Категорії архівів: Виховні справи

ВЗ «Козацькому роду нема переводу!» у 2-Б класі

Козацькому роду нема переводу!14 жовтня православні християни відзначають свято  Покрови Пресвятої Богородиці. Встановлене воно на честь Божої Матері, яка зняла зі своєї голови хустку-покрову і розкинула її над людьми, що знаходились у церкві, одночасно молячись за  спасіння й порятунок від біди. Ця  довга біла покрова (омофор) і стала своєрідним оберегом України, символом її споконвічного прагнення до встановлення злагоди і миру між своїми та чужими землями. Козаки  вірили в силу Покрови і  щиро та урочисто відзначали це свято. Упродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова. Тож свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва. Напередодні свята здобувачі освіти 2-Б класу разом із класним керівником Ларисою Петрівною Тарасенко  здійснили віртуальний екскурс у  славне минуле козацтва в ході виховного заходу «Козацькому роду нема переводу!» Діти розширили свої знання про традиції та звичаї козаків,  продемонстрували  кмітливість, дотепність, силу та витримку в турнірах та розвагах.

Людина починається з добра

Лобас, 5-АЩо  таке добро, доброзичливість, щедрість, терпіння, готовність допомогти? Саме на такі запитання спробували відповісти учні 5-А класу під час проведення виховної години на тему: «Жити за законами людської доброти», яку провели класний керівник Лобас Н.М. та соціальний педагог Харченко А.В. Під час заходу школярі слухали цікаві історії, створювали колаж «Сонечко доброти», складали розсипані прислів’я, записували, які добрі справи можна зробити вдома, біля свого будинку чи в лісі. У кінці заняття учні дійшли висновку, що добрі вчинки – це копітка справа. І тут гарними фразами не обійдешся. Потрібно діяти – в будь-який момент прийти на допомогу, вміти поступитися своїм заради чужого. Добро – завжди  дієве, воно не буває пасивним, а пасивне добро – це вже не добро.

«Дикі образи Дикобраза»

З метою профілактики булінгу серед здобувачів освіти, в 1-А класі (учитель Т.О.Близнюк) проведено заняття «Читання з передбаченням» за казкою Ірен Роздобудько «Дикі образи Дикобраза». Захід був спрямований на інформування учасників освітнього процесу про поняття «булінг», ознайомлення з поняттям «образа». Діти вчилися поважати думки іншої  людини, співчувати.

IMG-0526 IMG-0530

Новини ГПД

“Ми відповідальні за тих, кого приручили.” Під таким гаслом 4 жовтня пройшла виховна година у здобувачів освіти 2 класів групи продовженого дня (вчителька Майстренко Н.Г.) присвячена Всесвітньому дню захисту тварин. Весело, охоче, у дружній атмосфері ділилися діти розповідями про своїх маленьких друзів, приймали участь у конкурсах, малювали портрети своїх домашніх улюбленців. І наостанок, презентували відео.

Книга – скарбниця надбань людства

Таку назву мала виховна справа, яка відбулася у класному колективі 5-Б класі наприкінці навчального року. Обрана вона не випадково. Книга – одне з найбільших чудес, створеною людиною. З тих пір як люди навчилися писати, свою всю мудрість вони довірили книгам. Книжки відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє. Здобувачі освіти ділилися спогадами від прочитаних улюблених творів, були вражені історією виникнення книжки. Діти із задоволенням переглянули відеопрезентацію, взяли найактивнішу участь у вікторині «Твій друг – книга», нагадали Правила користування книгою. Пам’ятаймо і ми завжди слова Дмитра Павличка «Життя без книг – це хата без вікна».

 

«Прощавай, Букварику!»

1 (1)

 

Традиційне  свято «Прощавай, Букварику!» відбулося у першокласників Миронівського академічного ліцею №2.На дітей чекали цікаві ігри та розваги, а також інтелектуальна подорож Країною Знань. Дійство підготували та провели класні керівники 1-А та 1- Б класів Міщенко М.І. та Тарасенко Л.П.

