Категорії архівів: Виховні справи

Еко-челендж «Зроби годівничку – врятуй пташину»

З метою виховання в учнів Миронівського академічного ліцею №2 ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи і практичних дій з охорони та збереження орнітофауни, розвитку гуманного ставлення до птахів, мотивації до їх охорони, педагоги  організували  школярів до участі  в  обласному еко-челенджі «Зроби годівничку – врятуй пташину»  (у рамках обласного освітнього соціально-екологічного проекту «Екологічний кластер «EcoWorldKids»). Варто зазначити, що започаткована ця добра справа  КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини». Переможцем у нашому ліцеї став учень 2-Б класу Іван Харченко, який власними руками виготовив годівничку для птахів, розмістив її на власному подвір’ї.

Година спілкування “Робота над помилками”

12

Таку назву мав виховний захід, який був проведений у 8-А класі  вчителькою А.Я.Левіт.  Здобувачі освіти   зрозуміли, що всі люди не досконалі та здатні помилятися. Але дуже часто  помилки не важко виправити, достатньо лише усвідомити їх та зробити певні кроки.

Акція “Збережи ялинку”

Створити відчуття свята, радісного очікування дива можна і без живої ялинки. Здобувачі освіти 3-А та 3-Б взяли активну участь у акції “Збережи ялинку” та разом із батьками виготовили яскраві, креативні, казкові прикраси. А класні керівники Н.Б.Чучмій та Л.В.Чемерис також їм у цьому допомагали.

Віртуальна гра-подорож “Мандрівка Україною”

IMG-5941eb7b190c0c97eecd9d35708da7b7-V24 грудня здобувачі освіти 3-А та 3-Б класів  взяли участь у віртуальній грі-подорожі “Мандрівка Україною”. Діти відвідали столицю нашої Батьківщини, побували у музеях, виставкових залах, театрах. Переглянули відео про історію виникнення нашого міста. Вкотре переконалися, що наша Вітчизна вражає своєю красою та неосяжністю.  Напередодні години спілкування школярі вдосконалювали свої знання та вміння з української мови. Маленькі ерудити спробували свої сили у Всеукраїнській олімпіаді “Всеосвіта Зима 2020-2021” Вітаємо учасників і переможців!

 

IMG-6de41e767ea70ee82b75c702d4b62c64-V IMG-3c553174f5088f85fd6b726c53e34676-V

Без сім’ї – немає щастя на землі

IMG_3158У п’ятницю, 18 грудня,  у 4-Б класі (учитель Приймаченко Т.Г.) відбувся виховний захід “Без сім’ї – немає щастя на землі”. Здобувачі освіти  слухали пісні, присвячені мамі, татові, бабусі, дідусеві, а ще приготували прислів’я, приказки про родину. Діти ділилися розповідями про свої щасливі родини, показували світлини зі своїх альбомів. Величенко Кіріл розповів про найщасливіший день, проведений із татом. Дівчата поділилися спогадами про відзначення свята дружньої родини. На завершення всі діти погодилися з тим, що найкраще жити в дружній, люблячій родині.

Виховний захід «Козацькі забави»

ПокроваВ переддень свята Покрови Пречистої Богородиці для здобувачів освіти 2-А класу було проведено виховний захід «Козацькі забави». З метою ознайомлення дітей з історією козацтва, звичаями і традиціями козаків, виховання патріотизму, сприяння фізичному загартуванню учнівської молоді.
 Захід проходив в два етапи:
– перший – перегляд відеоматеріалів про побут та звичаї козаків та обговорення;
– другий – спортивні змагання.
Всі учасники отримали яскраві емоції та зацікавленість в історії рідного краю.

Виховна справа “Сторінками світової книги прав дитини”

MyCollagesУраховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини, Указом Президента України започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. 
В рамках тижня у класному колективі 2-Б класу були проведені заходи, спрямовані на забезпечення прав дитини та дотримання загальнолюдських моральних принципів. Під час години спілкування «Сторінками світової книги прав дитини» здобувачі освіти продовжили знайомитися із своїми правами і обов’язками, переглядаючи повчальні мультфільми. Потім у цікавій формі закріпили їх: грали у гру «Промінчики права», зафарбовували розмальовки, провели конкурс малюнків «Право очима дітей», складали пазли на правову тематику, дослідили, які права дітей порушувалися у відомих казках. Здобуті знання школярі систематизували, виготовивши лепбук «Права дитини».

