Експрес-інформація

З метою зменшення кількості пожеж, загибелі та травмування людей на них на території Київської області надсилаємо дану експрес-інформацію для інформування працівників та проведення роз’яснювальної роботи в трудових колективах.
Ситуація в області з пожежами залишається складною. Так з початку 2016 року в області сталося 4643 пожеж, з них переважна більшість у пожеж у житловому секторі. Під час пожеж виявлено тіла 106 загиблих. Пошкодження отримали 57 громадян. Занепокоєння викликають пожежі у житловому секторі.
Переважна більшість загиблих втратили життя у власному помешканні. Так, випадки загибелі людей відбулися:

– 22 жовтня в селі Горностайпіль Іванківського району під час пожежі загинув молодий чоловік – громадянин 1996 року народження. Причини трагедії встановлюються;
– 25 жовтня в селі Трушки Білоцерківського району в будинку , розташованому у дачному кооперативі, під час пожежі загинув чоловік, дані якого встановлюються;
– 25 жовтня в селі Гора Бориспільського району через порушення експлуатації пічного опалення власниця будинку;
– 2 листопада селі Вільховець через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення загинула власниця 1941 року народження;
– 13 листопада в м. Кагарлик під час гасіння пожежі в будинку знайдено тіла загиблих чоловіка 1968 року народження та жінки – дані встановлюються. Попередня причина пожежі – необережне поводження з вогнем.
З настанням осінньо-зимового опалювального сезону, часу, коли розпочнеться інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж набирає загрозливих масштабів.
Основним причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані. Трагічні випадки частіше виникають там, де діти залишаються в дома одні, без нагляду дорослих в закритих квартирах, будинках, де топляться печі або ввімкнені в електромережу електропобутові прилади. З настанням холодів виникають пожежі у підвалах багатоповерхових будинків, жертвами яких стають особи без певного місця проживання, так і діти. Небезпечні такі пожежі виділенням великої кількості диму, що проникає в під’їзди та квартири, загрожуючи життю його мешканцям.
Не можна нехтувати правилами пожежної безпеки, не думати, що зі мною цього не станеться і мене пожежа не торкнеться.
Тому щоб уникнути трагедії слід дотримуватися таких правил:
– не використовуйте саморобні електронагрівачі;
– не експлуатуйте печі що мають тріщини;
– не використовуйте для обігріву приміщень газові плити;
– не слід сушити над запаленою газовою плитою ніякого одягу – він пересохне і спалахне;
– не залишайте без нагляду розпалені печі та включені електронагрівальні прилади;
– не слід палити груби і печі з незакритою топкою;
– не захаращуйте підвали сміттям, вхідні двері зачиняйте на надійні замки;
Знання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути загорання, а знання першочергових дій у разі пожежі – допоможе зберегти життя!

Миронівський РС ГУ ДСНС України у Київській області

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *