Завершення навчального року 2020/2021

Оприлюднено лист МОН із роз’ясненнями щодо завершення навчального року 2020/2021 у школах. Ось кілька ключових моментів із цього листа.

Звільнення від ДПА

Випускники шкіл у 2020/2021 навчальному році звільняються від проходження ДПА. Водночас вони зберігають за собою право пройти її за власним бажанням. Не передбачено вибіркове звільнення від проходження ДПА (незалежно від її форми) з якогось одного чи кількох предметів. Так само закон не звільняє від проходження ЗНО здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2021 році. Здобувачі освіти, які претендують на нагородження Золотою або Срібною медалями та звільнені від проходження ДПА законом, мають право на отримання таких медалей без проходження ДПА. Докладніше про питання, що стосуються ДПА, читайте у цьому матеріалі.

Підсумкове оцінювання і подання документів дистанційно

У 2020/2021 навчальному році підсумкове оцінювання результатів навчання учнів можна проводити дистанційно. Під час зарахування дітей для здобуття початкової освіти забороняється проводити конкурси, однак це не стосується закладів спеціалізованої освіти і приватних закладів освіти. Дату початку прийому документів для зарахування визначають органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади, але строк прийому заяв не може бути меншим одного місяця. Водночас на період карантину власник установи, організації або уповноважений орган може змінювати режим роботи, зокрема і щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб. Таким чином, засновники закладів освіти у період карантину можуть гнучко організовувати прийом документів, зокрема дозволити подавати їх електронною поштою у сканованій формі без електронного цифрового підпису.  

Більше інформації щодо цих питань читайте ось тутСам лист МОН із роз’ясненнями щодо завершення 2020/2021 навчального року знаходиться за посиланням

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *