Категорії архівів: Новини закладу

Найбільший урок у світі

изображение_viber_2021-04-27_13-53-43Нещодавно  за допомогою сервіса Zoom відбулося чергове заняття  для учнів 5-А та 5-Б класів  за проєктом «Школа сталого розвитку МХП». Це був найбільший урок  у світі з екологїї  та кліматичних змін «Планета – наш дім», який розроблений світовим лідером – ЮНІСЕФ і проведений класними керівниками Ю.О.Отрощенко та Л.В.Панченко. Для проведення уроку досвідчені вчительки використали розроблений ЮНІСЕФ матеріал:  робочий  зошит, відео, презентацію, мультфільм, план уроку. Досить цікавим та практичним було домашнє завдання. Головне, що наші діти – небайдужі до екологічних проблем. Здобувачі освіти з болем у душі обговорювали наслідки змін клімату, намагалися конкретизувати покроково та дієво вихід із проблемних ситуацій довкілля. Відчувалося, що кожен школяр та його родина  в подальшому житті  не будуть шкодити природі, а значить – собі. І нині наші діти долучаються  до проблем довкілля: прибирають біля водойм, саджають квіти, дерева, сортують сміття. І хоча урок  дійсно був найбільшим за обсягом, п’не бажали від’єднуватись. Зупинити охочих висловити свою думку  класним керівникам було складно. «Дякуємо за урок та побільше б таких уроків… » – ці слова від  учнів є найбільшою нагородою для  учителів – Ю.О.Отрощенко та Л.В.Панченко.

Школа сталого розвитку МХП

26 квітня, у вечірній час, відбулася традиційна зустріч волонтерів проєкту «Школа сталого розвитку МХП» з батьками п’ятикласників нашого ліцею №2 та ще двох міст України –  Канева й Ладижина. Цього разу мова йшла  про сортування сміття.

изображение_viber_2021-04-26_19-27-17 изображение_viber_2021-04-26_20-05-28

Розпочинається очне навчання

До уваги працівників ліцею, учнів та батьків! Починаючи з 05травня переходимо у звичний (очний) режим роботи на основі протокольного рішення міської комісії ТБ НС (протокол N 13 від 30.04  та наказу гуманітарного відділу від 30.04.N93) .

Чорнобиль

2Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених сіл… Чорнобильська трагедія – вічний біль. Випробування Чорнобилем проходить кожна людина, не тільки та, що була ліквідатором на ЧАЕС, але й та, яка хоч на секунду задумається над тим, що сталося. Ця трагедія увійде в історію, в усі хроніки людства як незагойна рана на тілі України. Увесь цей жах відгукнувся болем у серцях мільйонів людей. Сьогодні, у день 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС, учні 2-Б класу (класний керівник А. П. Грабар) з глибокою шаною вклонилися ліквідаторам її страшних наслідків та схилили голови перед світлою пам’яттю героїв, які врятували українську землю і, без перебільшення, увесь світ від поширення радіаційної загрози. Прийдешні  покоління завжди пам’ятатимуть уроки Чорнобиля, за які заплачено дорогою ціною. Пам’ять про людей, які пожертвували своїм життям заради нас усіх і ввійшли у безсмертя, назавжди залишиться з нами.

Чергове заняття з проєкту «Школа сталого розвитку МХП»

изображение_viber_2021-04-20_19-48-23

 

20 квітня для учнів 5-А та 5-Б класів у форматі онлайн відбувся  урок-закріплення на екологічну тематику.  П’ятикласники розповідали  про те, як брали участь у черговому челенджі, ділилися екоправилами своєї родини.

Весна на шкільному подвір’ї

изображение_viber_2021-04-14_10-47-41

 

Щоб завжди було ошатним, чистим шкільне подвір’я, про це постійно дбають працівники Миронівського академічного ліцею №2. І навіть у час, коли здобувачі освіти перебувають на дистанційному навчанні,   уже впорядкована велика територія, клумби тощо. А отже, наш заклад так зачекався  на своїх вихованців, на швидке відновлення освітнього процесу. 

П’ятикласникам про бережливе ставлення до води

изображение_viber_2021-04-13_14-37-46

13 квітня  у форматі онлайн для учнів 5 класів Миронівського академічного ліцею №2 відбулося чергове заняття за проєктом «Школа сталого розвитку МХП». Цього разу  урок був присвячений екології.  Здобувачі освіти пізнавали світ, що їх оточує. Усі вони були активними учасниками уроку, адже вели мову про   воду та її збереження, розв’язували навіть задачі.  А ще діти отримали нове домашнє завдання – челендж  для всієї родини.