“Без сім’ї – немає щастя на землі”

P_20201203_104835

Батькова хата, мамина пісня, дідусева казка, бабусина вишиванка, батькова криниця – усе  це родовідна пам’ять, символи України, наші обереги. Ми всі – український народ, який складається з родин – із малих і великих, дружних і працьовитих. “Без сім’ї – немає щастя на землі” – під таким гаслом відбулося свято в 4 – А класі (класний керівник Тетяна Олександрівна Близнюк). Це свято – освідчення в любові до своєї сім’ї, бажання зробити для неї щось приємне, адже батьки і діти –  це єдине ціле!

16 днів проти насильства

6Здобувачі освіти 2-Б класу разом із класним керівником Грабар Аллою Петрівною взяли участь у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства». У класному колективі пройшла година спілкування «Зупинімо насилля разом!». Переглянувши презентацію, другокласники дізналися про види насилля, навчилися їх розрізняти, дізналися, до кого слід звернутися, якщо ти зазнав насилля.
Потім школярики ознайомилися із способами подолання гніву, вчилися контролювати свої емоції, щоб самим не стати джерелом насилля. А наприкінці заняття школярики пограли в гру «Розчаклуй монстрика Злюку» – допомогли монстрикові справитися із своїми негативними емоціями, за допомогою посмішки і яскравих кольорів перетворили його із злого на доброго і чуйного.  

Флешмоб «Стоп, насильство»

IMG_20201127_183645

 

Учнівський колектив 7-Б класу разом із класним керівником Буряк І.М. також долучилися до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Переглянули відеоматеріали про форми насильства та провели урок, який навчив розрізняти домашнє насилля й запобігати йому. Здобувачі освіти також організували флешмоб «Стоп, насильство».

16 днів проти насильства

Днями у рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в 6-А, 6-Б та 8-А класах відбулися виховні заходи, присвячені цій темі.  Класні керівники Інна Василівна Василенко, Катерина Юріївна Радченко та Алла Яківна Левіт зі своїми учнями поговорили про види, наслідки та покарання за домашнє насильство.

6-А Акція 8-А

«Ми – різні, але ми – рівні!»

4Щорічно в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства. Здобувачі освіти 1-Б класу мали змістовну годину спілкування «Ми –  різні, але ми – рівні!» Діти переглянули чудову добірку  мультфільмів від Освітнього проєкту “На урок” про події з життя тих, хто відрізняється від більшості у спільноті, їхній емоційний стан та способи вирішення конфліктних ситуацій без насильства. Цей цікавий виховний захід для першокласників підготувала класний керівник Лариса Петрівна Тарасенко.

П’ятикласники проти насильства

зображення_viber_2020-11-27_14-24-52
27 листопада зі здобувачами освіти 5-А класу працівниками психологічної служби ліцею №2 було проведено виховний захід «Життя без насильства». П’ятикласники вчилася розпізнавати різні види насилля.  Виконуючи вправу «Долонька побажань проти насильства», діти висловили свої думки про існуючу проблему. На закінчення заходу вони отримали в подарунок годинники-браслетики «16 днів проти насилля», щоб пам’яти: ніхто немає права їх ображати.

16 днів проти насильства

зображення_viber_2020-11-27_12-21-30
У рамках проведення у ліцеї №2 Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” сьогодні в 9-А класі (класний керівник А.О.Заїменко) відбувся виховний захід на тему: “Від миру в сім’ї – до миру в країні”.

Виховна справа «Світ без насильства очима дітей»

IMG_9308Проблема насильства над дітьми сьогодні залишається актуальною. Тож класний керівник М.І.Міщенко разом зі своїми першокласниками долучилися до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Під час заходу «Світ без насильства очима дітей» учителька акцентувала увагу на правах дитини, які порушуються в родині, у школі; формувала у здобувачів освіти вміння орієнтуватися в життєвих ситуаціях і керуватися отриманими знаннями в житті. Марина Іванівна наголосила на тому, що про насильство не можна замовчувати, а також розповіла, до кого необхідно звертатися про допомогу. Наприкінці заходу маленькі школярики 1-А із задоволенням викладали свої думки та побажання у малюнках.

