Категорії архівів: Заходи правового виховання

Підсумки обласного конкурсу «Право очима дитини»

изображение_viber_2021-04-23_18-14-36

КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» підбив підсумки  щорічної обласної виставки-конкурсу  дитячого малюнка «Право очима  дитини». Метою виставки-конкурсу є виявлення й підтримка юних талантів та обдарувань, сприяння духовно-моральному, естетичному вихованню дітей, формуванню правової культури дітей та учнівської молоді, активізації діяльності й розвитку органів учнівського самоврядування Київської області. Цьогоріч на конкурс подано близько 300 дитячих робіт вихованців гуртків, творчих об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти Київщини. Виставка-конкурс проводиться в двох номінаціях –  «Живопис» та «Графіка». На підставі висновків журі переможцями та призерами обласної виставки-конкурсу визнано учнів та вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Приємно, що серед нагороджених і здобувачка освіти нашого навчального закладу. Тож щиро вітаємо ученицю 10-Б класу Катерину Бітюкову, яка здобула ІІІ місце в обласному етапі конкурсу. 

Додаток 1 до протоколу Проведення щорічної обласної виставки-конкурсу дитячого малюнку «Право очима дитини»

Здобувачам освіти про їх права

Щорічно, 10 грудня, відзначається  Всесвітній день прав людини. Тож цього дня  всі ліцеїсти та педагоги стали слухачами цікавої та змістовної радіопередачі, яку підготувала вчителька правознавства Ірина Миколаївна Буряк.
Радіопередача

Вітаємо з перемогою!

Нещодавно  гуманітарним відділом виконавчого комітету Миронівської міської ради підбито підсумки міського етапу  виставки-конкурсу «Право очима дитини» у трьох вікових категоріях.  У номінації «Графіка» учениця 4-А класу Самусенко Софія посіла І місце (керівник Т.О.Близнюк), учениця 8-А класу Чабан Софія – І місце (керівник А.Я.Левіт), учениці 10-Б класу Бітюкова Катерина – І місце, Бондар Мирослава ІІ місце (керівник Н.М.Кузьменко). У номінації «Живопис» учениця 9-А класу  Одноволик Анастасія посіла 2 місце (керівник А.О.Заїменко). Вітаємо з перемогою талановитих дівчаток та їх класних керівників! Бажаємо успіхів в обласному етапі конкурсу.

Переможці щорічної обласної виставки-конкурсу дитячого малюнку “Право очима дитини”

Дитинство під охороною закону

Усесвітній день дитини – це день  світового братерства і взаєморозуміння дітей, день, присвячений  діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Тож 20 листопада інспектор з ювенальної превенції Миронівського відділу поліції  Галина Іванівна Колісник разом зі здобувачами освіти 1-А та 4-Б класів здійснили подорож у країну прав дітей.

1-А 1-Б

Тренінг «Знаємо та реалізуємо свої права»

зображення_viber_2019-12-18_08-46-49

З метою формування правового світогляду, навичок правомірної поведінки та ознайомлення з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини практичним психологом  нашого ліцею №2 було проведено тренінгове заняття «Знаємо та реалізуємо свої права» зі здобувачами освіти 4-А класу. Під час заняття школярі дізналися ще більше про права та обов’язки  дитини,  розгадували кросворди на правову тему, грали в рольові ігри, училися вирішувати ситуації з порушенням прав дітей. А ще  четвертокласники в  малюнках виразили своє розуміння  певного права.

Конкурс «Правничі ігри»

зображення_viber_2019-12-17_12-59-10Районний етап інтелектуально-розважального конкурсу «Правничі ігри», який проходив  у рамах проведення Всеукраїнського тижня права, відбувся 13 грудня у приміщенні Миронівського центру дитячої та юнацької творчості.  Команду нашого ліцею №2 представляли дев’ятикласниці Одарченко Вікторія, Романченко Дарина, Скидан Юлія та десятикласниці Коваленко Олександра,  Терновенко Марина, Хмельницька Софія. Пройшовши дві стадії гри (привітання «Преамбула» та брейн-ринг «Хто найрозумніший?»), дівчата посіли ІІІ місце й були відзначені дипломом та премією від міського голови В.М.Савенка. 

16 днів проти насильства

11Здобувачі освіти 5 –А класу разом із класним керівником Василенко І.В. переглянули відеоролик «Розірви коло» та провели конкурс малюнка «16 днів проти насильства», щоб привернути увагу суспільства до насильства, яке зазвичай  має систематичний характер. Учасники години спілкування закликали  людей не боятися говорити про проблему і не уникати  допомоги.

