Категорії архівів: Заходи правового виховання

Міжнародний день прав людини

5-А

10 грудня  в  нашому закладі відбулися виховні заходи, присвячені Міжнародному дню прав людини. Так учителька правознавства  А.О.Заїменко зі своїми вихованцями підготувала радіогазету, яка прозвучала по шкільному радіомовленню. Працівники психологічної служби ліцею №2 про права людини підготували інформаційне повідомлення, яке розмістили у фоє закладу для загального ознайомлення. А ще для учнів 5-А класу вони провели захід «Я маю право на….».  Майже в усіх учнівських колективах відбулися заходи на правову тематику.

Стоп, булінг! Захисти себе

8-бОсновним завданням сучасної школи є створення безпечного освітнього середовища, забезпечення прав, свобод та інтересів дітей. Одним із проявів порушення прав дитини є булінг. Із метою профілактики булінгу в учнівському середовищі було проведено у 8 – Б класі практичне заняття. Класний керівник Буряк І.М. ознайомила здобувачів освіти з основними механізмами розвитку булінгу, його видами та наслідками.  Учні виконували різноманітні вправи на практичне засвоєння змісту цієї теми.  А шкільний психолог Широкоступ О.В. разом з учнями створили кодекс правил поведінки в  навчальному закладі. Згідно цього кодексу права всіх учасників освітнього процесу було враховано, що є обов’язковою умовою профілактики булінгу.

КТС «Право очима дітей»

viber_image_2021-10-31_17-48-28-483

 

Здобувачі освіти 2-Б класу  долучилися до участі у Тижні правових знань. У ході колективної творчої справи « Право очима дітей»,  діти спільно з класним керівником Л.П.Тарасенко з’ясували поняття і сутність прав людини, основні механізми їх захисту.

Великі права маленької дитини

MyCollagesУ ході проведення тижня правової освіти  здобувачі освіти 2–А класу стали учасниками виховного заходу «Великі права маленької дитини».   Учні переглянули відеоролик «Що ми знаємо про свої права?» та позмагались у літературній вікторині «Казкова правова абетка». Зробивши висновки, класний керівник Міщенко М.І. наголосила, що знаючи добре свої права, не слід забувати і про свої обов’язки.

Правознавча вікторина

29 жовтня вікторина 6-А

У рамках проведення у ліцеї №2 Тижня правових знань здобувачі освіти 6-А класу (класний керівник Отрощенко Ю.О.) 29 жовтня 29 жовтня взяли участь  у  вікторині «Я знаю свої права і обов’язки». Учні формували знання про права дитини, поняття про взаємозв’язок прав та обов’язків, уявлення про захист прав дитини в Україні, виховували повагу до прав людини.

Знаємо та реалізуємо права, дотримуємося своїх обов’язків

6-Б

29 листопада для здобувачів освіти 6-Б класу відбувся захід   на тему: “Знаємо та реалізуємо права, дотримуємося своїх обов’язків”. Діти  ознайомилися зі своїми правами, що визначені Конвенцією ООН.  Також укотре ще раз переконалися, наскільки важливо виконувати обов’язки учнівські, родинні, громадянські.

Права дитини – майбутнє України!

4-БПід таким гаслом пройшов Тиждень правових знань у 4-Б класі (класний керівник Чемерис Л. В.). Діти брали активну участь у конкурсі малюнків «Кожна дитина має право» та у годині спілкування «Подорож країною Закону та Права». На цих заходах учні ознайомилися із законами, які гарантують їм їхні права, усвідомили, що необхідно не лише знати свої права, а й сумлінно виконувати обов`язки. Школярі зрозуміли, що всі діти різні, не схожі між собою, але між ними багато спільного, і вони мають однакові права. Четвертокласники вчилися толерантно ставитися до прав інших людей, знаходити компромісне рішення, поважати один одного.

 

Виховний захід до Декади правових знань (11 класи)

Колаж

Кожна людина в суспільстві має права. Оскільки дитина є повноправним громадянином країни, вона також має свої права. Учні 11-А та 11-Б класів переглянули презентацію “Права дитини” та на прикладах міфів, легенд, казок розглянули і узагальнили відомості про права та обов’язки, які має дитина.

Тиждень правових знань. 3-Б клас

3-БЦікаво і змістовно пройшов Тиждень правових знань у 3-Б класі. Здобувачі освіти переглянули презентацію «Сторінками Конвенції ООН про права дитини», пригадали основні права і обов’язки дітей. А потім закріпили ці знання виконуючи цікаві завдання: переглядали уривки із мультиплікаційних фільм, визначаючи, які права головних героїв були порушені, а які забезпечені; пограли у гру «Промінчики доброти», складали пазли, розфарбовували розмальовки та малювали малюнки на правову тематику.

