Категорії архівів: Новини освіти

Лист до сина

Громадська організація «Культурний Десант», яка об’єднує митців-військовослужбовців та зусилля якої спрямовані на покращення морально-психологічного стану війська за допомогою культури й мистецтва, підготувала відеоролик до Дня знань від імені батьків військовослужбовців

Всеукраїнський урок з кібербезпеки «Базові навички та корисні поради від експерта»

Сучасне повсякдення неможливо уявити без інтернету та інформаційних технологій, які стали невіддільною частиною нашого життя. Однак, разом із перевагами цифрового світу, зростає і кількість загроз, що можуть завдати шкоди нашим дітям. Саме тому важливо навчити школярів основам безпеки в інтернеті, правильному використанню цифрових ресурсів та захисту особистих даних. Представництво Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні за підтримки Державного департаменту США та за сприяння Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України та Міністерства освіти і науки України, а також за інформаційної підтримки «Всеукраїнської школи онлайн», ГС «Освіторія» та Київ Цифровий впроваджує всеукраїнську інформаційну кампанію з метою підвищення загального рівня обізнаності про онлайн-загрози, що існують, та навчити суспільство головним засадам кібергігієни.

Матеріали для підготовки та проведення уроку:

1) відеоурок: https://drive.google.com/file/d/11A0JRNH6KLsavh7SnQQ4q8vgQU9Thfjs /view?usp=share_link (урок також розміщено на YouTube-каналі Всеукраїнської школи онлайн: https://cutt.ly/nerfGyQ8 );

2) пам’ятка «Як убезпечити себе від шахраїв?»: https://cutt.ly/NetTqxKZ ;

3) добірка розважальних освітніх відео, де розповідають про основні правила кібербезпеки: https://cutt.ly/seedZiRr ;

4) гайд, що розповідає про захист персональних даних: https://cutt.ly/deedZ8iS ;

5) інтерактивна гра на сайті у форматі едьютейнмент для перевірки й розвитку знань з кібербезпеки: https://cutt.ly/OetE0tUC .

Інформаційна кампанія «ПРИДИВИСЬ»

Без названия Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Соціальний педагог А.В.Харченко організувала у фоє закладу інформаційну виставку на цю тематику, щоб нагадати всім про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи. Небайдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні – запорука успішної боротьби з проблемою. Діти і дорослі усвідомили, що боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми».
Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Більшість постраждалих від торгівлі людьми вважають, що їхнє рішення мігрувати у пошуках кращого працевлаштування – це підконтрольний їм процес. Вони не усвідомлюють, що від самого початку їх обманюють або шантажують, аби лише створити ситуацію, в якій тих можна буде експлуатувати.
зображення_viber_2023-10-24_20-23-21-286 Постраждалі від торгівлі людьми заслуговують на повагу і допомогу незалежно від форми експлуатації. Для успішного попередження торгівлі людьми надзвичайно важливо захищати права постраждалих і надавати їм підтримку. Це передбачає захист їхнього особистого життя, а також ряд адміністративних заходів для оформлення їхнього перебування у країні призначення із наданням безпечного житла та доступу до психологічної, медичної, юридичної та соціальної допомоги.
Також 18 жовтня, у Європейський день боротьби з торгівлею людьми, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні розпочинає нову інформаційну кампанію «ПРИДИВИСЬ» із метою запобігання торгівлі людьми та популяризації правил безпеки під час міграції. Вона спонукає поміркувати над ризиками експлуатації й розгледіти, до чого можуть призвести на перший погляд привабливі пропозиції роботи чи житла.
Кампанія впроваджується спільно з Міністерством соціальної політики України та Всеукраїнською коаліцією громадських організацій із протидії торгівлі людьми, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Міністерства юстиції Швеції.
Важливо! Якщо вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації, або ви потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:
• 15-47 гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
• 0 800 500 202/102 гаряча лінія Національної поліції України.
• 0 800 213 103 контакт-центр системи безоплатної правової допомоги.
• 527 гаряча лінія з протидії експлуатації.
• 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
• 0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 національна дитяча «гаряча лінія».
Пам’ятаймо: торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні!

Грантовий конкурс

Компанія “SEO.UA” – один з лідерів з просування сайтів в пошукових системах оголошує початок конкурсу для студентів та учнів українських навчальних закладів. Цей конкурс в “SEO.UA” вирішили провести з назвою “Ми самі творимо своє майбутнє”. Переможець конкурсу отримає стипендію у розмірі 20000 гривень! Детальна інформація за посиланням: https://seo.ua/uk/scholarship 

Увага, тут закохують в навчання!

