Категорії архівів: Виховні справи

Міжнародний день захисту дітей

З нагоди Дня захисту дітей у 10-А класі (класний керівник А.Я.Левіт)  була проведена онлайн-гра, під час якої старшокласники могли дізнатися більше про цей день. Зокрема, коли і ким було засновано це свято, на яку проблему людства звертається увага та чому саме 1 червня обране для святкування.

зображення_viber_2023-06-01_13-31-37-958 зображення_viber_2023-06-01_13-31-37-498

Сродна праця

6-А

 

Український філософ Григорій Сковорода говорив: “Сродна праця – це найсолодша у світі. Роби те, до чого народжений”. Під таким гаслом пройшов виховний захід “У світі професій” у 6-А класі. Під час заняття учні обговорили оповідання В.Сухомлинського “Найкраща лінійка”, ознайомились із сучасними та незвичайними спеціальностями. У кінці виховної години школярі виконали вправу “Корабель мрій”, записуючи цікаві для них професії.

Вода найсмачніша у ріднім краю, з криниці, де батько і мати пили…

3-А

Усі ми звикли дивитися на воду як на звичайну річ. Але воду називають найбільшим дивом світу. Тому класний керівник 3-А класу провела екологічно-виховний захід «Вода найсмачніша у ріднім краю, з криниці, де батько і мати пили…». Марина Іванівна поповнила знання  здобувачів освіти про значення води в житті людини. Розповіла про те, як шанобливо ставилися наші предки до природних багатств України. Школярі  ознайомилися з українським фольклором, пов’язаним із криницями. Наприкінці заходу діти зробили висновок, що потрібно економно та бережно  ставитись до води, тому що вона потрібна для існування всього живого.

Весни обірване суцвіття

8-АВ історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити, на жаль,  і гіркі плоди. Людство ще не знало техногенно-екологічної катастрофи таких масштабів. І ця дата назавжди залишиться в пам’яті людства. 26 квітня 2023 року учні 8-А класу разом із класним керівником Вірич Н.В відвідали Миронівський краєзнавчий музей. Працівники культурної установи провели для дітей тематичну екскурсію “Полиновий біль наших земляків”, а також запропонували в приміщенні музею  переглянути й обговорити фільм про події катастрофи.

Ми пам’ятаємо…

26 квітня – це день, коли увесь світ має згадати страшні секунди, хвилини, години, дні, місяці, роки катастрофи на Чорнобильській АЕС.  Руслан Григоляйт, учень 8-Б класу,  підготував відео про ті важкі й трагічні події для нашої країни. 

Виховна справа “Великдень душі”

1-В

Переважно на квітень припадає дуже-дуже давнє народне свято – Великдень. Колись воно відзначалося в один і той самий день, 14-го дня місяця.”Писанка – це неповторне багатство…Його треба берегти, як безцінний скарб”, – писав у свій час український кіносценарист, письменник О.Довженко. Учні 1- В класу (класний керівник Н.В.Крохмаль) під час виховної справи “Великдень душі”  були навіть здивовані, коли дізналися про існування Музею писанки, що знаходиться в українському містечку Коломиї. Переглянувши відео про музей, діти були в захваті від побаченого, особливе враження справила на їх справжня писанка та писачок. Ознайомились також з елементами створення писанок. На закінчення заходу самі виготовили великодній віночок.

Година спілкування “Традиції святкування Великодня”

Напередодні святкування Великодня учні 1-А класу (класний керівник Прокопенко Ю.О.) поринули у світ пасхального розпису яєць. Діти дізналися про крашанки, писанки, дряпанки та мальованки. Розглянули найбільшу писанку у світі та в Україні. Учні власноруч намалювали яєчка та створили великоднє дерево.

Як справляти добре враження?

InShot_20230403_113925190

31 березня у 10-А класі відбулася година спілкування за темою ”Як справляти добре враження?”. Юнаки та дівчата розмірковували над тим, у яких ситуаціях вони можуть опинитися та як у них виглядати достойно. З допомогою класного керівника Левіт Алли Яківни спробували змоделювати життєві обставини та спрогнозувати, як мова, одяг, поведінка допомагають досягти успіху.

Модно бути толерантним

8-Б

 

Толерантність у 21 столітті є важливим аспектом сучасного учня. Всі школярі різні, особливі, унікальні, але всі – рівні. Учні 8-Б класу (класний керівник Катерина Юріївна Радченко) взяти участь в інформативній виховній годині, на якій розглянули питання, що стосуються толерантної поведінки. Восьмикласники розв’язували ситуативні задачі, висловлювали власну думку та зробили висновки. Отже,   бути толерантним – це модно!

