Учні 2-А класу під час осінніх канікул із задоволенням виготовляли аплікацію ” Чарівний котик».
Архіви по місяцях Жовтень 2018
Механізми захисту прав дитини (практичне заняття з елементами тренінгу)
З метою формування в учнів поважного ставлення до прав і свобод людини в 10-х класах вчителем правознавства Заїменко А.О. були проведені практичні заняття з елементами тренінгу «Механізми захисту прав дитини». Учні, об’єднавшись у малі групи, виконували різноманітні вправи на практичне засвоєння змісту даної теми. Зокрема, вправа «Плакат із прав дитини». Учні, отримавши плакати з серії «Права дитини», коментували їх за певними критеріями: назва права, текст із Конвенції про права дитини, текст з Європейської Конвенції про захист прав людини, аналіз структури права дитини, засоби втілення або забезпечення з боку держави тощо. Цікавою була гра «Політ на повітряній кулі», виконавши всі умови якої, учні прийшли до висновку, що зі списку прав дитини не можна вилучити жодного пункту, всі вони необхідні для повноцінного життя дитини. Підсумковим завданням стало складання пам’ятки «Якщо ваші права порушені», у якій учні зазначали, куди може звернутися дитина по допомогу, який порядок звернення, де можна отримати захист.
До уваги учителів початкових класів
З метою запровадження компетентнісного підходу та нового змісту початкової освіти з 10 жовтня по 10 листопада 2018 року проходить громадське обговорення двох проектів Типових освітніх програм та навчальних програм з української мови як державної і мов національних меншин для 3-4 класів (лист Міністерства освіти і науки України від 10 жовтня 2018 року № 2.2-2743).
Запрошуємо освітян взяти участь у громадському обговоренні проектів Типових освітніх програм та надсилати свої зауваження та пропозиції до кожного проекту окремо.
Лист Міністерства освіти і науки України від 10 жовтня 2018 року № 2.2-2743
Правовий диспут «Твої і мої права» у 9-А класі
У рамках проведення декади правових знань учителем Буряк І.М. було організовано серед учнів 9-А класу диспут з елементами тренінгу на тему «Твої і мої права». Метою проведення такого заходу було розширити знання учнів про права людини, ознайомити з основними положеннями Загальної декларації прав людини та виховувати правову свідомість учнів. «Загальний закон – це свобода, яка закінчується там, де починається свобода іншого». Ці слова відомого французького письменника В.Гюго стали проблемним питанням навколо якого і було організовано диспут. В ході обговорення учні дійшли висновку, що наші права не повинні порушувати права інших осіб. Також з віком у дітей з’являється більше прав. Однак потрібно бути готовим взяти на себе більше обов’язків і нести більше відповідальності.
Декада правових знань
Нещодавно, коли у нашому навчальному закладі тривала декада правових знань, учні 10-11 класів зустрічалися в Євгеном Миколайовичем Якуніним, працівником Миронівського відділу з ювенальної превенції головного управління національної поліції в Київській області. Виступаючий дав вичерпні відповіді на всі запитання, які цікавили дітей.
Доброта – це краса людської душі
До 100-річчя від дня народження українського педагога-гуманіста В.О.Сухомлинського у 3-А класі було проведено літературну годину «Доброта – це краса людської душі». Класний керівник М.І.Міщенко розповіла здобувачам освіти про життєвий та творчий шлях видатного вчителя, організувала невеличку виставку його доробку як письменника. Діти із задоволенням читали оповідання В.Сухомлинського, які вчать бути добрими, чесними, відповідальними. Школярі аналізували прочитане, давали оцінку вчинкам героїв оповідань. Харченко Назар і Гузенко Аріна ознайомили однокласників із заповідями, які лишив своїм нащадкам мудрий педагог.
Свято «Добре у світі жити, коли вмієш дружити!»
Дружба — це велика цінність. Виключити з життя дружбу все одно, що позбавити світ сонячного світла. 25 жовтня учнівський колектив 3-Б класу запросив своїх однолітків – учнів 3-А класу відвідати свято «Добре у світі жити, коли вмієш дружити!». Головна ідея заходу полягала у формуванні соціальної, комунікативної компетенції маленьких школярів, розширенні і поглибленні поняття дружби і товаришування – цих важливих показників вихованості учнів. Шляхом створення психологічних ситуацій вибору, підвести учнів до розуміння важливості взаємодопомоги в колективі; сприяти створенню дружнього дитячого колективу; виховувати чемне ставлення учнів одне до одного. Знайомі дітям персонажі, показували приклад справжньої дружби. По завершенню свята учасники склали «Присягу вірного друга».
КТС “Цікавий світ професій” у 4-Б класі
26 жовтня у 4-Б класі відбулася колективна творча справа «Цікавий світ професій». Учні розширили і закріпили знання про різні типи професій, трудові дії та знаряддя праці, поглибили усвідомлення того, що добробут нашої країни і всіх громадян примножується працею. Виявилося, що більшість учнів нашого класу не лише визначилися із вибором майбутньої професії, а й робить перші, але впевнені кроки на шляху до здійснення заповітної мрії. Майбутня саксофоністка Маргарита Жученко продемонструвала своє вміння грати на сопілці. Майбутній лікар Влада Околот ознайомила однокласників із правилами надання першої медичної допомоги при травмуванні. Майбутній дантист Захар Пугач розповів учням про інноваційні технології у галузі стоматології і надав поради по гігієні порожнини рота. Майбутній футболіст Артем Покошевой поділився із однокласниками своїми першими особистими досягненнями – медалями, грамотами та титулом «Кращий воротар Всеукраїнського турніру». Потім Артем учив усіх бажаючих виконувати фінти. Майбутній соліст ансамблю ім. П. Вірського Даніїл Лисенко розповів про своє захоплення народними танцями і продемонстрував найскладніші танцювальні рухи, якими він уже оволодів. Майбутній візажист Євгенія Боченко провела майстер-клас із нанесення макіяжу. Майбутній олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби Ілля Сташків познайомив однокласником із системою вправ із силової підготовки, а також продемонстрував кілька прийомів цієї боротьби.
Майбутні дизайнери інтер’єру Данило Джаваков та Артем Приходченко розповіли про необхідність своєї улюбленої професії, її користь. Артем провів майстер-клас із виготовлення будиночка для чайних пакетиків у техніці декупаж, Данило залюбки йому асистував. А майбутній фотограф Тетяна Вашека вела фоторепортаж із місця події. Час промайнув непомітно, усі учні отримали море позитивних вражень. Сподіваємося, що сьогоднішня колективна творча справа викликала в учнів відчуття поваги до трудівників та прагнення сумлінно працювати. А у дітей, які ще не визначилися із майбутньою професією, з’явилося бажання зробити це якнайшвидше. Віримо, що у дорослому житті всі учні нашого класу стануть справжніми професіоналами!
Декада правових знань у НВК
У Державному стандарті базової і повної загальної середньої освіти записано: «Громадянська компетентність – здатність учня активно, відповідально та ефективно реалізовувати права та обов’язки з метою розвитку демократичного суспільства». Тож організація роботи з правового виховання в Миронівському НВК спрямована в трьох напрямах: організаційно-методична робота з педагогами; навчально-виховна робота з правової освіченості школярів; робота з формування правового світогляду батьків. А отже, правоосвітній роботі з дітьми – особлива, першочергова увага.
Тож упродовж 15-26 жовтня у нашому навчальному закладі тривала декада правових знань для учнів та батьків. Різні за формою та змістом були виховні заходи. Так, семикласники спілкувалися з Вікторією Василівною Андрущенко, головним спеціалістом служби у справах дітей та сім’ї при Миронівській РДА.
Ми проти булінгу!
У ході проведення Тижня правових знань практичний психолог О.В. Козленко з учнями 7-А та 7-Б класів організувала тренінгове заняття на тему: «Ми проти булінгу». Учитель інформувала здобувачів освіти, що 02 жовтня 2018 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні Закон, спрямований на протидію цькуванню. Цей закон доповнює Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею, яка встановлює відповідальність за булінг. Під час проведення тренінгу всі разом пригадали права, що гарантуються законом. Щире спілкування практичного психолога та підлітків лише сприяло формуванню правового світогляду школярів.
Протидія булінгу
Насильство є демонстрацією сили й бажанням здобути цілковитий контроль та владу над іншою стороною. Булінг– це агресивна поведінка, що зазвичай повторюється. Вона має за мету завдати шкоду, викликати або страх, або тривогу, або ж створити негативне середовище у школі для іншої особи.
У рамках декади правових знань соціальним педагогом А.В. Харченко та класними керівниками з учнями 5-А та 5-Б класів було проведено заняття з елементами тренінгу на тему: «Протидія булінгу». Під час заходу діти в ігровій формі ознайомилися із поняттям «булінг», його видами та проявами. Також здобувачі освіти вчилися запобігати дитячому насиллю та завжди бути небайдужими до чужого горя.
