу, який має чудові традиції проведення сімейних вечо­рів-чаювань. Семикласники, працюючи над проектом, не лише вивчили традиції уживання лікарських чаїв, а й  розвивали вміння представляти свої  роботи та захищати їх перед класом. Сценарій виховного заходу

1 2

Вода – джерело життя

20181121_141137Що таке вода? Таке питання може здаватися дивним. З водою знайомий кожен, адже вона – найважливіша речовина на Землі, без якої не може існувати жоден живий організм. Однак на сьогодні в нашій державі, і загалом  у всьому світі, дуже гостро постає проблема збереження чистої питної води. Тому з метою поглиблення знань учнів про воду та її властивості й застосування в 7-А класі відбулася година спілкування «Вода – джерело життя» . Учні мали змогу познайомитися не лише з властивостями води, а й наслідками впливу людини на природу, екологічними проблемами, які необхідно вирішувати на сучасному етапі. Захід проводився у формі усного журналу, де учні знайомилися з такими його сторінками: «Вода – найважливіша речовина на Землі», «Властивості води», «Кругообіг води у природі», «Вода в житті людини», «Забруднення води», «Види води». 
20181126_093844Обговорення «сторінок» усного журналу супроводжувалося виконанням різного виду вправ, презентаціями власних учнівських проектів, розгадуванням загадок, тлумаченням українських приказок про воду тощо. Наприкінці заходу семикласники дійшли висновку, що вода – це найважливіша на Землі речовина, поряд із цим вона є і найбільш загадкова, адже має дуже багато цікавих властивостей. Тому кожному жителю нашої планети необхідно не лише берегти цей дар природи, а й займати активну громадську позицію проти забруднення водних ресурсів.

А.О.Заїменко, класний керівник 7-А класу

Урок-реквієм із вшанування безвинно померлих під час голодомору 1932-33 рр.

24 листопада Україна вшановує 85-ті роковини Голодомору. Важко повертає собі народ України духовне здоров’я. Надто багато позаду могил. Тільки розповівши про минулі страждання, викричавши давній біль, віднайде себе наш народ, достойний прекрасної долі. Напередодні сумних роковин у 8-Б класі (класний керівник Кузьменко Н.М.) було проведено урок-реквієм із вшанування безвинно померлих під час голодомору 1932-33 рр.

IMG_20181123_082028 IMG_20181123_082244

ВС «Небезпеки сучасної молоді» у 10-Б класі

IMG-fb66b49b61154005b3e8bbad89d1f39a-V«Небезпеки сучасної молоді» – таку назву мав відкритий виховний захід, який відбувся для здобувачів освіти 10-Б класу 15 листопада. Тема обрана  невипадково. Адже нині і завжди збереження життя та здоров’я людини є найголовнішим завданням та найбільшою цінністю Людства. На годині спілкування учні з’ясували ситуації ризику, переглянули «Критичне відео», презентації про «Торгівлю людьми» та «Стоп булінг». Десятикласники   були активні в обговоренні дій, які попереджують дані небезпеки. А завершився захід позитивним відео про любов до життя. У виховній  справі взяла активну участь  соціальний педагог Харченко А.В.

Сценарій заходу

Розважально-ігровий захід «Поміркуємо скоріше, чия праця важливіша»

Днями у 6-А класі відбувся розважально-ігровий захід «Поміркуємо скоріше, чия праця важливіша», який провела класний керівник А.Я.Левіт. Упродовж усієї виховної справи педагог прагнула вчити дітей активно діяти в умовах конкуренції, співпрацювати в групах, швидко приймати правильне узгоджене рішення.   Шестикласники  під час заходу змогли розвивати свої розумові, творчі,  фізичні здібності та ерудицію, а також почуття відповідальності за успіх команди.  Сценарій заходу

2 4

3 6

Національні святині

Нещодавно, 9 листопада, у День української писемності та мови, українці  відзначали й Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Тому ми, тобто 9-Б клас,  на чолі з класним керівником В.М.Левко, вирішили долучитися до привітань та зазирнути у світ історичного минулого народного мистецтва й національної культури. Тож була проведена година спілкування на тему «Веселкою сплелися кольори на вишиванці, наче доля». Під час подорожі в історію українського етнічного стилю діти  розширили свої уявлення про національні святині, такі як сорочки вишиванки, рушники, ляльки-мотанки, пригадали українські народні традиції, які символізують собою духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Саме такі години спілкування покликані виховувати почуття гордості за рідний край, національну гідність, любов і повагу до наших традицій, сприяють розвитку естетичного смаку та творчого мислення. 

В.М. Левко, класний керівник 9-Б класу

1 2 3 20181113_130023