Декада правових знань

Протягом Декади правових знань у здобувачів освіти 1-Б класу тривала година спілкування «Сторінками Конвенціїї ООН про права дитини». За десять днів вони ознайомились із основними положеннями Конвенції ООН, з’ясували обов’язки, права і свободи дітей, визначені нею. Переглядаючи цікаві мультфільми, виробляли  навички правомірної поведінки, формували негативне ставлення до правопорушень, уміння протистояти негативним впливам, виробляли шанобливе ставлення до власної особистості та особистості інших громадян. Обговорюючи статті Конвенції, діти розвивали критичне мислення, здатність аналізувати навколишню інформацію, формували самоповагу, почуття гідності й відповідальності за себе та за свої вчинки. В останній день Декади першокласники закріпили здобуті знання, розфарбувавши малюнки, пов’язані з правами дитини, і презентувавши їх своїм однокласникам.

56256ab8-683d-4238-a2cb-e62fea09e54d 170fd59d-bdbd-4bdc-94ec-bdb8e853dbaa

Твої права – твій захист

зображення_viber_2019-10-18_14-10-28

 

Під час декади правових знань учителем правознавства Буряк І.М та соціальним педагогом Харченко А. В. був проведений виховний захід для здобувачів освіти 6-Б класу. Діти ознайомилися  з міжнародними стандартами прав дитини – Конвенцією ООН про права,  Декларацією прав дитини.

Знай свої права та обов’язки

зображення_viber_2019-10-16_14-43-35

У рамках декади правових знань працівниками психологічної служби ліцею було проведено зі здобувачами освіти 8-Б класу виховну годину з елементами тренінгу на тему: «Знаємо свої права – виконуємо обов’язки». Діти ознайомилися зі своїми правами згідно Конвенції ООН «Про права дитини» та зрозуміли, що необхідно не лише знати свої права, але ще й сумлінно виконувати свої обов’язки.

Декада правових знань

У рамках  проведення декади правових знань   сьогодні відбулася  зустріч ліцеїстів 6 та 7 класів із фахівцями  Миронівського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Б.О.Ждановою та О.В.Гуленко.

2 1

Життя дитини – найвища цінність

У ході проведення місячника Права, який нині триває в нашому регіоні, сьогодні до дев’ятикласників Миронівського НВК завітали працівники юридичних установ міста: Технорядова О.Є. з Миронівського районного відділу державної виконавчої служби; Орлова Н.В. з відділу Миронівського бюро правової допомоги; Дерябіна Л.П. з Миронівського районного відділу  державної реєстрації актів цивільного стану. Досвідчені правознавці ознайомили здобувачів освіти з новим Законом щодо протидії булінгу, який набрав  чинності з грудня минулого року. Спільно пригадали типові ознаки цькування, куди звертатися за допомогою, якщо став жертвою булінгу, а також працювали з картою «Права дитини».

3 1

Зустріч із прокурором

Незабаром розпочнуться чудові літні канікули для школярів. Із метою безпечної поведінки дітей улітку сьогодні здобувачі освіти мали нагоду поспілкуватися з прокурором Миронівського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури М. В. Пастушенко на тему «Попередження торгівлі людьми». Також Марина Володимирівна  дала відповіді на поставлені запитання школярів.

1 2

Щодо протидії булінгу

Реформа освіти в Україні набирає обертів. Сьогодні школа – це не тільки місце, де діти навчаються, а, насамперед, простір для їхнього повноцінного розвитку, осередок успішних, креативних і щасливих людей. Тож  працівники Миронівського НВК докладають усі свої зусилля, щоб освітнє середовище кожного здобувача освіти було саме таким. Зважаючи на те, що днями набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», працівник Миронівського відділу з ювенальної превенції головного управління національної поліції в Київській області Євген Миколайович Якунін розповів семикласникам про необхідність та важливість прийняття цього документа й дав відповіді на запитання школярів.

1 2

Моє безпечне освітнє середовище

1

Відповідно до виконання Плану заходів із реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»  у Миронівському НВК  днями  відбулася зустріч учнів 3-4 класів із Євгеном Миколайовичем Якуніним –  працівником Миронівського відділу з ювенальної превенції головного управління національної поліції в Київській області.