Україно, ми – твоя надія!
17 жовтня у 1-А класі відбулася виховна справа «Україно, ми – твоя надія!» Захід присвячувався найдорожчому, що є в кожного з нас, – рідній домівці, рідній землі, неповторній Україні. Важливо з дитинства спонукати учнів до усвідомлення ними необхідності бути корисними своїй державі. Першокласники розповіли, що знають вони про рідну Батьківщину. Відкрили свої мрії: ким хочуть стати в майбутньому та як цим допоможуть Україні. Учитель Надія Борисівна Чучмій розповіла дітям про рослини-обереги, український віночок та розкрила значення кожної квітки в ньому. З них першокласники створили віночок-оберіг для любої держави. А ще кожен по-дитячому висловив своє побажання Україні-ненці. Захід завершили запальним таночком. Сценарій ВС “Україно, ми – твоя надія!”
Подорожували осіннім Львовом
Львів — чудовий та унікальний, просякнутий духом старовини й багатий незвичайними пам’ятниками архітектури, історії. Це одне з найдавніших міст нашої країни, пам’ятки якого не перестають дивувати своєю багатогранністю, чарівністю і неповторною цінністю.
Тож 12.10.2018 р., із метою короткого знайомства з містом, щоб дізнатися про основні визначні пам’ятки Львова, учні 9-А класу разом із класним керівником Василенко І.В. та батьками здійснили екскурсію. Так як більшість туристів приїжджає у це місто поїздом, то і знайомство дітей із містом розпочалося з залізничного вокзалу, який також заслуговує на увагу туристів. В основному всі визначні пам’ятки Львова зосереджені в центральній частині міста, що дуже полегшує їх перегляд. Діти зробити пішу прогулянку від вокзалу до центру міста і познайомилися з різною архітектурою та будівлями міста: Собором святого Юри, Костелом святої Єлизавети, Палацом графів Потоцьких, Львівською ратушею, Високим замком.
Львівська майстерня шоколаду – це одне з найпопулярніших місць у Львові, де хоч раз, але бувають практично всі гості міста. Тут діти не тільки поласувати, але й побачили сам процес приготування смачних виробів. Центральна вулиця міста – найелегантніша і престижна у Львові. Проспект з алеєю посередині починається від Оперного театру. У центрі встановлені пам’ятник Т. Шевченку та скульптурна композиція, присвячена творам поета. Регулярно в місті проходять живописи, творчі зустрічі, живі концерти, кулінарні вечори тощо. На закінчення екскурсії школярі переглянули виставу театру імені Марії Заньковецької «Перед заходом сонця». Було неперевершено!
Вступна кампанія
Хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує всіх бажаючих на “День Відкритих Дверей”. Посилання на графік проведення Днів Відкритих Дверей хімічного факультету http://www.chem.univ.kiev.ua/ua/for_entrant/open_day/. Цей захід стане у пригоді для учнів Вашого закладу в плані поглиблення їх знань з хімії. Дякуємо Вам за підтримку і сподіваємося на подальшу співпрацю.
З повагою Декан факультету
Вступна кампанія
Запрошуємо Ваших одинадцятикласників взяти участь в роботі Заочної фізичної школи, організатором якої виступає Відділення фізики та астрономії факультету Математики, фізики та інформаційних технологій Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.
Метою школи є підготовка до ЗНО з фізики, підвищення мотивації для вступу на природничі та інженерні спеціальності університету.
Учасники Фізичної школи отримають завдання з кожного розділу фізики (9 турів). Анкета учасника та завдання першого туру прикріплені в додатку.
Розв’язки завдань (можно їх фотографії або скан-копії) слід надсилати на адресу phys@onu.edu.ua
Детальна інформація та завдання наступних турів розміщені на офіційному сайті Відділення фізики та астрономії http://phys.onu.edu.ua/uk/zaochna-fmsh
Навчання в школі є безкоштовним та передбачає послідовне виконання контрольних завдань з фізики(разом 9 турів), їх перевірку та рецензування викладачами факультету, повернення перевірених робіт учню.
Випускники школи попередніх років після складання ЗНО з фізики успішно навчаються в провідних університетах України і Світу.