Про символи України

2Метою поглибити знання учнів про державні та народні символи стала година спілкування «Символи України» у 7-А класі (класний керівник Отрощенко Ю.О.), що відбулася 24 березня. Семикласники розповідали про історію походження державних символів і пригадували, які існують народні рослинні та тваринні символи. Демонстрували символи-обереги, що збереглися у їхніх родинах –  рушники, вишиванки, писанки. Такі заходи виховують патріотичні почуття до держави, до героїчного минулого України, формують національну свідомість школярів.

Знай свої права

изображение_viber_2023-03-21_14-29-40-007

 

З метою сформувати систему правових знань, соціальні компетенції, взаємоповагу, повагу до думки та прав інших людей, розвивати навички участі в дискусії, усне зв’язне мовлення та сприяти культивуванню поваги до прав і свобод особистості з учнями 6-7 класів Миронівського академічного ліцею №2  соціальним педагогом Харченко А.В. та практичним психологом Чепурною В.С. було проведено захід з елементами тренінгу «Знай свої права». Виконуючи цікаві завдання, діти удосконалили свої знання про права дитини, навчилися викладати власну думку  та розвивати  навички співпраці у групі.

До дня відзначення 209 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка

До дня відзначення 209 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка учні 2-Б класу (класний керівник Приймаченко Т.Г.) переглянули презентацію “Життєвий шлях Т. Шевченка” та здійснили віртуальну екскурсію “Моринці – колиска Шевченка”. На завершення заходу послухали пісні Реве та стогне Дніпр широкийСадок вишневий коло хати і інші. Діти дізналися багато нового про життя, памятні місця великого Кобзаря.
1 (1) 2

Дітям про Великого Кобзаря

19-10 березня щорічно українці вшановують пам’ять Великого Кобзаря, людини, яка присвятила своє життя збереженню і поширенню самобутньої народної мудрості тісно пов’язаній зі стародавньою козацькою культурою і звичаями України. До вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка долучилися здобувачі освіти 3 – Б класу. Класний керівник Л.П.Тарасенко підготувала до перегляду дітьми віршовану  розповідь про життєвий шлях Т. Г. Шевченка «Дітям про Великого Кобзаря».   Не забули українці свого Великого Кобзаря. Його ім’я входить у наше життя з дитинства, з маминих пісень, з  перших книжок, а з роками Шевченкове слово стає все ближчим, все дорожчим. «Кобзар» уже давно став настільною книгою, оберегом кожної оселі.  Твори Тараса Шевченка  відкривають для  дітей сторінки стародавньої культури, звичаї українців та усвідомлення актуальності поезій для сьогодення.

Квест «Єднаймо душі словом Кобзаря»

MyCollages

Щорічно, на початку березня,  Україна святкує день народження найбільш знакового та шанованого поета, мислителя, художника – Тараса Григоровича Шевченка. У пошануванні духовного батька української нації взяли участь і здобувачі освіти 4-Б класу. Четвертокласники провели захопливий квест «Єднаймо душі словом Кобзаря». Розшифровуючи таємні письмена, дізнавалися цікаві факти про творчість Тараса Григоровича, відновлювали прислів’я про нього, вправлялися у виразному читанні його поезій «з перешкодами», відповідали на запитання вікторини «Невідомий відомий Шевченко», складали пазли, відгадували анаграми. Учасники квесту отримали пам’ятні дипломи. Усе життя і творчість Тараса Шевченка присвячені українському народу. Він пробудив нашу націю зі сну рабства, закликав до боротьби за волю. Життєдайна поезія Шевченка вселяє в нас надію в майбутнє українського народу і подальше його процвітання.

Вшановуємо пам’ять Шевченка!

Навесні, коли тануть сніги
І на рясті заграє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам’ять Шевченка!
10 березня з нагоди вшанування пам’яті Великого Кобзаря, у 1-Б класі (класний керівник Л. В. Чемерис) пройшла година спілкування «Весна починається з Шевченка». Під час цього заходу діти дізналися багато цікавих фактів із життя Тараса Григоровича, слухали твори великого поєта, переглянули мультфільм «Як Тарас Шевченко став зіркою», намалювали ілюстрацію до вірша «Тече вода з-під явора».

Тарас Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди

3-А, шевченківські дні

9 березня всі українці відзначають 209 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, геніального митця, пророка. До цього свята долучилися і здобувачі освіти 3 – А класу. Класний керівник М.І.Міщенко ознайомила учнів із цікавими фактами про життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря. Школярі переглянули відеоролик «Як Тарас Шевченко став зіркою», та «побували» в картинній галереї тітоньки Сови, де познайомилися з картинами митця. А свої знання про поета діти мали змогу перевірити під час вікторини «Усім відомий Шевченко».  Твори Тараса Григоровича навчають нас любити Україну, наш народ, рідну мову. Його слово – живе й могутнє, адже крізь століття залишається актуальним і пророчим для українського народу.

Без Слова Шевченка у світі ніяк!

Щорічно,  9 та 10 березня, відповідно до дня народження і смерті, увесь світ, а особливо Україна, вшановує пам’ять Тараса Григоровича Шевченка – класика української літератури. Наш Кобзар став одним із головних символів не тільки української літератури, а й української національної ідеї, а його творчість здобула любов та повагу багатьох поколінь.  Тож у перші весняні дні, які  у нас називають Шевченковими, учні 10-Б класу разом із класним керівником В.І.Зозулею та вчителем української мови і літератури Л.В.Лепестій підготували відео «Лунає вічне слово Кобзаря». Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься в пам’яті нащадків, бо він став символом боротьби за свободу та незалежність не одного покоління українців. І сьогодні, у XXI столітті, коли нашу країну вчергове намагаються знищити, слова Шевченка додають усім нам сил для протистояння: «Свою Україну любіть. Любіть її… во время люте, В остатню, тяжкую минуту За неї господа моліть».

Вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка

10 березня учні 1-А класу (класний керівник Прокопенко Ю.О.) провели виховний захід із нагоди  вшанування  пам’яті Тараса Григоровича Шевченка. Діти ознайомилися з життєвим шляхом видатного українського письменника та художника, а ще виразно читали відомі вірші великого Кобзаря..Також першокласники прослухали відому поезію “Садок вишневий коло хати” та намалювали асоціативні малюнки до твору.

 

Тарас Шевченко – поет і художник народу українського

Сьогодні в 1-В класі (класний керівник Н.В.Крохмаль) учні, переглянувши відео ” Маленьким діткам про великого Тараса”, мали змогу усвідомити талант та рівень любові до України, який проявляв поет Т.Шевченко. А ще діти дізналися багато  нового про життя, творчість та пам’ятні місця великого Кобзаря. На завершення заходу –  виготовити лепбук.

“Солов’їне шоу”

Українське слово… Скільки в ньому чарівних звуків, животворної сили і вогню. Скільки доброти і лагідності, мудрості наших предків. Що може бути дорожчим для людини, як рідне слово? До Тижня української мови й літератури, вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка в 6-А класі відбулося свято рідного слова. Учні побували на віртуальній екскурсії в с. Моринці, пригадали цікаві факти з життя Кобзаря.   У ході гри команди “Незламні” та “Серце України” змагались у таких конкурсах: “Так – Ні”, “Мовне асорті”, “Ігротека”, “Редактор”, “Граматичний турнір”. Класний керівник Н.М.Лобас  ще раз змогла переконати учнів у тому, що українська мова – як безмежний океан. Вивчати її, удосконалювати свої знання,  збагачувати словниковий запас і досконало володіти нею – обов’язок справжнього громадянина.

зображення_viber_2023-03-10_14-05-03-294 зображення_viber_2023-03-10_14-05-00-150

Знай, що ти – частина своєї сім’ї

изображение_viber_2023-03-08_13-12-20-146

 

“Дерево не може жити без коріння, а людина – без сім’ї”, – говорить народна мудрість.  Під час проведення  години спілкування “Знай, що ти – частина своєї сім’ї”.учні 1-В класу (класний керівник Н.В.Крохмаль) ознайомились з їхніми основними правами та обов’язками в сім’ї.  Учениця  Яненко Емілія дослідила своє родинне дерево та розповіла про своїх предків. Розкрили знання дітей про найрідніших людей: батька і матір. Училися шанувати й поважати своїх батьків.   Дітки підібрали 7 прикметників до слова сім’я. Розгадували кросворд “Члени родини”, ознайомлюючись зі складом сім’ї. Також працювали творчо: складали прислів’я та малювали свою родину.

209 річниця від дня народження Т.Г.Шевченка

Тарас ШевченкоЗавжди сучасний Шевченко
І мене в сем’ї великій
В сем’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.
Т.Шевченко вчора, сьогодні і завтра залишається в серцях українців прикладом любові до свого народу, Батьківщини. Він учить малих і дорослих вивчати історію рідного краю, шанувати героїв, завжди бути готовими до боротьби за щасливе майбутнє, за справедливість, за честь України-матері. З нагоди відзначення 209 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка учні 2-А класу (класний керівник Т.О.Близнюк) переглянули презентацію «Письменники та поети рідного краю». А ще вони взяли участь у конкурсі читців поезії Т.Г Шевченка.

Ушанування Героїв Небесної Сотні

До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні класний керівник Н.В.Крохмаль з учнями 1-В класу пригадали,  як саме  розпочиналась Революція гідності. Разом ушанували подвиг Героїв Небесної Сотні. Першокласники переглянули відео, у якому відображені події 2013-2014 років, обговорили важливість героїчного вчинку українців. Також учні зробили ангелочків (ангели пам’яті). Саме такі ангели стали символом Героїв, які віддали свої життя за свободу України. Ми завжди пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні. Герої не вмирають!