«Правознавчий марафон»

У рамках Усеукраїнського тижня права педагогами Заїменко А.О. та Буряк І.М.  був проведений традиційний позакласний захід «Правознавчий марафон». У правознавчих змаганнях участь взяли дві команди учнів 9-А та 9-Б класів. Гравцям прийшлося пригадати набуті знання на уроках правознавства, проявити кмітливість та винахідливість. Цікаві завдання сприяли виробленню стійких переконань у необхідності дотримання своїх прав та обов’язків, толерантного ставлення та поваги до світогляду та переконань інших людей. У запеклій інтелектуальній боротьбі перемогу посіли учні 9-Б класу, а команді 9-А класу дісталося почесне друге місце.

20181213_133312 20181213_140919

Усеукраїнський тиждень права

3

 

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права 13 грудня у Миронівському НВК відбулася зустріч учнів із працівниками Миронівського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Київській області. З нагоди 70-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини фахівці  виконавчої служби провели лекції на теми: «Права людини», «Протидія дискримінації та насильства в школі».

 

2 4

Правові орієнтири для кожної дитини

Згідно з планом заходів щодо реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» та у ході проведення Всеукраїнського тижня права учні 9-А та 9-Б класів мали приємну нагоду поспілкуватися з Євгеном Миколайовичем Якуніним, працівником Миронівського відділу з ювенальної превенції головного управління національної поліції в Київській області.

1 3

Усеукраїнський тиждень права

4

 

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права у фойє нашого закладу впродовж тижня до 70-річчя Декларації прав людини діятиме інформаційна фотовиставка   «Сила Загальної декларації –  це сила ідей змінити світ».

До 70-річчя Декларації прав людини

210 грудня світ відзначав 70-річчя Загальної декларації прав людини, що визнає фундаментальні свободи громадян. Цей документ відображає думки Об’єднаних Націй як єдиного органу. Класні керівники та вчителі правознавства  впродовж Всеукраїнського тижня права, який триватиме в навчально-виховному комплексі   з 10 по14 грудня 2018 року, вже  провели  для учнів пізнавальні виховні заходи. Так, учитель правознавства А.О.Заїменко та соціальний педагог А.В.Харченко  для учнів 7-А класу продемонстрували соціальний відеоролик «Захищай свої права та права інших». Семикласники поділилися враженнями від побаченого.

1 3

Я і право

13 листопада учні 8-А та 8-Б класів мали приємну нагоду поспілкуватися   з Є. М. Якуніним, працівником Миронівського відділу з ювенальної превенції головного управління національної поліції в Київській області. Євген Миколайович  дав відповіді на численні  запитання, які цікавили восьмикласників.

1 3

Механізми захисту прав дитини (практичне заняття з елементами тренінгу)

З метою формування в учнів поважного ставлення до прав і свобод людини в 10-х класах вчителем правознавства Заїменко А.О. були проведені практичні заняття з елементами тренінгу «Механізми захисту прав дитини». Учні, об’єднавшись у малі групи, виконували різноманітні вправи на практичне засвоєння змісту даної теми. Зокрема, вправа «Плакат із прав дитини». Учні, отримавши плакати з серії «Права дитини»,  коментували їх за певними критеріями: назва права, текст із Конвенції про права дитини, текст з Європейської Конвенції про захист прав людини, аналіз структури права дитини, засоби втілення або забезпечення з боку держави тощо. Цікавою була гра «Політ на повітряній кулі», виконавши всі умови якої, учні прийшли до висновку, що зі списку прав дитини не можна вилучити жодного пункту, всі вони необхідні для повноцінного життя дитини. Підсумковим завданням стало складання пам’ятки «Якщо ваші права порушені», у якій учні зазначали, куди може звернутися дитина по допомогу, який порядок звернення, де можна отримати захист.

20181026_132312 20181026_132237

Правовий диспут «Твої і мої права» у 9-А класі

IMG_20181026_132645У рамках проведення декади правових знань учителем Буряк І.М. було організовано серед учнів 9-А класу диспут з елементами тренінгу на тему «Твої і мої права». Метою проведення такого заходу було розширити знання учнів про права людини, ознайомити з основними положеннями Загальної декларації прав людини та виховувати правову свідомість учнів.  «Загальний закон – це свобода, яка закінчується там, де починається свобода іншого». Ці  слова відомого французького письменника В.Гюго стали проблемним питанням навколо якого і було організовано диспут. В ході обговорення учні дійшли висновку, що наші права не повинні порушувати права інших осіб.  Також з  віком у дітей з’являється більше прав. Однак потрібно бути готовим  взяти на себе більше обов’язків і нести більше відповідальності.