Категорії архівів: Заходи правового виховання

Моя відповідальна поведінка

21 травня до учнів 5-Б класу завітали фахівці із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Дмитренко А.В. та Васєчко Т.А., які провели із дітьми бесіду з елементами тренінгу «Моя відповідальна поведінка». Пʼятикласники із цікавістю виконували різні завдання та повторювали правила поведінки в ліцеї та вдома.

изображение_viber_2024-05-21_14-47-48-680

Правовий вернісаж

изображение_viber_2023-03-30_20-01-26-740

 

З метою ознайомлення дітей з їх правами та обов’язками, формування навичок правової відповідальності,  у 1-Б класі (класний керівник Л. В. Чемерис)  була проведена година спілкування «Правовий вернісаж».  Під час цього заходу здобувачі освіти переглянули відео «Дітям про права»; на прикладах фрагментів казок розглянули та проаналізували ситуації, у яких порушуються права героїв казок, провели виставку малюнків «Я маю право…», розгадували ребуси та кросворди, складали пазли.

Мандрівка в країну Права

З метою підвищення правової обізнаності здобувачів освіти 3-А класу щодо захисту своїх прав і інтересів класний керівник М.І.Міщенко провела   «Мандрівку в країну Права». Учні переглянули та обговорили відеоролик  «Права дітей у казках». В ігровій формі повторили назви документів, у яких записані права дітей, згадали прислів’я та приказки про права і обов’язки кожної людини. З великою зацікавленістю взяли участь у грі “Правове лото”. Свої творчі здібності та відповідні знання третьокласники проявили під час виготовлення лепбука «Права дитини». Діти отримали можливість не тільки ще раз ознайомитись із їхніми правами, а й замислитися над своїми обов’язками.

3-А клас

3-А

Подорож у країну прав дитини

зображення_viber_2023-04-03_11-07-38-147Основна ідея заходу з правового виховання, проведеного у 3 –Б класі вчителем Л.П.Тарасенко, є визнання дитини, як повноцінної і повноправної особистості: вільної і відповідальної, яка знає свої права та способи поведінки у випадках їх порушення, володіє почуттям власної гідності, здатна робити власний вибір і з розумінням сприймає думки та переваги оточуючих.
Для  проведення заходу класним керівником Ларисою Петрівною було обрано форми та методи роботи, які дали змогу:
– допомогти кожному учаснику проявити свою індивідуальність, разом із тим показати як унікальність, так і рівність кожної дитини;
– вчити толерантно спілкуватися один з одним;
– виховувати вміння мати свою точку зору та з повагою ставитись до думок інших;
– формувати уявлення про основні потреби дитини (здоров’я, житло, їжа, відпочинок);
– заохочувати дітей до знань про родинні стосунки, особливості різних народів світу, формування розуміння важливості миру в суспільстві.

Вчимо права за допомогою казок

Працюючи над формуванням правових знань у 2-Б класі було проведено заняття на тему Вчимо права за допомогою казок. Діти переглянули відеоматеріал Які права порушено в казках та пограли в дидактичну гру, розіграли сценки з відомих казок.

1680024463210 1680024463218 1680024463225 1680024463241

Громадянин повинен знати!

1Зараз, як ніколи, важливо виховувати у дітей поняття патріотизму. Тому у  7-А класі відбулася година спілкування «Громадянин повинен знати!». Учні обговорювали, що означає бути громадянином рідної України. Розбиралися у поняттях “громадянин” і “громадянство”. Захід відбувся у формі гри. Поділившись на дві команди, діти активно відповідали на питання бліц-вікторини «Моя Україна», пригадали не тільки права дитини, а й обов’язки. Цікавою для учнів виявилася гра «Продовж речення». Як виявилось, зараз діти дуже цікавляться питаннями щодо подій нашої жахливої реальності.

Я – маленький громадянин

Правове виховання

Нещодавно в  2-А класі (класний керівник Т.О.Близнюк) був проведений виховний захід «Я – маленький  громадянин». Учні ознайомилися з основними правами, гарантованими Декларацією прав дитини, передивилися відеоролик «Хоч дитина я мала, та вже маю я права».

Свої права ти добре знай, їх шануй та поважай

3-А

 

Під час тижня  правових знань для здобувачів освіти 3-А класу  у форматі онлайн була проведена година спілкування «Свої права ти добре знай, їх шануй та поважай». Діти переглянули відеоролик «Що ми знаємо про свої права?» Класний керівник М.І.Міщенко наголосила, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і ми повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та довкіллю.

Великі права маленької дитини

Право очима дітей

 

У ході проведення Тижня правової освіти  учні 2–А класу стали учасниками виховного заходу «Великі права маленької дитини». Діти переглянули відеоролик «Права дитини» та з’ясували поняття й сутність прав людини, основні механізми їх захисту.Класний керівник Близнюк Т.О. наголосила, що знаючи добре права, не слід забувати і про свої обов’язки.

Першокласникам про країну Право

1-В

 

Відповідно до річного плану роботи ліцею №2 в учнівських колективах  зараз триває тиждень правових знань. Так, класний керівник Наталія Володимирівна Крохмаль у форматі онлайн провела зі здобувачами освіти 1-В  класу годину спілкування на тему: “Часу ми не гаємо,  права дитини вивчаємо”.

Міжнародний день прав людини

5-А

10 грудня  в  нашому закладі відбулися виховні заходи, присвячені Міжнародному дню прав людини. Так учителька правознавства  А.О.Заїменко зі своїми вихованцями підготувала радіогазету, яка прозвучала по шкільному радіомовленню. Працівники психологічної служби ліцею №2 про права людини підготували інформаційне повідомлення, яке розмістили у фоє закладу для загального ознайомлення. А ще для учнів 5-А класу вони провели захід «Я маю право на….».  Майже в усіх учнівських колективах відбулися заходи на правову тематику.

Стоп, булінг! Захисти себе

8-бОсновним завданням сучасної школи є створення безпечного освітнього середовища, забезпечення прав, свобод та інтересів дітей. Одним із проявів порушення прав дитини є булінг. Із метою профілактики булінгу в учнівському середовищі було проведено у 8 – Б класі практичне заняття. Класний керівник Буряк І.М. ознайомила здобувачів освіти з основними механізмами розвитку булінгу, його видами та наслідками.  Учні виконували різноманітні вправи на практичне засвоєння змісту цієї теми.  А шкільний психолог Широкоступ О.В. разом з учнями створили кодекс правил поведінки в  навчальному закладі. Згідно цього кодексу права всіх учасників освітнього процесу було враховано, що є обов’язковою умовою профілактики булінгу.

КТС «Право очима дітей»

viber_image_2021-10-31_17-48-28-483

 

Здобувачі освіти 2-Б класу  долучилися до участі у Тижні правових знань. У ході колективної творчої справи « Право очима дітей»,  діти спільно з класним керівником Л.П.Тарасенко з’ясували поняття і сутність прав людини, основні механізми їх захисту.

Великі права маленької дитини

MyCollagesУ ході проведення тижня правової освіти  здобувачі освіти 2–А класу стали учасниками виховного заходу «Великі права маленької дитини».   Учні переглянули відеоролик «Що ми знаємо про свої права?» та позмагались у літературній вікторині «Казкова правова абетка». Зробивши висновки, класний керівник Міщенко М.І. наголосила, що знаючи добре свої права, не слід забувати і про свої обов’язки.

Правознавча вікторина

29 жовтня вікторина 6-А

У рамках проведення у ліцеї №2 Тижня правових знань здобувачі освіти 6-А класу (класний керівник Отрощенко Ю.О.) 29 жовтня 29 жовтня взяли участь  у  вікторині «Я знаю свої права і обов’язки». Учні формували знання про права дитини, поняття про взаємозв’язок прав та обов’язків, уявлення про захист прав дитини в Україні, виховували повагу до прав людини.

Знаємо та реалізуємо права, дотримуємося своїх обов’язків

6-Б

29 листопада для здобувачів освіти 6-Б класу відбувся захід   на тему: “Знаємо та реалізуємо права, дотримуємося своїх обов’язків”. Діти  ознайомилися зі своїми правами, що визначені Конвенцією ООН.  Також укотре ще раз переконалися, наскільки важливо виконувати обов’язки учнівські, родинні, громадянські.

Права дитини – майбутнє України!

4-БПід таким гаслом пройшов Тиждень правових знань у 4-Б класі (класний керівник Чемерис Л. В.). Діти брали активну участь у конкурсі малюнків «Кожна дитина має право» та у годині спілкування «Подорож країною Закону та Права». На цих заходах учні ознайомилися із законами, які гарантують їм їхні права, усвідомили, що необхідно не лише знати свої права, а й сумлінно виконувати обов`язки. Школярі зрозуміли, що всі діти різні, не схожі між собою, але між ними багато спільного, і вони мають однакові права. Четвертокласники вчилися толерантно ставитися до прав інших людей, знаходити компромісне рішення, поважати один одного.

 

Виховний захід до Декади правових знань (11 класи)

Колаж

Кожна людина в суспільстві має права. Оскільки дитина є повноправним громадянином країни, вона також має свої права. Учні 11-А та 11-Б класів переглянули презентацію “Права дитини” та на прикладах міфів, легенд, казок розглянули і узагальнили відомості про права та обов’язки, які має дитина.

Тиждень правових знань. 3-Б клас

3-БЦікаво і змістовно пройшов Тиждень правових знань у 3-Б класі. Здобувачі освіти переглянули презентацію «Сторінками Конвенції ООН про права дитини», пригадали основні права і обов’язки дітей. А потім закріпили ці знання виконуючи цікаві завдання: переглядали уривки із мультиплікаційних фільм, визначаючи, які права головних героїв були порушені, а які забезпечені; пограли у гру «Промінчики доброти», складали пазли, розфарбовували розмальовки та малювали малюнки на правову тематику.

Кожна дитина має право на життя та ім‘я

У 1-А класі педагог Т.О.Близнюк провела виховний захід «Моє ім‘я – дорога до життя». Діти вчилися створювати своє ім‘я за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів. Розвивалося почуття власної індивідуальності, власної значущості, самоповаги. А ще під час заходу у першокласників формувалося поняття про сім‘ю, про взаємопов‘язаність людей у родині. 

IMG-0622 IMG-0617

Закон про мене – мені про закон

5-БДнями у 5-Б класі відбувся правовиховний захід «Закон про мене – мені про закон». Разом із класним керівником В.М.Левко, п’ятикласники переконалися, що такий  захід був украй необхідний, адже  недостатньо просто змінювати світ в інтересах дітей: сьогодні йде мова про те, щоб змінювати світ разом із дітьми. Для цього, на думку Валентини Миколаївна, треба слухати, що кажуть школярі, треба надавати їм можливість висловлювати свою думку і брати участь у прийнятті рішень, які торкаються їх життя. А ще, як переконана педагог, настав час перейти від доброчинності стосовно дітей до визнання того, що кожна дитина, як і кожна людина, має власні права.