“Освітній Суп” – це чудова нагода для школярів захопитись процесом навчання та закрити прогалини у знаннях з математики та української мови, отримавши тьюторингову підтримку від найкращих вчителів. 
Наймасштабніший безкоштовний тьюторинговий проєкт в Україні шукає 2000 учнів та учениць 5-10 класів, на яких чекатимуть захопливі онлайн-заняття з математики та української мови з урахуванням шкільної програми.
Старт навчання – 24 квітня, тривалість – до початку червня;
4 години занять на тиждень;
Кінцевий термін реєстрації – 9 квітня 2023, 23:59 за київським часом.

Місія “Освітнього Супу” – зробити освіту більш доступною, творчою та інтерактивною для українських школярів і школярок, незалежно від місця проживання, можливостей та інтересів. Ваша дитина вже зараз може легко долучитися до проєкту: https://ee.humanitarianresponse.info/x/XWBUblAh
Проєкт реалізовує освітня організація “Навчай для України” у партнерстві зі Світовим банком та за підтримки швейцарської фундації UBS Optimus Foundation. Для аналізу ефективності тьюторингу команда проєкту вивчатиме і фіксуватиме академічний рівень знань та психологічний стан учасників та учасниць на момент початку та завершення участі.

Oльга Юрчишин
Керівниця напрямку співпраці зі школами

НМТ-2023: демонстраційні тести

У доступі – демонстраційний варіант завдань НМТ з історії України. Потенційні учасники мають змогу скласти тест в онлайновому середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за цим посиланням. Тест містить 30 завдань, на виконання яких буде надано 60 хвилин. Також потенційні учасники НМТ, які планують вибрати третім предметом фізикуможуть виконати 20 завдань з цього предмета. Інтерфейс запропонованих тестів відрізняється від того, який буде у реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю виконання демонстраційні варіанти аналогічні вступному тесту. Демонстраційні тести з української мови та математики уже доступні майбутнім вступникам. Не пізніше травня будуть оприлюднені тести з інших предметів.

За матеріалами МОН України

Про обов’язковість дотримання рекомендацій, розміщених на вебресурсі CERT-UA

На вебресурсі CERT-UA – Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України (https://cert.gov.ua), розміщено рекомендації, а саме:
– загальних рекомендацій щодо зменшення наслідків від впливу шкідливого програмного забезпечення https://cert.gov.ua/recommendation/2502
– рекомендацій щодо організації віддаленої роботи https://cert.gov.ua/recommendation/11388
– рекомендацій CERT-UA з безпеки вебресурсів https://cert.gov.ua/recommendation/19
– основних правил кібергігієни https://cert.gov.ua/recommendation/31
Порушення правил (рекомендацій), розміщених на вебресурсі урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України (https://cert.gov.ua) призводить до несанкціонованого витоку важливої інформації, включаючи інформацію з обмеженим доступом, про діяльність державних та приватних установ, підприємств, організацій.

Підвищення кваліфікації

Інститут педагогіки НАПН України повідомляє, що з метою надання науково-методичної допомоги учителям, які здійснюватимуть навчання у 5-6 класах закладів загальної середньої освіти за модельними навчальними програмами та підручниками, розробленими фахівцями Інституту педагогіки НАПН України, будуть проведені курси підвищення кваліфікації з української мови, української літератури та інтегрованого курсу літератур (української та зарубіжної); із зарубіжної літератури, математики, інформатики, природничих наук, мистецтва, досліджуємо історію та суспільство, здоров’я, безпека та добробут.

20 лютого 2023 року о 16.00 відбудеться онлайн зустріч із викладачами курсів з актуальних питань підвищення кваліфікації вчителів базової середньої освіти НУШ. Під’єднатись до зустрічі можна за посиланням: https://youtube.com/live/ON8Mk8SQaNw?feature=share (посилання буде активним і після завершення вебінару).

Довідкова інформація про курси підвищення кваліфікації на сайті: http://yakistosviti.com.ua/uk/SEREDNIA-SHKOLA

Реєстрація на курси розпочнеться з 20 лютого 2023 року за посиланням: https://forms.gle/fawQezAmGam6Yho99

6-а Всеукраїнська тематична олімпіада з фізики «Радіоолімпіада»

З метою створення сприятливих умов для розвитку здібностей обдарованої молоді, прищеплення інтересу до вивчення фізики, популяризації сучасної радіофізики, як новітньої науки, що бурхливо розвивається та суттєво впливає на рівень обороноздатності нашої країни, Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна проводиться 6-а Всеукраїнська тематична олімпіада з фізики «Радіоолімпіада» (далі Олімпіада). До участі в Олімпіаді запрошуються учні 7-11 класів. Інформація щодо Олімпіади додається. Детальну інформацію про Олімпіаду наведено за посиланням http://rbecs.karazin.ua/?page_id=6116&lang=ua .

