Із нагоди 35-річниці з Дня вшанування пам’яті жертв постраждалих унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС педагогічні працівники та здобувачі освіти 23 квітня долучилися до перегляду віртуальної екскурсії музеєм цивільного захисту «Зірка Полин». Музей є частиною Меморіального комплексу, де зібрано спогади про Чорнобильську катастрофу в символічних композиціях, героїчних сторінках ліквідації аварії на ЧАЕС. А ще він висвітлює наслідки відчуження територій та життя «в зоні» після багатьох років аварії. Під час віртуальної екскурсії діти та педагоги ознайомились із експозицією музею, побачили унікальні експонати та фото, почули розповідь про події 1986 року. Охочих відвідати інтерактивну екскурсію музеєм було багато, тож, на жаль, не всім удалося її «відвідати» навіть таким чином. Але запис екскурсії та конференції ще можна переглянути протягом тижня.
Категорії архівів: Події
Пам’ятаємо!
День пам’яті та примирення — пам’ятний день в Україні, який відзначають, в річницю капітуляції Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».
День пам’яті жертв голодомору
У останню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голоду, штучно організованого радянською владою. Цьогоріч цей день випадає на 26 листопада.
З нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору 5.ua підготував десять історичних фактів у цифрах, які дають зрозуміти увесь масштаб трагедії.
Ми пам’ятаємо…
1. Голодомор в Україні тривав 17 місяців (з квітня 1932 р. по листопад 1933 р.). Дослідники називають різні цифри загиблих під час голодомору: 4, 5, 7 та 9 мільйонів.
2. З урахуванням непрямих жертв (внаслідок повного фізичного виснаження, тифу, кишково-шлункових отруєнь, канібалізму, репресій, самогубств на грунті розладу психіки та соціального колапсу), за приблизними підрахунками, голодомор забрав життя 14 мільйонів людей.
День української писемності та мови
Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку 9 листопада на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.