Категорії архівів: Заходи патріотичного виховання

Соборна Україна – запорука державності

Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності. З цієї нагоди з учнями та ученицями 7-Б класу (класний керівник Кузьменко Н.М.) було проведено бесіду “Соборна Україна – запорука державності”.Цей день став символом українського державотворення, втілив соборницькі прагнення українців. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань.Соборність – мета Перемоги.

 фото 2 фото 1

Наша єдність – наша зброя

100000768722 січня 1919 року було вперше проголошено Акт Злуки УНР та ЗУНР – день, коли мрія українців про єдину, соборну державу стала реальністю. Сьогодні,  як ніколи,  ми відчуваємо силу єдності та важливість територіальної цілісності нашої рідної держави. У спротиву загарбникам ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити разом у вільній найкращій Україні. Пам’ятаймо: наша єдність  – наша зброя. 22 січня в учнівському колективі 9-Б класу (класний керівник Л.В.Панченко) відбувся відеолекторій за матеріалами Інституту національної пам’яті, приурочений цій важливій даті. У кінці заходу здобувачі освіти взялися за руки, символізувавши єдність та непохитніть України. СЛАВА УКРАЇНІ!

 

Ми – українці! Й Україна в нас одна!

Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі. Подія основоположна для українського державотворення. Саме тому в 6-А класі (класний керівник А.О.Заїменко) була проведена година спілкування до Дня Соборності України ” Ми – українці! Й Україна в нас одна!”

6-АА (2) 6-АА (1)

Сила народу у єдності!

День Соборності – це одна з найважливіших і значущих дат в історії нашої країни.
За основу уроку для першокласників учителькою Ларисою Петрівною Тарасенко  було взято перегляд відеоролика про подію та  створення «Живого ланцюга» і виконання Гімну України. А задля посилення  усвідомленої діяльності — окремо  проведено цікаві вправи.

изображение_viber_2025-01-21_18-21-40-880

Щира вдячність волонтерам

Сьогодні ми з вдячністю згадуємо вас, дорогі волонтери, за вашу невтомну працю та щирість. Ви – ті, хто завжди готовий простягнути руку допомоги попри перешкоди. Ваша доброта та бажання зробити світ кращим є прикладом для кожного з нас. Бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної енергії та натхнення.
З повагою – учні 10-Б класу.

зображення_viber_2024-12-05_13-28-26-952

Запалили свічку пам’яті

23 листопада педагоги та здобувачі освіти ліцею №2 доєднатися до Всеукраїнської акції пам’яті “Запали свічку”.

Зустріч із військовослужбовцем

Cьогодні в нашому закладі  відбувся профорієнтаційний захід – зустріч учнів 11 класів із військовослужбовцем, сержантом Державної прикордонної служби ОКПП «Київ» Б.В.Кириченком.  Богдан Віталійович розповів про умови вступу до НАДПСУ ім. Б. Хмельницького,  навчання в академії. 

зображення_viber_2024-11-20_13-47-12-746

Ой, яка чудова українська мова!

1 (1)

 

До Дня української писемності та мови для здобувачів освіти 1-А класу було проведено годину спілкування «Ой, яка чудова українська мова!» Під час заходу  класний керівник М.І.Міщенко  формувала в учнів  розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Виховувала у дітей почуття поваги до всього свого, українського, та бажання розмовляти рідною мовою.

Українська мова – мова єднання!

Державне свято День української писемності та мови, яке ми відзначаємо 27 жовтня, символізує нашу єдність. Тож урок української мови в 7-Б класі учитель української мови та літератури Л.В.Лепестій побудувала так, щоб  був він урочистим, святковим, емоційним. Учні та учениці змогли висловити свої думки щодо пошанування рідної мови в родині та державі,  а ще виразно виголошували прислів’я, приказки, вислови про українське слово, декламували вірші.   