Психологічне здоров’я: корисні поради

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді Олени Зеленської педагоги та психологи каналу «Подбай про себе» продовжують надавати поради для українців в умовах воєнного стану.

За посиланнями читайте про:

За матеріалами МОН України

Брошура «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям»

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики від 10.12.2022 № 3806/0/290-22/57 щодо розповсюдження брошури «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям» просимо сприяти поширенню вище зазначеної брошури на наявних інформаційних ресурсах (офіційні сайти, сторінки в соціальних мережах), серед установ, закладів, структур, які надають послуги сім’ям з дітьми, які отримали травми і поранення, які призвели / можуть призвести до інвалідності (в т.ч. органів соціального захисту населення, центрів надання адміністративних послуг, закладів охорони здоров’я, освіти, надавачів соціальних, реабілітаційних послуг тощо), з метою організації подальшого інформування сімей з дітьми. Брошура містить інформацію про порядок дій для оформлення інвалідності дитині, види допомог та підтримки, на які має право дитина з інвалідністю, та порядок їх отримання, інклюзивну освіту, а також рекомендації щодо батьківської підтримки дитини, облаштування домашнього та освітнього простору тощо. Завантажити брошуру можна за посиланням: https://www.unicef.org/ukraine/documents/acquired-disability.

Т.в.о. директора департаменту освіти і науки КОДА Ярослава ТРОСТЯНСЬКА

Психологічне здоров’я: корисні поради

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської педагоги та психологи телеграм-каналу «Подбай про себе» продовжують надавати актуальні поради.

За посиланнями дізнавайтесь про таке:

Більше вправ та ігор, казок і різноманітних матеріалів психологічного та ігрового напряму знаходьте у телеграм-каналі «Підтримай дитину».

За матеріалами МОН України

Презентовано програму великої трансформації «Освіта 4.0: український світанок»

Міністр освіти і науки України під час засідання Уряду презентував програму великої трансформації «Освіта 4.0: український світанок», яка була підготовлена командою МОН на основних засадах та принципах Плану відновлення України. Концепція відповідає духу та змісту глобального бачення розвитку освіти, озвученого на Всесвітньому економічному форумі 2022. Реалізація проєктів у межах програми стосується всіх ланок освіти та має на меті одержати результати до 2032 року.

За матеріалами МОН України

Психологічне здоров’я: корисні поради

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської педагоги та психологи телеграм-каналу «Подбай про себе» нагадують про актуальні та прості поради для кожного.

Шукайте за посиланнями поради:

Також у межах проєкту «Скажи чесно, ти як?» українські зірки й телеведучі діляться, як вони гармонізують емоційний стан під час війни. Читайте про:

За матеріалами МОН України

Про проведення Всеукраїнської доброчинної акції на підтримку наших Героїв на передовій «Новорічна листівка на передову»

З метою активізації національно-патріотичного виховання учнівської молоді та підтримання бойового духу воїнів Збройних сил України  Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді за сприянням Міністерства освіти і науки України ініціює проведення Всеукраїнської доброчинної акції на підтримку наших Героїв на передовій «Новорічна листівка на передову» (далі – Акція). До участі у Акції запрошуються здобувачі освіти областей та м. Києва. Умови проведення Акції додаються. Захід відбудеться у два етапи: регіональний з 18 листопада по 04 грудня 2022 року, всеукраїнський з 05 по 12 грудня 2022 року. Участь у Акції базується на принципі добровільності. Вісім найкращих макетів вітальних листівок, переможців обласного етапу, в електронному вигляді та заявка на  участь у всеукраїнському етапі Акції (зразок додається) надсилаються до 04 грудня 2022 року включно на електронну адресу center.patriotua@gmail.com з темою «Листівка». Оригінали вітальних листівок надсилаються за адресою: Київ-135, а/с190 або  у відділення № 50 «Нової пошти» у м. Києві. Додаткова інформація за телефоном: 0990544850 – Альфія Кононова.

За матеріалами МОН України

Рекомендації щодо формування читацької та математичної компетентностей учнів початкової школи

За підсумками моніторингу сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи експерти Українського центру оцінювання якості освіти підготували методичні рекомендації щодо формування цих компетентностей.

  • Перший розділ методичних рекомендацій присвячено формуванню математичної компетентності учнів на рівні початкової освіти.
  • У другому розділі рекомендацій ідеться про формування читацької компетентності. 