Кожна дитина має право на життя та ім‘я

У 1-А класі педагог Т.О.Близнюк провела виховний захід «Моє ім‘я – дорога до життя». Діти вчилися створювати своє ім‘я за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів. Розвивалося почуття власної індивідуальності, власної значущості, самоповаги. А ще під час заходу у першокласників формувалося поняття про сім‘ю, про взаємопов‘язаність людей у родині. 

IMG-0622 IMG-0617

Закон про мене – мені про закон

5-БДнями у 5-Б класі відбувся правовиховний захід «Закон про мене – мені про закон». Разом із класним керівником В.М.Левко, п’ятикласники переконалися, що такий  захід був украй необхідний, адже  недостатньо просто змінювати світ в інтересах дітей: сьогодні йде мова про те, щоб змінювати світ разом із дітьми. Для цього, на думку Валентини Миколаївна, треба слухати, що кажуть школярі, треба надавати їм можливість висловлювати свою думку і брати участь у прийнятті рішень, які торкаються їх життя. А ще, як переконана педагог, настав час перейти від доброчинності стосовно дітей до визнання того, що кожна дитина, як і кожна людина, має власні права.

Соціальна служба дітям про їх права та обов’язки

Школа

Традиційно у нашому закладі в кінці жовтня  відбуваються різноманітні виховні справи у рамках проведення тижня правової освіти  здобувачів освіти та батьків.  Окрім цікавих, повчальних  та змістовних заходів, які проводять учителі правознавства, усі  класні керівники зі своїми вихованцями, працівники соціальної служби О.В.Широкоступ та А.В.Харченко також долучилися до корисної справи.

Змалку знай свої права, та про обов’язки не забувай!

Нещодавно відбувся цікавий виховний захід на правову тематику в 3-А класі, який провела для своїх вихованців класний керівник Б.В.Бондаренко. Вдалий підсумок заходу – виготовлення для перегляду відеофільму не лише для учнів та батьків, але й для небайдужої громадськості.

«Я маю право на…»

У ході проведення тижня права у ліцеї №2 учні 7-Б класу взяли активну участь в обговоренні своїх прав та обов’язків. Класний керівник К.Ю.Радченко поставила чітку мету перед семикласниками, а саме:  розширити  знання  про права дитини в суспільстві, здійснити  інформаційно-просвітницьку та профілактичну діяльність. Семикласники брали активну участь в обговоренні, вирішували задачі та аналізували проблеми. Запланований захід сприяв формуванню в учнів активної позиції у правовій сфері.

Усний журнал «Я маю право»

 зображення_viber_2021-10-28_19-28-23-961

У ліцеї №2  з 25 жовтня розпочався тиждень правових знань для здобувачів освіти та батьків вихованців.  Так,  у 9-Б класі відбувся усний журнал на тему “Я маю право”. Класний керівник В.І.Зозуля наголосила, що «обов’язком громадянина кожної країни є визнання й дотримання Конституції як головного Закону суспільства. Людські, громадські, соціальні та моральні закони стають основою загальнолюдських цінностей». У ході проведення заходу діти отримали відповіді на запитання: чи можливе рівноправ’я, чи рівні люди між собою за правами, обов’язками та відповідальністю; які саме права та обов’язки вважати за головні.

Підсумки обласного конкурсу «Право очима дитини»

изображение_viber_2021-04-23_18-14-36

КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» підбив підсумки  щорічної обласної виставки-конкурсу  дитячого малюнка «Право очима  дитини». Метою виставки-конкурсу є виявлення й підтримка юних талантів та обдарувань, сприяння духовно-моральному, естетичному вихованню дітей, формуванню правової культури дітей та учнівської молоді, активізації діяльності й розвитку органів учнівського самоврядування Київської області. Цьогоріч на конкурс подано близько 300 дитячих робіт вихованців гуртків, творчих об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти Київщини. Виставка-конкурс проводиться в двох номінаціях –  «Живопис» та «Графіка». На підставі висновків журі переможцями та призерами обласної виставки-конкурсу визнано учнів та вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Приємно, що серед нагороджених і здобувачка освіти нашого навчального закладу. Тож щиро вітаємо ученицю 10-Б класу Катерину Бітюкову, яка здобула ІІІ місце в обласному етапі конкурсу. 

