Символи закладу

З метою виховання у членів колективу Миронівського НВК почуття  патріотизму, національної свідомості, політичної та правової культури, гордості за приналежність до навчального закладу, що має славну історію та традиції,  наказом директора у Миронівському НВК у 2013-2014 н.р. введено шкільну символіку – прапор і герб закладу, розроблені на конкурсній основі у ході підготовки до 60-річчя закладу, яке відзначалося у 2014 році.

Ескіз прапора розробили учні 8-Б класу Андрій та Олексій Жученки, які стали переможцями конкурсу на створення прапора закладу.

SWScan0000100027Автором ескізу герба є Гунько Єлизавета, учениця 5-А класу, яка перемогла серед учасників конкурсу на створення герба НВК.

bezimeni-7

Практичне втілення учнівських задумів здійснено учителем математики та інформатики Ковалишиною Ольгою Вікторівною.

gerb1  prapor1

Герб та прапор Миронівського НВК – це поєднання елементів-символів, що характеризують сутність діяльності закладу.

Після зміни назви закладу у 2019 році:

герб ліцею   Прапор ліцею

Опис та обґрунтування символіки герба та прапора

Основними на гербі та прапорі закладу є три кольори: синій, жовтий і зелений.Синій колір втілює гармонію, надію та духовність; жовтий – символ тепла, щастя, сонячної  радості, домашнього затишку для кожного у великій шкільній родині; зелений колір символізує  знання, зростання та розвиток.

У основі герба лежить зображення Земної кулі, яка є образом світу, що поступово відкривається людині. Розташована у центрі герба розкрита книга є символом фундаментальності та значимості наук і знань. На книзі вказано рік заснування закладу та вміщені шкільні атрибути, які наголошують на всебічному творчому розвитку особистості – важливому завданні нашого закладу. Книгу освітлює сонце, яке символізує  життя, енергію, добро та ідеал, до якого прагне людина. Дерево, розміщене на фоні сонця, є символом зростання та розвитку. Під зображенням книги –стрічка з назвою закладу, що надає гербові урочистості, а форма сувою є символом знання, вчення, древності письма та непорушності закону. Налите зерном колосся пшениці – символ доброго і мудрого, чому навчають у закладі. Зерна, які посіяні в душах дітей учителями, проростають знаннями і силою духу в кожному серці. Колоски також є символом Миронівщини, яка відома у цілому світі виведеними тут сортами пшениці.

Роботи учнів, як були представлені на конкурс символіки Миронівського НВК:

SWScan0000100022   bezimeni-3  bezimeni-4    bezimeni-6   bezimeni-5  SWScan0000100021  bezimeni-2