зображення_viber_2024-10-25_10-19-26-666

3-А пише диктант єднання

Учні 3-А класу приєдналися до написання  диктанту до Дня  української писемності та мови. Також провели коротеньку леговікторину “Знавці українських прислів’їв та приказок”.
зображення_viber_2024-10-25_16-35-30-364 зображення_viber_2024-10-25_16-35-30-755

Мова має значення!

День української писемності та мови – свято, до якого вперше долучилися першокласники. Діти із захопленням переглянули казку про українську мову, склали та прочитали вислів, який має пам’ятати кожен українець: “Мова має значення!”

1000011225

До Дня української писемності та мови

2-Б класЩороку, 27 жовтня, ми відзначаємо День української писемності та мови. Українська мова є одним з найцінніших надбань нашої державності: красива й милозвучна вона лине глибоко до серця кожного українця! Мова є ознакою, що дає нам право називатися нацією. Вона – наша найбільша народна цінність, скарбниця духовних надбань, життєвого досвіду, праці та творчості багатьох поколінь. Здобувачі освіти 2-Б класу активно долучилися до відзначення цього свята. . Протягом тижня у класному колективі тривав марафон «Наша мова, як та пісня, в серці лине так барвисто!». Класний керівник Алла Петрівна Грабар нагадала другокласникам про історію виникнення цього свята, традиції, пов’язані з ним. Школярики виготовили вітальну листівку до Дня української писемності і мови, відгадували філворд «Яка наша мова». Розділившись на команди, перевірили свої філологічні знання на уроці-КВК «Я люблю рідну мову».

Нас єднає мова

25 жовтня вся Україна зібралась написати Національний радіодиктант “Магія голосу” Оксани Забужко. Тож учні 10-А класу разом з учителем української мови та літератури Лобас Н.М. теж долучились до цієї акції. І хоча здобувачі освіти не змогли дописати увесь текст, радіодиктант залишив приємні враження, адже читав його поет, а тепер і військовий Павло Вишебаба.

зображення_viber_2024-10-25_12-43-46-1002 (2)

7-Б клас – у найбільшому українськомовному флешмобі

зображення_viber_2024-10-25_11-51-46-614

 

Українська – мова єднання!
25 жовтня учні 7-Б класу нашого ліцею №2 разом з учителькою української мови та літератури Л.В.Лепестій долучилися до  написання щорічного Всеукраїнського  радіодиктанту національної єдності, який ось уже чверть століття пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій на всіх континентах планети.  А ще семикласники довго пам’ятатимуть, що авторкою тексту цьогорічного радіодиктанту  була знаменита українська письменниця, літературознавиця Оксана Забужко, а читав його поет, музикант і військовий Павло Вишебаба.

 

9 – Б відзначає День української писемності та мови

22 жовтня в контексті екскурсії у Національний музей історії України в Другій світовій війні здобувачі освіти 9-Б класу вже вкотре пересвідчилисяв агресивній, руйнівний дії тогочасного уряду російської імперії щодо української мови, української писемності загалом.

1000005475

Боротьба триває!

01 жовтня, у День Покрови Пресвятої Богородиці, Козацтва та Дня вшанування наших Захисників і Захисниць, у колективі 9-Б класу відбулася година спілкування, приурочена цим подіям. Діти хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих за волю, державність України. Також ознайомилися з відеопрезентацією на тему:”Боротьба триває…” Дякуємо Вам, дорогі наші Захисники і Захисниці, за можливість жити, вчитися, любити на рідній українській землі. 

GridArt_20241001_164857433 IMG-67e94eaa150b2807403333ac9ce47e3c-V

Життя переможе!

Сьогодні,  1 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва. Учитель захисту України Гуленко С.І. під час проведення уроку в 10-А класі наголосив старшокласникам, що День захисників і захисниць України – державне свято, яке було започатковане 14 жовтня 2014 року президентським указом як День захисника України. 14 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала свято на День захисників і захисниць України. Його відзначали 14 жовтня, але торік дату свята перенесли на 1 жовтня з огляду на реформу церковного календаря. Під час уроку діти переглянули презентацію, яку їм продемонстрував Сергій Іванович.  О 9 годині ранку відбулася загальнодержавна хвилина пам’яті. Усі усвідомили, що 1 жовтня  – це не тільки святковий день, а й день глибокої пошани тих, хто не з нами, хто віддав своє життя за наше сьогодення.  Потім здобувачі освіти з учителем захисту України побували на найсвятішому місці Миронівки – Алеї Слави, щоб виразити свою вдячність полеглим у російсько-українській війні – землякам-захисникам! Герої не вмирають! Слава Україні!

4 (1) 4 (2) 3 (1) 1 (2)  

Участь ліцею №2 в міській ярмарці

15 вересня Миронівка відзначала 405 річницю з дня народження. Дорослі та діти мали можливість упродовж дня взяти участь у різноманітних цікавих заходах. Три ліцеї міста відгукнулися на звернення відділу культури, молоді та спорту громади стати учасниками благодійної ярмарки. Усі кошти від продажу дитячих поробок, неймовірно великого асортименту солодощів, напоїв  мали б  бути передані на допомогу в лікуванні учасника бойових дій, росавчанина Руслана Петровича Чернікова. Багато миронівчан та гостей міста в надвечірній час зупинялися біля продукції, яку пропонували здобувачі освіти Миронівського академічного ліцею №2. Діти та їхні батьки й педагоги радо закликали всіх придбати саме їхні солодощі. Безмежно раді були всі, коли в благодійну скриньку задонатили 27 458 грн.  А загальна сума збору за святковий день – 53 780 гривень.  Ліцею №2,  ти –  неймовірний!  Усі зібрані кошти  були передачі нашому захиснику. Разом до перемоги!  Україна в нас одна – сильна, нескорена, незламна ніким і ніколи!!!

Cвято вишиванки 3-Б клас

Україна-країна вишиванки. Це свято покликане популяризувати українську культуру і традиції народу. У вишиванках закодовано щастя, долю, життя, волю українського народу. Учні  3-Б класу долучились до святкування, дізнались історію свята. А на згадку зробили світлину в чудових вишиванках.

1715878785517 1715878761179

Міста- герої України

0402e4mv-6d86-1200x630У результаті трагічних подій в Україні з’явилися нові міста-герої – Волноваха, Гостомель, Маріуполь, Харків, Херсон, Чернігів, Буча, Ірпінь, Миколаїв, Охтирка. Кожне з них продемонструвало безпрецедентні приклади героїзму людей. Учні 10-Б класу разом із класним керівником І.М.Буряк переглянули відеофільм про місто-герой – Ірпінь. Жителі цього міста запам’яталися десятикласникам, як незламні оборонці, які не шкодуючи себе, встали на захист громади. Усі вони є прикладом незламного духу України!

IMG_20240403_133648

Виховний захід «Нескорені міста України»

0402e4mv-6d86-1200x630З метою відзначення героїзму та стійкості українців під час визволення рідних населених пунктів у перші місяці збройної агресії росії проти України, в 5-А класі (класний керівник А.О.Заїменко) був проведений виховний захід «Нескорені міста України». П’ятикласники познайомилися з історією славетних міст-героїв та їх відважними захисниками. Ушанували пам’ять про тих, хто ціною власного життя не скорився московській навалі й відстояв право кожного звільненого міста називатись українським.

5-А

Україна – брама Європи!

Перший день квітня для здобувачів освіти 8-Б класу став особливо хвилюючим. До дітей завітав МИХАЙЛО ЗАВИНІЧЕНКО – наш Герой-Захисник, випускник ліцею, який нині боронить рідну Україну від рашистів. Восьмикласники, затамувавши подих, уважно слухали розповідь морського піхотинця. Урок мужності і стійкості закінчився відповідями Михайла на запитання дітей, спільним фото на згадку та словами вдячності Захиснику за свій захист, за можливість говорити рідною мовою, навчатися, жити, працювати в рідній Україні.

8-Б -1
8-Б -2