Про нове зі світу професій

изображение_viber_2021-04-06_16-55-0306 квітня  у форматі онлайн здобувачі освіти 5-А та 5-Б класів разом із групою педагогів  були учасниками уроку-закріплення з теми «Світ професій», який  провели спікери  проєкту «Школа сталого розвитку МХП». Майже всі діти  змогли продемонструвати свої малюнки з вищезазначеної теми. Саме так вони розширили  знання про світ професій, змогли розповісти про свої уподобання, інтереси, які, можливо, у майбутньому  переростуть у їх фаховий  вибір. Та головне – діти вразили своїм креативом та відкритістю, адже на малюнках (а це було домашнім завданням)  зобразили маму чи тата, бабусю або дідуся, старших  братиків чи сестричок, які вже визначилися у професійному виборі.  А  найоригінальніші  юні художники отримають заохочувальні подарунки, автори ж найкращих робіт – цінні призи від Школи сталого розвитку МХП. Тож брати участь у цьому інноваційному проєкті сьогодні – це , як кажуть  діти, круто!

Батькам про світ професій

1

05 квітня,  у надвечір’я,  для батьків здобувачів освіти 5 класів Миронівського академічного ліцею №2 на платформі Zoom відбулася чергова  онлайн-конференція   «Світ професій». Ця   тематична зустріч проходила  у рамках проєкту «Школа сталого розвитку МХП».

Світ професій

1 (1)

30 березня, коли всі здобувачі освіти перебувають на дистанційному навчанні,  для п’ятикласників  спікерами   проєкту «Школа сталого розвитку МХП»   було проведено чергове заняття на тему «Світ професій». І хоч наші школярики ще зовсім юні, але впевнені, що цей захід поглибив не лише знання учнів про різноманітні професії,  а й допоміг  визначитися у виборі свого майбутнього. Зустріч відбулася на платформі Zoom.

Уміння пробачати

изображение_viber_2021-04-02_10-34-38

 

Образити людину досить легко. І кожен із нас відчував образу, і  як сильно вона ранила наші сердечка. А чи так само можна навчитися вибачати? Про це дізналися учні 4-А класу під час виховного заходу «Уміння пробачати», який 01 квітня 2021 року провели працівники психологічної служби нашого ліцею. Діти зрозуміли, що прощення дуже важливе у нашому житті та усвідомили найважливіші цінності моралі, які роблять людину душевно багатою і щедрою на добро.

Хто ж такий вірний друг?

изображение_viber_2021-04-02_10-34-13

 

Для розширення уявлення дітей про те, що таке дружба та сприянню поглибленому осмисленню понять «дружба» і «друг» зі здобувачами освіти 2- Б класу працівниками психологічної служби Миронівського академічного ліцею №2 31 березня 2021 року було проведено ГС «Вірна дружба». Другокласники навчилися цінувати і берегти дружбу та бути вірними товаришами. А наприкінці уроку ознайомилися із «Лицарськими правилами дружби» та з цікавістю їх обговорили.

Про дружбу першокласникам

изображение_viber_2021-04-02_10-33-45

З метою сприяння формуванню навичок взаємодії першокласників працівниками психологічної служби ліцею 30 березня 2021 р. у 1-Б класі було проведено виховний захід «Мій дружний клас». Виконуючи цікаві вправи, діти усвідомили, які якості важливі в дружбі та підвищили свою самооцінку.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2021

Літературний флешмоб “Любимо читати поезію Ліни Костенко”.
Вірші Ліни Костенко декламують учні 3-А класу: Софія Юхименко, Солоний Данило та Солона Ангеліна

Поезію “Притча про ріку” читає Олександра Царінник (3-А клас)

Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2021

Представляємо нових учасників літературного флешмобу “Любимо читати поезію Ліни Костенко”:
1. Красиво і натхненно звучать поетичні рядки Ліни Костенко ” Життя іде і все без коректур… ” вустами Каріни Чучмій (7-А клас)
 
2. Самобутнім і творчим виконанням поезії “Крила” вирізняється Іванна Романенко (3-Б клас)
3.Вірш “Усе моє, все зветься Україна” декламує Іван Діденко (3-Б клас)
4. “Дзвенять у відрах крижані кружальця…”  виконує  Анна Балабан (З-Б клас)

Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2021

Літературний флешмоб “Любимо читати поезію Ліни Костенко”  в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання.

