Категорії архівів: Виховні справи

Міжнародний день птахів

Щорічно, 1 квітня,  відзначають Міжнародний день птахів, який проходить в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». Саме 1 квітня 1906 року  була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.
День птахів — це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією у цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкується також як прихід весни.
До Міжнародного дня птахів у 2-А і 2-Б класах було проведено виховний захід (вихователь Галіченко Ю.В.), який розпочався з відгадування загадок і роботи за стратегією «Асоціативний кущ». Здобувачі освіти переглянули відео  «День птахів».  Стільки гарного та цікавого почули й побачили діти про них!  Про те, де живуть, яку користь приносять, про їх «санітарні здібності», про птахів, які занесені до Червоної книги тощо.  Другокласники збагатилися знаннями та повагою до друзів наших менших, а ще власноруч виготовили з паперу лелек.

4 3 2 1

Помилки молодості, які можуть змінити життя

20210310_140427«Коли ви станете старшими і мудрішими – зрозумієте, що у пошуках щастя і досягненні своїх мрій  було зроблено безліч невірних кроків і помилок. Як говорить статистика, найбільше людина робить їх у молодості, через недосвідченість, занадту самовпевненість та імпульсивність, через невміння чекати і обдумати свої рішення та дії. Через деякі помилки  люди  шкодують усе життя, через інші кажуть, що вони стали  сильнішими та мудрішими. Але як би то не було, робити помилки завжди  неприємно і боляче. То щоб не пошкодувати про це потім, необхідно приймати виважені рішення перед кожним важливим кроком у  житті». Саме з такими словами звернулася до учнів 11-Б класу класний керівник Левко Валентина Миколаївна, яка запросила своїх вихованців обговорити  під час години спілкування  помилки, які найчастіше допускає в молодості людина і як потрібно діяти, щоб їх оминути.

Розкажемо про себе в Європі

IMG_20210313_103043Україна впевнено крокує до Європейських стандартів та рівня життя. Учні 6-Б класу взяли активну участь у виховній справі “Розкажемо про себе у Європі”.  З великим задоволенням шестикласники грали у гру”Вірю – не вірю”, у якій було наведено цікаві факти про Україну та країни Європейського Союзу. А ще залюбки розгадували ребуси, відповідали на питання вікторини, угадувати назви країн за допомогою прапорів та грошових одиниць, презентували визначні пам’ятки нашої Батьківщини! Усі здобувачі освіти отримали нові знання, які цікаво змогла подати їм класний керівник Катерина Юріївна Радченко. 

Традиції та звичаї українського народу

1З метою розширення кола знань про звичаї й обряди українського народу, розвитку творчих здібностей, виховання поваги та прищеплення любові до народних традицій і звичаїв, рідної землі, зміцнення почуття національної гордості й гідності в 8-Б класі класним керівником  Валентиною Іванівною Зозулею  було проведено інтелектуальну гру “Звичаї та традиції українського народу”. Усі здобувачі освіти  брали участь у таких етапах гри: “Розминка”, “Народні звичаї”, “Склади слово”, “Секрет”, “Народні свята”, “Мій край”, “Хто більше назве український страв”. Було визначено найбільш активних учасників гри. Завершився виховний захід переглядом презентації на цю ж тематику.

Розважальний захід “Хлопці та дівчата” у 8-А класі

Нещодавно у 8 – А класі відбувся розважальний захід “Хлопці та дівчата”. Головною метою цього дійства були позитивні емоції та чудовий настрій – як профілактика стресу в умовах сьогодення. Дівчата та хлопці виявляли креативність та винахідливість під час участі в різноманітних конкурсах та розвагах. Особливістю цього заходу було те, що його організація та проведення здійснені учнями  класу – Буряком Даніїлом та Бобровіцькою Мішеллю з допомогою класної керівниці Левіт Алли Яківни.

изображение_viber_2021-03-02_18-32-20 5

Високе світло імені і слова

До ювілею Лесі Українки учні 6-Б класу разом із учителькою української мови та літератури Світланою Миколаївною Глобою підготували літературно-музичну композицію «Високе світло імені і слова». Ведучі заходу Вашека Тетяна та Севрук Валентин ознайомили присутніх з основними віхами творчості ювілярки. Устами Григоляйта Руслана звучали спогади друзів і рідних про Лесине життя. Вірші видатної письменниці декламували Дерябіна Євгенія, Лисенко Даніїл, Севрук Валентин, Субботіна Катерина. Із захопленням сприйняли присутні чудовий спів Околот Владислави та Зеленської Варвари. А ще Варвара у супроводі гітари виканала відомий твір Лесі Українки «Надія». Маргарита Жученко зачарувала всіх грою на сопілці та майстерним виконанням монологу Мавки з драми-феєрії «Лісова пісня».

