УВАГА! БАТЬКИ ТА ВОДІЇ!

На даний час у соціальних мережах з’явилися групи, у яких «кваліфіковані психологи» доводять дітей до самогубства. Серед підлітків стала популярною гра: «Біжи або помри!». Суть цієї гри – перебігти дорогу якомога ближче перед рухомим транспортом.  Через це водіям потрібно бути вкрай уважними, коли бачите дітей біля дороги, то врахуйте той факт, що вони можуть кинутися прямо під колеса! В Інтернет мережі все більше розміщуються Веб-ресурси, на яких реєструються групи, форуми та спільноти, що пропагують та спрямовують дітей до вчинення суїцидів. Відомо, що фанати таких спільнот називають себе «китами», так як дані тварини асоціюються у них зі свободою. Представники даного виду ссавців добровільно можуть звести рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників «моря китів» і «тихих будинків» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

НА ЩО НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИ УВАГУ:

 1. Підліток стомлений, навіть якщо рано лягає спати – прослідкуйте, чи спить він рано вранці.
 2. Малює китів, метеликів, єдинорогів.
 3. Перебуває в Інтернет-спільнотах, що містять в назві наступне: «Кити пливуть вгору», «Розбуди мене в 4.20», “f54”,”f57”,”f58”, “Мертве море”, “Самоубийство”, «Тихий дом», «Рина», «Няпока», «Море китов», «50 днів до мого…».
 4. Обмежив у соціальній мережі «VKontakte» доступ до інформації в листуванні з друзями. На особистій сторінці є фрази «розбуди мене в 4.20», я в грі». І зовсім небезпечно, якщо на стіні, записниках з’являються цифри від 50 починаючи і менше.
 5. Переписується в «Viber» (і ін. Месенджерах) з незнайомими людьми, які дають дивні розпорядження дитині.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ:

 1. Приділяти більше уваги психологічному стану дитини.
 2. Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення, з’ясувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита,.
 3. Перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах.
 4. Звертати увагу на коло спілкування дитини.
 5. Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.
 6. Обов’язково контролювати, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.
 7. Установити функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Якщо ви виявили, що дитина входить до кола учасників таких груп , ми радимо:

 1. Повідомити про даний факт та наявність такої групи до підрозділів Національної поліції України;
 2. Одразу звернутись за кваліфікованою допомогою до професійного психолога у заклади охорони здоров’я, а до того часу не залишати дитину без догляду на одинці;
 3. Повідомити адміністрацію соціальної мережі про наявність таких груп для їх подальшого блокування.

          При виявленні таких груп самостійно, просимо негайно повідомляти на спецлінію поліції «102»!                            

Поліція Київської області

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *