У Миронівському академічному ліцеї №2 ініційовано створення екологічного простору під відкритим небом – «Класна галявина». Цей проєкт подано на конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» від БО БФ «МХП – Громаді», яка підтримує ідеї, що змінюють життя громад на краще. Авторкою проєкту є вчителька закладу – Бондаренко Богдана Вікторівна.
«Класна галявина» – це навчально-відпочинковий простір просто неба, який стане альтернативою традиційним класам. Тут учні зможуть проводити заняття з природничих наук, мистецтва, мов, а також брати участь у творчих майстернях, екологічних проєктах, тренінгах та інтерактивних зустрічах.
Такий простір сприятиме формуванню екологічної свідомості, розкриттю креативності учнів, зниженню рівня стресу й тривожності. «Класна галявина” дозволить зробити навчання живим, захопливим і ближчим до природи. Це — сучасний підхід до освіти, який відповідає вимогам часу.
Ініціатива бере участь у конкурсі соціальних проєктів, організованому благодійним фондом «МХП – Громаді». Конкурс дає шанс громадам реалізувати ідеї, що мають сталий соціальний вплив. У разі перемоги проєкт «Класна галявина» отримає фінансування, яке дозволить створити комфортний, безпечний і функціональний простір для учнів.
Богдана Вікторівна наголошує: реалізація проєкту стане можливою лише за підтримки всієї шкільної родини – вчителів, батьків, учнів, адміністрації, а також громади Миронівки. Разом ми можемо створити приклад нової освітньої екокультури.
Екологічний простір «Класна галявина» – це не просто майданчик для навчання. Це символ змін, відкритості до інновацій та турботи про дитину й довкілля. Завдяки підтримці конкурсу «МХП – Громаді» ця мрія має всі шанси стати реальністю вже найближчим часом.
#ЧасДіятиУкраїно! #ЧасДіятиМиронівщино!
Категорії архівів: Новини закладу
Розкрути себе на повну: мрія про «Дзиґу»
Сучасна школа – це не лише місце для здобуття знань, а й простір, де формується гармонійна, фізично активна особистість. У Миронівському академічному ліцеї №2 вже давно відчувається нагальна потреба у створенні безпечного, функціонального і привабливого середовища для активного відпочинку учнів. Учителька Алла Петрівна Грабар разом із командою ліцею щиро вірить: зміни починаються з дії! Саме тому вона розробила проєкт «Простір розвитку і розваг «Дзиґа»», який бере участь у національному конкурсі соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» від БО БФ «МХП – Громаді».
Що ж таке «Дзиґа»? «Дзиґа» – це концепція руху, енергії, гри та розвитку. Проєкт передбачає створення сучасного спортивно-ігрового майданчика на території ліцею, що стане не лише місцем для фізичного розвитку, а й осередком емоційної розрядки, спілкування та командної взаємодії. Простір буде поділений на зони для ігор, творчих активностей і відпочинку.
Наразі учні ліцею не мають відповідного простору для активного дозвілля. Батьки, педагоги та учні підтримують ідею створення майданчика – це рішення, яке відповідає не лише освітнім потребам, а й соціальному запиту громади.
Проєкт «Дзиґа» – це інвестиція у фізичне, емоційне та соціальне здоров’я школярів. Його реалізація сприятиме формуванню звичок до здорового способу життя, розвитку командних навичок і покращенню психологічного клімату в навчальному закладі.
Команда Миронівського академічного ліцею №2 звертається до БО БФ «МХП – Громаді» із проханням підтримати проєкт «Простір розвитку і розваг «Дзиґа»». Це шанс перетворити територію ліцею на сучасний простір для здоров’я, радості та єдності. Час діяти разом для наших дітей!
#ЧасДіятиУкраїно! #ЧасДіятиМиронівщино!
Презентація проєктів «Екологічний простір «Класна галявина»» і «Простір розвитку та розваг «Дзиґа»»
Сучасна школа потребує модернізації та формування екологічної свідомості всіх учасників освітнього процесу. Саме тому вчителі початкової ланки, за підтримки адміністрації закладу та Миронівської міської ради вирішили долучитися до участі в проєкті «Час діяти, Миронівщино!». Мріємо про комфортний, розвивальний, оздоровчий простір для учнів в нашому ліцеї. Це місце, в якому діти різного віку будуть цікаво проводити час. Тут кожен знайде для себе заняття до смаку. Розфарбуймо наші сірі будні у яскраві соковиті кольори дитячої зацікавленості та посмішок. Цей задум може стати реальністю завдяки підтримці БФ «МХП – Громаді».
Річниця аварії на ЧАЕС: спогади і сьогодення
25 квітня 2025 р. у центральній районній бібліотеці відбувся захід, присвячений 39 річниці Чорнобильської трагедії, яка стала болючою сторінкою не лише для України, а й для всього світу. Вибух на четвертому енергоблоці АЕС у 1986 році спричинив масштабне радіаційне забруднення, забрав життя тисяч людей, змінив долі мільйонів і завдав непоправної шкоди довкіллю. Здобувачі освіти 8-Б класу Миронівського академічного ліцею №2 разом із класним керівником В.М. Левко були запрошені на тематичний захід. Діти мали можливість переглянути відео про історію та причини трагедії, поспілкуватися з ветеранами, які брали участь у ліквідації аварії, ушанувати пам’ять загиблих.
Чи є у світі людина, яка не обожнює мультики?
