Сьогодні ми з вдячністю згадуємо вас, дорогі волонтери, за вашу невтомну працю та щирість. Ви – ті, хто завжди готовий простягнути руку допомоги попри перешкоди. Ваша доброта та бажання зробити світ кращим є прикладом для кожного з нас. Бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної енергії та натхнення.
З повагою – учні 10-Б класу.
Категорії архівів: Заходи патріотичного виховання
Запалили свічку пам’яті
23 листопада педагоги та здобувачі освіти ліцею №2 доєднатися до Всеукраїнської акції пам’яті “Запали свічку”.
Ой, яка чудова українська мова!
До Дня української писемності та мови для здобувачів освіти 1-А класу було проведено годину спілкування «Ой, яка чудова українська мова!» Під час заходу класний керівник М.І.Міщенко формувала в учнів розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Виховувала у дітей почуття поваги до всього свого, українського, та бажання розмовляти рідною мовою.
Українська мова – мова єднання!
Державне свято День української писемності та мови, яке ми відзначаємо 27 жовтня, символізує нашу єдність. Тож урок української мови в 7-Б класі учитель української мови та літератури Л.В.Лепестій побудувала так, щоб був він урочистим, святковим, емоційним. Учні та учениці змогли висловити свої думки щодо пошанування рідної мови в родині та державі, а ще виразно виголошували прислів’я, приказки, вислови про українське слово, декламували вірші.
З Днем української писемності та мови
Учні 8-А класу (класний керівник Лобас Наталія Миколаївна) разом із котом Інжиром, персонажем сучасних коміксів, вітають із Днем української писемності та мови.
До Дня української писемності та мови
Щороку, 27 жовтня, ми відзначаємо День української писемності та мови. Українська мова є одним з найцінніших надбань нашої державності: красива й милозвучна вона лине глибоко до серця кожного українця! Мова є ознакою, що дає нам право називатися нацією. Вона – наша найбільша народна цінність, скарбниця духовних надбань, життєвого досвіду, праці та творчості багатьох поколінь. Здобувачі освіти 2-Б класу активно долучилися до відзначення цього свята. . Протягом тижня у класному колективі тривав марафон «Наша мова, як та пісня, в серці лине так барвисто!». Класний керівник Алла Петрівна Грабар нагадала другокласникам про історію виникнення цього свята, традиції, пов’язані з ним. Школярики виготовили вітальну листівку до Дня української писемності і мови, відгадували філворд «Яка наша мова». Розділившись на команди, перевірили свої філологічні знання на уроці-КВК «Я люблю рідну мову».
Нас єднає мова
25 жовтня вся Україна зібралась написати Національний радіодиктант “Магія голосу” Оксани Забужко. Тож учні 10-А класу разом з учителем української мови та літератури Лобас Н.М. теж долучились до цієї акції. І хоча здобувачі освіти не змогли дописати увесь текст, радіодиктант залишив приємні враження, адже читав його поет, а тепер і військовий Павло Вишебаба.
7-Б клас – у найбільшому українськомовному флешмобі
Українська – мова єднання!
25 жовтня учні 7-Б класу нашого ліцею №2 разом з учителькою української мови та літератури Л.В.Лепестій долучилися до написання щорічного Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який ось уже чверть століття пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій на всіх континентах планети. А ще семикласники довго пам’ятатимуть, що авторкою тексту цьогорічного радіодиктанту була знаменита українська письменниця, літературознавиця Оксана Забужко, а читав його поет, музикант і військовий Павло Вишебаба.
Боротьба триває!
01 жовтня, у День Покрови Пресвятої Богородиці, Козацтва та Дня вшанування наших Захисників і Захисниць, у колективі 9-Б класу відбулася година спілкування, приурочена цим подіям. Діти хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих за волю, державність України. Також ознайомилися з відеопрезентацією на тему:”Боротьба триває…” Дякуємо Вам, дорогі наші Захисники і Захисниці, за можливість жити, вчитися, любити на рідній українській землі.
Життя переможе!
Сьогодні, 1 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва. Учитель захисту України Гуленко С.І. під час проведення уроку в 10-А класі наголосив старшокласникам, що День захисників і захисниць України – державне свято, яке було започатковане 14 жовтня 2014 року президентським указом як День захисника України. 14 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала свято на День захисників і захисниць України. Його відзначали 14 жовтня, але торік дату свята перенесли на 1 жовтня з огляду на реформу церковного календаря. Під час уроку діти переглянули презентацію, яку їм продемонстрував Сергій Іванович. О 9 годині ранку відбулася загальнодержавна хвилина пам’яті. Усі усвідомили, що 1 жовтня – це не тільки святковий день, а й день глибокої пошани тих, хто не з нами, хто віддав своє життя за наше сьогодення. Потім здобувачі освіти з учителем захисту України побували на найсвятішому місці Миронівки – Алеї Слави, щоб виразити свою вдячність полеглим у російсько-українській війні – землякам-захисникам! Герої не вмирають! Слава Україні!