Додаток 1 до протоколу Проведення щорічної обласної виставки-конкурсу дитячого малюнку «Право очима дитини»

Здобувачам освіти про їх права

Щорічно, 10 грудня, відзначається  Всесвітній день прав людини. Тож цього дня  всі ліцеїсти та педагоги стали слухачами цікавої та змістовної радіопередачі, яку підготувала вчителька правознавства Ірина Миколаївна Буряк.
Радіопередача

Вітаємо з перемогою!

Нещодавно  гуманітарним відділом виконавчого комітету Миронівської міської ради підбито підсумки міського етапу  виставки-конкурсу «Право очима дитини» у трьох вікових категоріях.  У номінації «Графіка» учениця 4-А класу Самусенко Софія посіла І місце (керівник Т.О.Близнюк), учениця 8-А класу Чабан Софія – І місце (керівник А.Я.Левіт), учениці 10-Б класу Бітюкова Катерина – І місце, Бондар Мирослава ІІ місце (керівник Н.М.Кузьменко). У номінації «Живопис» учениця 9-А класу  Одноволик Анастасія посіла 2 місце (керівник А.О.Заїменко). Вітаємо з перемогою талановитих дівчаток та їх класних керівників! Бажаємо успіхів в обласному етапі конкурсу.

Переможці щорічної обласної виставки-конкурсу дитячого малюнку “Право очима дитини”

Дитинство під охороною закону

Усесвітній день дитини – це день  світового братерства і взаєморозуміння дітей, день, присвячений  діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Тож 20 листопада інспектор з ювенальної превенції Миронівського відділу поліції  Галина Іванівна Колісник разом зі здобувачами освіти 1-А та 4-Б класів здійснили подорож у країну прав дітей.

1-А 1-Б

Тренінг «Знаємо та реалізуємо свої права»

зображення_viber_2019-12-18_08-46-49

З метою формування правового світогляду, навичок правомірної поведінки та ознайомлення з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини практичним психологом  нашого ліцею №2 було проведено тренінгове заняття «Знаємо та реалізуємо свої права» зі здобувачами освіти 4-А класу. Під час заняття школярі дізналися ще більше про права та обов’язки  дитини,  розгадували кросворди на правову тему, грали в рольові ігри, училися вирішувати ситуації з порушенням прав дітей. А ще  четвертокласники в  малюнках виразили своє розуміння  певного права.

Конкурс «Правничі ігри»

зображення_viber_2019-12-17_12-59-10Районний етап інтелектуально-розважального конкурсу «Правничі ігри», який проходив  у рамах проведення Всеукраїнського тижня права, відбувся 13 грудня у приміщенні Миронівського центру дитячої та юнацької творчості.  Команду нашого ліцею №2 представляли дев’ятикласниці Одарченко Вікторія, Романченко Дарина, Скидан Юлія та десятикласниці Коваленко Олександра,  Терновенко Марина, Хмельницька Софія. Пройшовши дві стадії гри (привітання «Преамбула» та брейн-ринг «Хто найрозумніший?»), дівчата посіли ІІІ місце й були відзначені дипломом та премією від міського голови В.М.Савенка. 

16 днів проти насильства

11Здобувачі освіти 5 –А класу разом із класним керівником Василенко І.В. переглянули відеоролик «Розірви коло» та провели конкурс малюнка «16 днів проти насильства», щоб привернути увагу суспільства до насильства, яке зазвичай  має систематичний характер. Учасники години спілкування закликали  людей не боятися говорити про проблему і не уникати  допомоги.

Декада правових знань

Протягом Декади правових знань у здобувачів освіти 1-Б класу тривала година спілкування «Сторінками Конвенціїї ООН про права дитини». За десять днів вони ознайомились із основними положеннями Конвенції ООН, з’ясували обов’язки, права і свободи дітей, визначені нею. Переглядаючи цікаві мультфільми, виробляли  навички правомірної поведінки, формували негативне ставлення до правопорушень, уміння протистояти негативним впливам, виробляли шанобливе ставлення до власної особистості та особистості інших громадян. Обговорюючи статті Конвенції, діти розвивали критичне мислення, здатність аналізувати навколишню інформацію, формували самоповагу, почуття гідності й відповідальності за себе та за свої вчинки. В останній день Декади першокласники закріпили здобуті знання, розфарбувавши малюнки, пов’язані з правами дитини, і презентувавши їх своїм однокласникам.

56256ab8-683d-4238-a2cb-e62fea09e54d 170fd59d-bdbd-4bdc-94ec-bdb8e853dbaa