«Я створив собі світ…»

14 травня 2021 року виповнюється 150 років від дня народження видатного українського письменника, неперевершеного майстра соціально-психологічної прози, новатора модерністської техніки письма, новеліста, тонкого спостерігача людської душі, гуманіста і просвітителя Василя Семеновича Стефаника. З цієї нагоди вчителі української мови та літератури  Миронівського академічного ліцеї №2 разом зі своїми вихованцями підготували  різноманітні заходи, а саме: літературний журнал «Я свою душу пустив у душу народу», відеопрочитання  творів «Майстер новели», виставку у фоє ліцею «Велич слова славетного українця», перегляд фільму Леоніда Осики “Камінний хрест”, презентації «Я створив собі світ…»,  сучасних відеофільмів,   флешмоб із читання уривків творів В. Стефаника «Літописець долі народної», круглий стіл «Славетний новеліст» тощо. У день пошанування українського новеліста кожен педагог-філолог ліцею №2  повідав здобувачам освіти те, що В. Стефаник ніколи не цурався тяжкої хліборобської праці, любив її. А ще любив тих, хто перевертав скибу до сонця, сіяв зерно, вирощував хліб. Мав тверді, мозолисті руки і м’яке, добре до людей, вразливе до людського горя  серце. Село було для нього цілим світом. Жив його болями, турботами, сподіваннями.  Писав кров’ю серця. Те, що створив, увійшло в духовну скарбницю українського народу, слов’янського світу загалом.

Миронівський ліцей №2, 10-Б клас Миронівський ліцей №2

Новини ГПД

GIF-c000ad2d54cfa74c1c31251a4b382f96Головним святом весняного циклу є Великдень.  Великдень – одне з найбільших й найшановніших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. До свята готуються заздалегідь – печуть паски, роблять крашанки й писанки. Різнокольорові, з веселими картинками і розписними візерунками наші крашанки і писанки ніби теж радіють весні, оновленню, відродження нового життя. Яйце — символ життя, весни, сонця, символ Воскресіння Христа. Напередодні свята Великодня здобувачі освіти 2-А і 2-Б класів з великим захопленням та наполегливістю готувалися до свята. Створювали своє індивідуальне та неповторне яєчко (Вихователь ГПД Галіченко Ю.В.).
GIF-a447cf081e494700ce961aef7984f66c GIF-9df87d29bf36b4910f5b8556dba6b20a

ЧАЕС – це символ трагедії України

26 квітня 2021 року виповнилося 35 років з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів громадян, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей. Чорнобиль… І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Тож учні 3-Б класу разом із класним керівником Л.В.Чемерис  долучилися до перегляду відеофільмів про Чорнобильську трагедію. А Іван Діденко прочитав вірш Ліни Костенко «Аварія на ЧАЕС».

3-ББ

Онлайн-захід у 10-Б класі

чорнобиль

 

26 квітня 1986 року. 35 років минуло з того трагічного дня. Аварія на ЧАЕС – це трагедія, яка зачепила інтереси сотень тисяч людей, заставила задуматись кожного з нас… 22 квітня для учнів 10-Б класу (класний керівник Кузьменко Н.М.) було проведено виховний захід “Чорнобиль – чорний біль України”,   у ході якого здобувачі освіти  переглянули презентацію та обговорили причини й наслідки катастрофи.

Конкурс малюнків у 4-Б

Презентація1Сумний ювілей – 35 років Чорнобильської катастрофи – повертає наші думки в минуле. Біль Чорнобиля й досі відлунює в наших серцях. Вибух на 4 енергоблоці став серйозним випробовуванням на стійкість, витривалість, силу духу. Учні 4-Б класу ( класний керівник Т.Г.Приймаченко) в онлайн-форматі здійснили перегляд відеосюжетів на тематику 35-роковин Чорнобильської катастрофи. А ще  організували виставку малюнків “Чорний біль української землі”.

Чорнобиль… Весни обірване суцвіття

11-Б

Аварія на Чорнобильській АЕС стала новою точкою відліку в історії атомної енергетики, вона показала, наскільки небезпечна сила атома, що вийшла з-під контролю, і як важко справитися з нею. Ця трагедія, яка зачепила інтереси сотень тисяч людей, заставила задуматися черговий раз учнів ліцею  під час години спілкування «Чорнобиль… Весни обірване суцвіття», яку організувала  в онлайн-режимі Левко Валентина Миколаївна, класний керівник 11-Б класу.

16 фактів про Чорнобиль

До відзначення 35-роковин із дня  початку аварії на Чорнобильській АЕС учні 8-А класу (класний керівник Алла Яківна Левіт) в  режимі онлайн переглянули  фільм «16 фактів про Чорнобиль»   та записали власне  відео  –  прочитали  вірш про людей, які вимушено покинули свої оселі в далекому 1986 році. Їх  стали називати просто –  переселенці.

Чорнобиль не має минулого часу

изображение_viber_2021-04-26_10-22-56

Чорнобиль… Це слово стало символом горя і страждання, покинутих домівок.
Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку ЧАЕС, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей.
   23 квітня для учнів 1-А класу (класний керівник Міщенко М.І.) було проведено урок пам’яті «Чорнобиль не має минулого часу». Школярі переглянули презентацію та відеофільм «Казка про Чорнобиль», де кожен зміг більше дізнатися про страшну Чорнобильську катастрофу. У вільний час діти зобразили своє бачення та розуміння подій трагедії Чорнобиля у своїх малюнках.  

Чорнобиля розпач і сум

До 35-роковин із Дня вшанування  пам’яті тих, хто пережив страхіття квітневих подій 1986 року, той розпач, біль, який полонив не лише містечко Прип’ять, а й усю Україну,  Марія Яновська  написала  вірші “Чорнобильська трагедія”. А учениця 6-Б класу  Маргарита Жученко  виявила бажання продекламувати  поезію авторки, а ще поетичні образи з вірша  дівчина зобразила у своєму малюнку. 

Чорнобильського болю не пізнать…

Мовчать слова, як квіти обеліскам!
Хвилиною мовчання вшанувать
Зосталось мертвих рідних, близьких.
Чорнобильського болю не пізнать.

Із  нагоди 35-річниці з Дня вшанування пам’яті жертв,  постраждалих унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, здобувачі освіти 6-А класу, їхні батьки та класний керівник Інна Василівна Василенко 25 квітня  2021р. долучилися до переглядів презентації « Чорнобиль –наш біль» та відеосюжету « Чорна трагедія на кольоровій землі».
Відео, презентація

Онлайн-конференція «Поріс Чорнобиль нашою бідою»

изображение_viber_2021-04-24_20-25-51

Чорнобиль. Це назва невеличкого районного центру, що знаходиться в 130 км від Києва. Заснований ще за часів Київської Русі, стародавній Чорнобиль дав свою гірку назву потужній атомній електростанції, будівництво якої було розпочато в 1971 році. Але в історію Чорнобиль увійде назавжди, як місто, що дало назву одній із найбільших в історії людства катастроф. Саме цим трагічним подіям була присвячена онлайн-конференція «Поріс Чорнобиль нашою бідою» учнів 9-А класу, організована 24 квітня 2021 р. класним керівником Заїменко Аліною Олексіївною. Здобувачі освіти ознайомилися з причинами та основними подіями наймасштабнішої катастрофи не лише України, а й всієї Європи. Особливу увагу було приділено результатам та наслідкам аварії на ЧАЕС, впливу радіаційного забруднення на людей, тварин, рослин. У ході підсумкового обговорення учасники конференції прийшли до такого висновку: ніч з 25 на 26 квітня 1986 року, коли стався вибух на Чорнобильській АЕС, започаткувала новий відлік українського часу: болісний, гіркий, печальний. Біда  торкнулася сотень тисяч українців – ліквідаторів, переселенців, дітей та дорослих. Надзвичайний подвиг здійснили тисячі ліквідаторів, які ціною свого здоров’я і життя зупинили активне виверження радіоактивних речовин із зруйнованого реактора. Тому велика вдячність і уклін до землі всім героям, які не жалкували себе, щоб урятувати нас від ще більшого лиха. На жаль,  ця катастрофа довго буде відчуватися важким відлунням у наших серцях.

Чорний біль землі української

изображение_viber_2021-04-24_20-03-07

 

Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. І скільки б  не  минуло років, усе  одно це слово полум’янітиме чорним  вогнищем скорботи.  Тож 23 квітня  учні 6-Б класу  та їхні батьки  згадали  моторошну  трагедію на Чорнобильській АЕС. Усі  разом  переглянули  презентацію, що присвячена  трагедії та людям, які віддали життя  в боротьбі з невидимим ворогом, щоб   наше   майбутнє було безпечним.