Участь ліцею №2 в міській ярмарці
15 вересня Миронівка відзначала 405 річницю з дня народження. Дорослі та діти мали можливість упродовж дня взяти участь у різноманітних цікавих заходах. Три ліцеї міста відгукнулися на звернення відділу культури, молоді та спорту громади стати учасниками благодійної ярмарки. Усі кошти від продажу дитячих поробок, неймовірно великого асортименту солодощів, напоїв мали б бути передані на допомогу в лікуванні учасника бойових дій, росавчанина Руслана Петровича Чернікова. Багато миронівчан та гостей міста в надвечірній час зупинялися біля продукції, яку пропонували здобувачі освіти Миронівського академічного ліцею №2. Діти та їхні батьки й педагоги радо закликали всіх придбати саме їхні солодощі. Безмежно раді були всі, коли в благодійну скриньку задонатили 27 458 грн. А загальна сума збору за святковий день – 53 780 гривень. Ліцею №2, ти – неймовірний! Усі зібрані кошти були передачі нашому захиснику. Разом до перемоги! Україна в нас одна – сильна, нескорена, незламна ніким і ніколи!!!
Міста- герої України
У результаті трагічних подій в Україні з’явилися нові міста-герої – Волноваха, Гостомель, Маріуполь, Харків, Херсон, Чернігів, Буча, Ірпінь, Миколаїв, Охтирка. Кожне з них продемонструвало безпрецедентні приклади героїзму людей. Учні 10-Б класу разом із класним керівником І.М.Буряк переглянули відеофільм про місто-герой – Ірпінь. Жителі цього міста запам’яталися десятикласникам, як незламні оборонці, які не шкодуючи себе, встали на захист громади. Усі вони є прикладом незламного духу України!
Виховний захід «Нескорені міста України»
З метою відзначення героїзму та стійкості українців під час визволення рідних населених пунктів у перші місяці збройної агресії росії проти України, в 5-А класі (класний керівник А.О.Заїменко) був проведений виховний захід «Нескорені міста України». П’ятикласники познайомилися з історією славетних міст-героїв та їх відважними захисниками. Ушанували пам’ять про тих, хто ціною власного життя не скорився московській навалі й відстояв право кожного звільненого міста називатись українським.
Україна – брама Європи!
Перший день квітня для здобувачів освіти 8-Б класу став особливо хвилюючим. До дітей завітав МИХАЙЛО ЗАВИНІЧЕНКО – наш Герой-Захисник, випускник ліцею, який нині боронить рідну Україну від рашистів. Восьмикласники, затамувавши подих, уважно слухали розповідь морського піхотинця. Урок мужності і стійкості закінчився відповідями Михайла на запитання дітей, спільним фото на згадку та словами вдячності Захиснику за свій захист, за можливість говорити рідною мовою, навчатися, жити, працювати в рідній Україні.
Шевченкове коло
09 березня 2024 року в Україні відзначили 210-ту річницю від дня народження нашого славетного поета, художника, мислителя Т.Г.Шевченка. Літературно-мистецький проєкт «Шевченкове коло», над яким працювали учні 6-Б класу, покликаний долучити молоде покоління до вивчення й художнього переосмислення життєвого та творчого шляху Кобзаря, а також мав за мету відкриття сучасної інтерпретації Шевченкових творів. Цінно те, що разом з учителем української мови та літератури Л.В.Лепестій шестикласники переконалися: уся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до рідної України. Його думи та полум’яне слово відображали прагнення трудового люду до кращої долі. Участю в проєкті здобувачі освіти намагалися донести, що Великий Кобзар став знаковою особистістю не лише української, а й світової літератури, здобувши безсмертя, тому навіть через віки прибуває джерело людської шани та поваги до нього. Шестикласники, власноруч створивши цікаві відеодекламування поезій Т.Шевченка, свідомі того, що поезія Кобзаря, незважаючи на численні заборони, стала нетлінною і важливою частиною духовної єдності українського народу. Тож нехай святе поетове слово об’єднає нині всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого мирного майбутнього України! А ще пам’ятаймо: шлях до перемоги завжди важкий і кривавий. Але час, який ми переживаємо, – величний. Чинімо за Кобзаревим заповітом: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!»
Шевченкове слово в наших серцях!
Під такою назвою в 11-Б класі вчителем української мови та літератури Л.В.Лепестій був проведений літературний квіз, присвячений 210-ій річниці від народження Великого Кобзаря, який сучасний і сьогодні. У ході заходу одинадцятикласники переконалися, що життя Тараса Шевченка – це приклад свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народу. Здобувачі освіти успішно подолали такі тури квізу: «Скринька спогадів», «Кольоровий», «Пам’ятні місця», «Так чи ні?», «Пам’ятаймо ці слова» тощо. Найкращим знавцем життєвої долі та творчості Кобзаря було визнано Володимира Бубнова. Одинадцятикласники свідомі того, що сьогодні, у криваві дні для України, коли держава виборює свою незалежність, кожне слово Тараса Шевченка стає пророчим й актуальним. А отже, ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!
До 210-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка
Тарас Григорович Шевченко — талановитий поет, прозаїк, живописець, гравер, мислитель, етнограф, громадський діяч. Національний герой і символ України. Його вірші про любов до Батьківщини і заклик до об’єднання. У ці весняні дні Україна відзначає 210-річчя з Дня народження геніального просвітителя. Класний керівник Лобас Н.М. разом із учнями 7-А класу підготували відеоролик “Цікаві факти про Кобзаря”.