Рекомендації містять описи конкретних практик та зразки завдань, які можна використовувати на заняттях, зокрема і як приклади для розроблення діагностувальних робіт.

За матеріалами МОН України

Команда «Підтримай дитину» ініціювала створення віртуальної дошки подяки від дітей захисникам України

До Дня захисників і захисниць України 14 жовтня команда проєкту «Підтримай дитину» проводить загальноукраїнську ініціативу «Віртуальна дошка подяки від дітей захисникам України». Щоб доєднатися до ініціативи та подякувати тим, хто захищає Україну, кожен охочий може розмістити слова вдячності і підтримки захисникам та захисницям, що щоденно боронять Україну. Приймаються власні малюнки та текст.

Як це зробити?

  1. Зайдіть за посиланням.
  2. У нижній панелі натисніть «Додати», з’явиться поле, зробіть допис або додайте матеріали.
  3. Фон і текст допису можна змінювати за формою та кольором.
  4. Натисніть «Опублікувати».

З метою дотримання інформаційної безпеки допис з’явиться на дошці для загального перегляду після того, як модератор його підтвердить.

До заходу можуть долучитися всі охочі: діти, батьки, педагоги. Дошка буде активною та доступною для розміщення записів до 14 жовтня включно. Далі найбільша електронна листівка буде передана захисниками.

За матеріалами МОН України

Курс із психологічно-емоційної підтримки для вчителів та шкільних психологів

Громадська спілка «Освіторія» за підтримки МОН та ЮНІСЕФ започаткувала безкоштовний курс із психологічно-емоційної підтримки для вчителів та шкільних психологів «Розумію». Курс поєднав теорію та практику психології і нейрофізіології та побудований на дослідженнях від провідних світових експертів і практичному досвіді найкращих українських учителів та психологів.

Серед знань, які здобудуть учасники протягом навчання:

  • як адаптуватись у новій реальності й допомогти зробити це учнівству?
  • як емоційна компетентність впливає на доросле життя? які існують інструменти розвитку емоційного інтелекту? що робити з емоціями війни та як на практиці допомогти собі й оточенню?
  • що таке арт-терапія та як використовувати її в роботі з учнівством під час адаптації до умов навчання в школі?

Навчання відбувається онлайн на платформі О.Університет. Долучитись до курсу можна за посиланням. Крім відеоуроків та вебінарів, передбачені практичні зустрічі з експертами, на яких можна обмінюватись досвідом, отримувати зворотний зв’язок та поглиблено обговорювати питання та кейси, що виникають під час застосування запропонованих на курсі інструментів та методик. Навчання є повністю безкоштовним. Після успішного проходження курсу вчителі отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин.

За матеріалами МОН України

Корисні рекомендації для педагогів і батьків

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської експерти телеграм-каналу «Підтримай дитину» підготували рекомендації батькам для збереження та підвищення мотивації до навчання у школярів початкових класів. Із рекомендаціями ознайомлюйтесь за посиланнямУ вересні розпочалося навчання у школах, проте багато учнів через воєнний стан вчитимуться дистанційно. Подбайте про безпеку дітей в онлайн-просторі. Держспецзв’язку нагадує головні правила, які допоможуть захистити школярів в інтернеті  ознайомлюйтесь із ними ось тутКоманда освітнього проєкту #stop_sexтинг підготувала порадник для вчителів про те, як розпочати новий навчальний рік під час війни. Він містить інформацію про обов’язкові правила поведінки, які допоможуть зберегти життя дорослих та дітей у разі екстреної ситуації. Посібник можна завантажити за посиланням.

За матеріалами МОН України

Електронні підручники для навчання в умовах воєнного стану

На сайті Інституту модернізації змісту освіти розміщено електронну бібліотеку, яка налічує 1 335 підручників і посібників. Зокрема, електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу з усіх предметів, різних видань, для корінних народів, національних меншин та осіб з особливими освітніми потребами тощо. Також до вирішення актуальних питань сфери освіти, зокрема забезпечення підручниками, активно долучається відповідальний бізнес. Зокрема, видавництво «Ранок» надає учням і педагогам відкритий доступ до електронних підручників для 1-5 класів з усіх предметів. Доступ до підручників можна отримати на сайтіОсвітня компанія «EdPro» відкрила безоплатний доступ до електронних підручників до кінця року. На цей термін буде також надано безкоштовний доступ до інших посібників компанії та підручників, розміщених на сервері. Крім того, на сайті Всеукраїнської школи онлайн розміщено відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів.

За матеріалами МОН України