зображення_viber_2021-02-25_13-20-10 зображення_viber_2021-02-25_13-35-19

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

IMG_20210216_101556

В Україні 20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас. У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього. Із метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у 10-Б класі (класний керівник Кузьменко Н.М.) було проведено виховну годину «Пам’яті Небесної Сотні».

Свято «Українську рідну мову в дар дали мені батьки!»

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови – свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Головна мета цього дня – підтримати самобутність та важливість кожної мови для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави.
Тож здобувачі освіти 1-Б класу Миронівського академічного ліцею №2 долучилися до відзначення Міжнародного дня рідної мови. Наймолодші ліцеїсти підготували святковий захід «Українську рідну мову в дар дали мені батьки!»  Діти збагатили свої знання цікавими фактами про рідну мову та мови народів світу, підготували та прочитали поезії улюблених авторів. Цікаво провести час   малечі допомогли  мовні розваги, які вміло провела для них учителька Лариса Петрівна  Тарасенко.

1-Б 1-Б 2

Міжнародний день рідної мови

Рисунок121 лютого відзначається  Міжнародний день рідної мови, а 25 лютого виповнюється 150 років від дня народження геніальної української поетеси, незламної духом, нескореної долею письменниці та активної громадської діячки Лесі Українки. Завдяки щирій відданості рідній країні її ім’я стало одним із символів української держави. Саме тому, здобувачі освіти 2-Б класу вирішили об’єднати святкування цих визначних дат. Разом із своєю вчителькою Грабар Аллою Петрівною вони організували справжнє літературне свято «Довго щирими цими словами до людей промовлятиму я». Звичайний клас перетворився на літературну світлицю, де лунали безсмертні рядки мужньої доньки українського народу, яка, борючись з страшною на той час недугою – туберкульозом кісток, продовжувала творити. Окрім декламування поезій, діти виконували творчі завдання, виготовили лепбук, присвячений життєвому і творчому шляху Лесі, переглянули мультфільм «Біда навчить».
Глибоко в душу запали школярам натхненні слова Лесі Українки про уміння любити рідну землю, шанувати свій народ, українське полум’яне слово.

До Дня вшанування Героїв Небесної Сотні

Захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини…

20210219_133202В Україні сьогодні – День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас.  У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.
Із метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні в 6-А класі  відбулася виховна година на тему «Небесна Сотня – в пам’яті назавжди».
Патріотичний захід для  учнів 6-А класу провела класний  керівник Василенко І.В. Головною метою виховної години було познайомити здобувачів освіти з історичним і суспільним значенням Революції Гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні, розкрити суть подвигу Небесної Сотні, ушанувати героїзм українських захисників.
Подвиг героїв Небесної Сотні має визначне значення для нашої Батьківщини. Перш за все, вони віддали своє життя за те, щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла.
Держава визнала цих людей героями. Усім загиблим під час Євромайдану посмертно присуджено звання Героя України.

АНГЕЛИ МАЙДАНУ
Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Майдан героїв з почестю ховає.
Їх взяв Господь, щоб ангелом в раю
В його садах довічно проживати.
Вони завжди залишаться в строю,
Про них народ пісні буде співати.
Небесна сотня білих журавлів,
Душа яких летить під небесами.
Ніхто із вас вмирати не хотів,
Хай вічна пам’ять лишиться за вами.
Сьогодні туга душу розпина,
Багато з вас в коханні не признались.
Надворі скоро втішиться весна.
Чому ж її ви, хлопці, не діждались?
Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Героїв Україна пам’ятає.
Богдан Пісний

Ми Єдина країна! Ми всі прагнемо одного – миру, спокою, міцної і квітучої держави та чистого неба над головою.
Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні у наших серцях. Ушануємо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України! Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!

До Всесвітнього дня безпечного інтернету

Доступ до Всесвітньої мережі відкриває безмежні можливості для навчання і самовдосконалення, тому батьки і школа по змозі намагаються забезпечити учням цей доступ. Проте часто замість того, щоб використовувати Інтернет для виконання домашніх завдань і досліджень, діти проводять там години, обмінюючись миттєвими повідомленнями, граючись в онлайнові ігри та розмовляючи з незнайомими людьми в чат-кімнатах. Таким чином, з появою Інтернету проблема підтримки балансу між розвагами та навчанням у житті дітей ускладнилася. Багато дітей і підлітків, потрапивши в Інтернет, втрачають відчуття часу та реальності.

9 лютого до Всесвітнього дня безпечного інтернету психологічна служба Миронівського академічного ліцею №2 та вчитель інформатики провели ряд цікавих заходів для здобувачів освіти з метою поглиблення їх знань про безпечний інтернет. Учні переглянути презентацію та мультфільм про те, які небезпеки чатують на користувачів в мережі, а вчитель інформатики Ковалишина О.В. розповіла про те як потрібно діяти, щоб їх уникнути. Також, учні побували на виставці «Цікавинки про інтернет», а Широкоступ О.В. Та Харченко А.В. провели анкетування та тренінгове заняття про дотримання учнями правил безпеки в мережі.

изображение_viber_2021-02-10_21-40-34 IMG-5ba06602c0049f79b7c7055b7c0be587-V

Еко-челендж «Зроби годівничку – врятуй пташину»

З метою виховання в учнів Миронівського академічного ліцею №2 ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи і практичних дій з охорони та збереження орнітофауни, розвитку гуманного ставлення до птахів, мотивації до їх охорони, педагоги  організували  школярів до участі  в  обласному еко-челенджі «Зроби годівничку – врятуй пташину»  (у рамках обласного освітнього соціально-екологічного проекту «Екологічний кластер «EcoWorldKids»). Варто зазначити, що започаткована ця добра справа  КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини». Переможцем у нашому ліцеї став учень 2-Б класу Іван Харченко, який власними руками виготовив годівничку для птахів, розмістив її на власному подвір’ї.

Година спілкування “Робота над помилками”

12

Таку назву мав виховний захід, який був проведений у 8-А класі  вчителькою А.Я.Левіт.  Здобувачі освіти   зрозуміли, що всі люди не досконалі та здатні помилятися. Але дуже часто  помилки не важко виправити, достатньо лише усвідомити їх та зробити певні кроки.

Акція “Збережи ялинку”

Створити відчуття свята, радісного очікування дива можна і без живої ялинки. Здобувачі освіти 3-А та 3-Б взяли активну участь у акції “Збережи ялинку” та разом із батьками виготовили яскраві, креативні, казкові прикраси. А класні керівники Н.Б.Чучмій та Л.В.Чемерис також їм у цьому допомагали.

Віртуальна гра-подорож “Мандрівка Україною”

IMG-5941eb7b190c0c97eecd9d35708da7b7-V24 грудня здобувачі освіти 3-А та 3-Б класів  взяли участь у віртуальній грі-подорожі “Мандрівка Україною”. Діти відвідали столицю нашої Батьківщини, побували у музеях, виставкових залах, театрах. Переглянули відео про історію виникнення нашого міста. Вкотре переконалися, що наша Вітчизна вражає своєю красою та неосяжністю.  Напередодні години спілкування школярі вдосконалювали свої знання та вміння з української мови. Маленькі ерудити спробували свої сили у Всеукраїнській олімпіаді “Всеосвіта Зима 2020-2021” Вітаємо учасників і переможців!

 

IMG-6de41e767ea70ee82b75c702d4b62c64-V IMG-3c553174f5088f85fd6b726c53e34676-V

Без сім’ї – немає щастя на землі

IMG_3158У п’ятницю, 18 грудня,  у 4-Б класі (учитель Приймаченко Т.Г.) відбувся виховний захід “Без сім’ї – немає щастя на землі”. Здобувачі освіти  слухали пісні, присвячені мамі, татові, бабусі, дідусеві, а ще приготували прислів’я, приказки про родину. Діти ділилися розповідями про свої щасливі родини, показували світлини зі своїх альбомів. Величенко Кіріл розповів про найщасливіший день, проведений із татом. Дівчата поділилися спогадами про відзначення свята дружньої родини. На завершення всі діти погодилися з тим, що найкраще жити в дружній, люблячій родині.

Виховний захід «Козацькі забави»

ПокроваВ переддень свята Покрови Пречистої Богородиці для здобувачів освіти 2-А класу було проведено виховний захід «Козацькі забави». З метою ознайомлення дітей з історією козацтва, звичаями і традиціями козаків, виховання патріотизму, сприяння фізичному загартуванню учнівської молоді.
 Захід проходив в два етапи:
– перший – перегляд відеоматеріалів про побут та звичаї козаків та обговорення;
– другий – спортивні змагання.
Всі учасники отримали яскраві емоції та зацікавленість в історії рідного краю.

Виховна справа “Сторінками світової книги прав дитини”

MyCollagesУраховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини, Указом Президента України започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. 
В рамках тижня у класному колективі 2-Б класу були проведені заходи, спрямовані на забезпечення прав дитини та дотримання загальнолюдських моральних принципів. Під час години спілкування «Сторінками світової книги прав дитини» здобувачі освіти продовжили знайомитися із своїми правами і обов’язками, переглядаючи повчальні мультфільми. Потім у цікавій формі закріпили їх: грали у гру «Промінчики права», зафарбовували розмальовки, провели конкурс малюнків «Право очима дітей», складали пазли на правову тематику, дослідили, які права дітей порушувалися у відомих казках. Здобуті знання школярі систематизували, виготовивши лепбук «Права дитини».