З повагою, Юрій Ніцук, заступник декана ФМФІТ зі спеціальностей «фізика та астрономія» та «прикладна фізика та наноматеріали»
Вступна кампанія
27 жовтня 2018 року ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» за участі «ZNOUA» ініціює проведення масштабного «ФОРУМУ ВСТУПНИКА». Захід організовується з метою допомоги майбутнім вступникам всіх рівнів у налагодженні ефективного підготовчого процесу до здачі ЗНО та вступу до ВНЗ з урахуванням чіткого вибору професії та спрямування особистості на ефективне навчання протягом життя, подальшу самореалізацію й отримання життєвого досвіду. Учасниками форуму можуть бути учні 9-11 класів, учні ПТНЗ, коледжів, студенти та викладачі вищих навчальних закладів, представники педагогічної громади, які зацікавлені в успішній підготовці себе та своїх учнів до здачі ЗНО, студенти ВНЗ, які вирішили продовжити навчання в магістратурі; майбутні науковці, що мріють отримати PhD. Ласкаво просимо! Місце проведення: м. КИЇВ, пр.-т ПЕРЕМОГИ 54/1, І корп. КНЕУ. Тривалість заходу з 11:00 до 15:00 Участь – безкоштовна. Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/tpwKeszS5qGhLU282
Про використання мобільних телефонів під час освітнього процесу
НАКАЗ
Від 22.10.2018 №216
Про використання мобільних телефонів під час освітнього процесу
Відповідно до статті 23 Закону України «Про освіту», з метою забезпечення належної організації освітнього процесу в закладі
НАКАЗУЮ:
- Затвердити Правила використання мобільних телефонів у Миронівському НВК (додаються).
- Класним керівникам опрацювати ці правила з учнівськими колективами та батьками, домагатися виконання Правил учасниками освітнього процесу.
- Увести в дію Правила використання мобільних телефонів у Миронівському НВК із дня їх оприлюднення.
- Ковалишиній О.В. розмістити Правила на сайті НВК для ознайомлення та використання.
Директор НВК О.Л. Дубровін
Додаток до наказу № 216 від 22.10.2018 р.
Правила використання мобільних телефонів у Миронівському НВК
- Дані правила стосуються використання як мобільних телефонів, так і інших пристроїв з аналогічними функціями.
- Усім учасникам освітнього процесу необхідно вимикати або переводити мобільний телефон у режим «без звуку» під час перебування в закладі протягом навчального дня.
- Під час проведення уроків чи інших освітніх заходів мобільний телефон не повинен знаходитися на робочому місці, на вимогу вчителя учні зобов’язані прибрати свої телефони.
- Категорично забороняється використання функцій фото- та відеокамери, диктофона, аудіопрогравача тощо (за винятком відповідної вказівки вчителя і особистого дозволу осіб, яких знімають).
- Забороняється використовувати чужі мобільні телефони у власних цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу власників.
- Якщо правила використання мобільних телефонів порушені, то вчитель має право вилучити телефон і передати його класному керівнику для повернення батькам учня.
- У випадку відмови учня віддати телефон, класний керівник зобов’язаний повідомити батьків про інцидент з вимогою батьківської заборони порушувати правила використання телефону в Миронівському НВК.
- Терміново зв’язатися з батьками за телефоном можна тільки під час перерви.
- Використання мобільних телефонів з дозволу вчителя допускається також у у разі термінової необхідності здійснити розмову з батьками (при травмуванні, розслідуванні, вирішенні питань оздоровлення та лікування), при цьому учень має скористатися телефоном за межами приміщення, де проходить навчальне заняття.
- При виникненні у батьків термінової необхідності зв’язатися з дитиною під час освітнього процесу, можна зателефонувати класному керівнику чи секретарю директора НВК (5-13-30) для вирішення питання.
- Відповідальність за збереження мобільних телефонів адміністрація та працівники НВК не несуть.
- У випадку крадіжок мобільних телефонів адміністрація та вчителі не зобов’язані вживати жодних заходів щодо їх пошуку.
Дітям про торгівлю людьми
Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища. Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі.
Ключовим завданням цього дня є підвищення рівня поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертання уваги до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.
18 жовтня учні 10-Б класу переглянули та взяли участь в обговоренні відеофільму «Життя на продаж», ознайомилися з пам’яткою «Як уберегти себе від торгівлі людьми». Упродовж усього дня у кабінеті соціального педагога та практичного психолога діяла виставка щодо зазначеної вище проблеми. Так учні могли більше ознайомитися із корисною для себе інформацією.