Як осінь-чарівниця у 1-Б гостювала

Осінь – чарівна пора року. Милує око розмаїттям фарб, вражає неперевершеною красою довкілля. Кожен новий осінній день не схожий на інший. Уміти розгледіти чарівні перетворення може лише спостережливий споглядач. Вабить осіння краса малечу. Саме тому у початковій школі є традиційними свята осені. Запросила осінь на гостину здобувачів освіти 1-Б класу та їх класного керівника Ларису Петрівну Тарасенко.  Діти мали змогу помилуватися осінніми краєвидами, переглянувши світлини. Кожен підготував поетичні рядки, які оспівували неперевершену красу природи. Особливу атмосферу свята створила пісня  та руханка у виконанні малят.

9 10

Конкурс «Право очима дитини»

зображення_viber_2020-11-25_10-02-20На виконання річного плану роботи ліцею №2 упродовж  цього тижня тривав конкурс дитячого малюнка «Право очима дитини» серед учнів 1-11 класів. Найактивнішими були такі учнівські колективи: 1-А клас (15 учасників), 1-Б клас (8 учасників),  2-Б клас (6  учасників), 4-А клас (5 учасників),  4-Б клас (5 учасників), 5-Б клас (4 учасники), 9-А клас (3 учасники).  Найкращі роботи здобувачів освіти представлені на міський етап виставки-конкурсу дитячого малюнка.

6-Б на таланти багатий

IMG-17df228d7375f62e853f58f82543d311-VДнями у 6-Б (класний керівник К.Ю.Радченко) відбулася виховна справа на тему ” Мої таланти”, у якій активну участь узяли майже всі здобувачі освіти. Найактивніші змогли продемонструвати всім однокласникам те, чим вони полюбляють займатися у час дозвілля. Отож Варвара Зеленська зіграла кілька відомих композицій на гітарі; Влада Оклот заспівала акапельно “Ой у вишневому садочку…», Тетяна Вашека поділилася своїм незвичайним хобі-мистецтво макіяжу;Маргарита Жученко принесла власні роботи – картини, розмальовані за певними номерами, та ті, що виконані в техніці “алмазна мозаїка”; Олександр Охріменко зібрав кубик- рубика за 20 секунд, а за 1 хвилину – із заплющеними очима! І найголовніше – виховна справа пройшла в теплій та дружній атмосфері.

 

IMG-bcb9c021afdc96702c3a9c01fd0548df-V IMG-fb8959d9232c74eae457d389ae108fa1-V IMG-6ad31fc383dd7d8ed7266a108d1f4ee0-V

До Міжнародного дня толерантності

Толерантність – це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями.
                                                                                                       Кофі Аннан

16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Цього ж дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. Саме тому психологічною службою Миронівського академічного ліцею №2 зі здобувачами освіти було проведено різноманітні  заходи. Молодші школярі відправилися в чарівну країну Толерантності, де дізналися, що про толерантне ставлення один до одного, про співчуття, терпимість, створили власну асоціативну квітку «Толерантність –це…», поділилися своїм теплом з однокласниками за допомогою листівок, познайомилися з чарівними словами «дякую» та «вибач», переглянули повчальні мультфільми  та відеоролики, навчилися співчувати та підтримувати своїх друзів та рідних.
Також до Міжнародного дня толерантності в кабінеті психологічної служби була розміщена виставка «Сонце всім однаково сяє!», де кожен здобувач освіти зміг ознайомитися з цікавою інформацією про толерантність.

Віртуальна мандрівка до осіннього парку

Яка чудова пора – золота осінь! Яскравими барвами вона розфарбувала дерева, кущі. Жовтий, червоний, бордовий, зелений – чарівна художниця не шкодує кольорів для матінки-природи. Здобувачі освіти 1–А класу разом із класним керівником М.І.Міщенко здійснили віртуальну мандрівку до осіннього парку. Переглянувши відео-ролик «Завітала в гості осінь чарівна», діти ознайомилися зі змінами в природі, пригадали осінні місяці, їх особливості. Особливу увагу було звернено на неймовірну красу природи  восени. Захоплюючим для учнів було відтворити різноманітний і дивовижний світ осінньої пори на папері за допомогою фарб та губки.

IMG_9139 IMG_9143

Міжнародний День доброти

13 листопада- міжнародний День доброти.От і здобувачі освіти групи продовженого дня 1-х класів разом із вчителем Майстренко Наталією Геннадіївною відзначили цей день. 
Провели засідання круглого столу “Доброта – це міжнародна мова, яку люди однаково добре розуміють в усьому світі.” Зростили дерево доброти та виклали символ  свята – сердечко, з допомогою математичної головоломки танграм.
IMG_20201113_120557 IMG_20201113_114102