1.Поезію “Крила” декламує Маргарита Жученко (6-Б клас).
2. Вірш “Шипшина важко віддає плоди” читає Ірина Пешкова (3-А клас).
3. Поезія Ліни Костенко ” Крила” у виконанні Дарини Кузьменко (9-А клас).

Новини ГПД

1616174919464Максимальній реалізації й успішному засвоєнню компетентностей (Концепція НУШ) допоможе впровадження принципів STEM-освіти в навчальний процес Нової української школи. Інтеграція та дослідницько-проєктна діяльність є провідними принципами STEM-освіти, які співзвучно переплітаються з орієнтирами НУШ. От і на передодні весняних канікул колектив групи продовженого дня  (вихователь Майстренко Н.Г.) завершив дослідницький проєкт : “Грядка на підвіконні”. Діти на прикладі цибулини дослідили, що порібно для росту рослин. Довели, що лише при наявності всіх цих умов можливий активний розвиток рослин, а отже і гарний врожай. А також вирахували середню арифметичну швидкість росту цибулі (4см/тиждень). На мою думку, діти з нетерпінням чекають початку посівних робіт, щоб застосувати свої знання на практиці.

Конкурс “30 років космічної незалежності”

А що ще чекає на учасників конкурсу?

  • Всі учасники отримають електронні дипломи

  • Дев’ятеро переможців в трьох вікових категоріях (3-7, 8-12, 13-17 років) отримають цінні призи, серед яких сучасні електронні графічні планшети, 3D-ручки та набори для малювання!

  • Одна з робіт прикрасить справжній макет ракети на Noosphere Art Rocket Park, який буде встановлено в парку Гагаріна в Дніпрі

  • 100 кращих робіт буде презентовано під час конкурсу інженерних стартапів  Vernadsky Challenge, який відбудеться в рамках міжнародного авіакосмічного салону АВІАСВІТ – ХХІ, 27-30 квітня 2021 року

  Олімпіада з англійської мови

  Вже стало традицією приймати участь в Інтернет – олімпіаді з англійської мови на сайті naurok.ua . Як завжди завдання були цікавими та інтерактивними. Найактивнішими були учні 4-А, 5-А, 5-Б, 6-Б, 7-А, 7-Б та 8-Б класів! Учні отримали сертифікати та корисний досвід! Вже з нетерпінням чекаємо нових завдань! 

  IMG_20210318_111834 IMG_20210317_111309 IMG_20210316_093225 IMG_20210315_093148 IMG_20210315_121718

   

  Онлайн-опитування щодо кібербезпеки

  ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» в партнерстві з ГО «Центр кращого Інтернету» за підтримки Програми досліджень свободи Інтернету «Counterpart International» проводить онлайн-опитування серед представників адміністрації закладів загальної середньої освіти, педагогічних працівників та батьків учнів чи осіб, які їх замінюють. Метою опитування є оцінювання наявної ситуації в галузі кібербезпеки та розроблення заходів щодо попередження проблем конфіденційності персональних даних і порушень прав людини в Інтернеті. Опитування проводитиметься до кінця травня 2021 року на умовах повної анонімності та добровільності. Результати дослідження будуть представлені узагальнено, без будь-якої контактної інформації, назви закладу освіти чи вказівки на географічне розташування. Просимо сприяти проведенню дослідження: поінформувати представників адміністрації, педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, батьків учнів чи осіб, які їх замінюють, розмістити на сайтах закладів освіти посилання на відповідні опитувальники:

  Загальношкільні батьківські збори

  8-аЗагальношкільні батьківські збори  у ліцеї №2 відбуваються згідно з річним планом роботи ЗЗСО  на 2020-2021 н.р. та  з урахуванням карантинних обмежень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про  встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним  поширенням гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARA-CoV-2. Так,   упродовж ІІ декади березня зустрічі з батьками у форматі онлайн пройшли в усіх учнівських колективах. Тож, окрім важливої інформації, яку надав батькам  класний керівник, вони змогли прослухати й голосове повідомлення  від практичного психолога ліцею №2 Оксани Валентинівни Широкоступ на тему: «Безконфліктна дисципліна в житті дитини».