06 квітня відзначають день мультфільму! Учні 10-Б дізналися у школярів молодших класів їхні вподобання.
https://www.youtube.com/shorts/Ri3u5leBqLw?feature=share
Зустріч із батьками
27 березня в нашому ліцеї відбулися загальношкільні батьківські збори. У ході зустрічі соціальний педагог А. В. Харченко порадила батькам, як виховати впевнену в собі дитину. На жаль, трапляються в будь-якій сім’ї неминучі ситуації, коли дорослі повинні самі для себе визначити, яка ступінь слухняності дитини їм необхідна. Аліна Вікторівна повідала, що виховання в дитини почуття відповідальності та впевненості в собі – безперервний і тривалий процес. При цьому величезна радість спостерігати за тим, як дитина росте. Тож головне завдання батьків полягає в тому, щоб допомогти їй вирости впевненою в собі людиною. Класні керівники 1-4 класів продовжили розмову з батьками про дитячу обдарованість та шляхи розвитку здібностей молодших школярів, у 5-11 класах педагоги говорили про розвиток особистості, здатної до творчої самореалізації. Також батьки та педагоги вирішили й інші важливі теми освітнього процесу.
Увага! Норовірусна інфекція, як цьому запобігти
В одному з дитячих дошкільних закладів Обухівського району стався спалах захворювання на норовірусну інфекцію: одночасно захворіли і потрапили до інфекційного відділення троє дітей із схожими симптомами, що означало початок спалаху небезпечного захворювання. Відділом державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства негайно було відреаговано на екстрене повідомлення та проведено всі необхідні заходи щодо призупинення та недопущення розповсюдження захворювання серед населення району.
Гострі кишкові інфекції (ГКІ) стійко посідають одне з перших місць усіх інфекційних захворювань, характеризуються широкою розповсюдженістю, високою частотою розвитку тяжких форм і ускладнень, що несуть безпосередню загрозу для життя. Серед безліч вірусних інфекцій, які легко «хапають» діти є окрема група вірусів, що викликають гастроентероколіти – запалення шлунково- кишкового тракту. Блювота, біль в животі, діарея – у 90% випадків це не отруєння, а гостра вірусна інфекція (кишковий грип), викликаний норо-, рота-, астро-, адено- або якимось з ентеровірусів. Захворювання характеризується сезонними підйомами (осінь, зима, весна) і спалахами незалежно від сезону. Спалахи найчастіше виникають в закритих та напівзакритих установах, таких як дитячі дошкільні та навчальні заклади, гуртожитки, інтернатні заклади, лікарні тощо. Норовірусна інфекція вражає всі вікові групи. Найбільш небезпечний нововірус для дітей, осіб літнього віку та осіб з ослабленою імунною системою. Основний шлях передачі інфекції вважається фекально-оральний та контактно-побутовий,тобто, через предмети побуту, забруднені руки, при недотриманні особистої гігієни, також харчовий – при вживанні немитих овочів або фруктів, вживання морепродуктів та інших продуктів які пройшли недостатню термічну обробку. Рідше захворювання передається водним шляхом та повітряно-крапельним (якщо збудник розмножується в дихальних шляхах, при кашлі та чханні.)
Не дивлячись на високу контагіозність, стійкість і тривале збереження життєздатності вірусів на предметах у зовнішньому середовищі, заходи профілактики елементарні та доступні всім.
Насамперед – ретельно дотримуватись правил особистої гігієни:
Мити руки з милом перед приготуванням і вживанням їжі, після відвідування туалету, після повернення з вулиці.
Слід ретельно мити овочі та фрукти. Дотримуватись технології приготування страв, забезпечуючи достатню їх термічну обробку.
Вживати гарантовано безпечну воду і напої.
При купанні в басейнах і водоймах уникати попадання води в рот.
При догляді за хворими проводити вологу обробку всіх поверхонь з якими контактував хворий, як мінімум 1р в день з використанням дезінфікуючих засобів. Посуд яким користувався хворий необхідно прокип’ятити, речі забруднені блювотними масами, необхідно відразу дезінфікувати та попрати.
Забезпечивши достатнє провітрювання та регулярне вологе прибирання приміщень попередимо передачу вірусної інфекції контактним та повітряно-крапельним шляхом.
Дотримуючись цих правил, можна попередити подальше розповсюдження інфекції та повторне зараження людей. Своєчасне звернення хворого за допомогою до медичного закладу попередить ускладнення перебігу хвороби та її розповсюдження.
День безпечного інтернету
11 лютого 2025 року у світі відзначається День безпечного інтернету, метою якого є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Більше того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду. Тому соціальним педагогом Миронівського академічного ліцею №2 Харченко А. В. з учнями 5-А та 6-Б класів було проведено квест «Знайди паролі від WI–FI». Діти, виконуючи цікаві завдання, розширювали й поглиблювали свої знання про безпеку не лише в мережі «Інтернет». Крім того, у кабінеті психологічної служби ліцею діяла тематична виставка, де учні могли пригадати правила безпеки Всесвітньої мережі.
Новорічні подарунки для дітей
Діти будь-якого віку завжди чекають якогось дива, приємних несподіванок, свята. Тож ідучи на зимові канікули, учні та учениці пільгових категорій, початкових класів отримали новорічні подарунки від Миронівської міської ради та БФ “”МХП-Громаді”.
Загальношкільні батьківські збори
Згідно з Річним планом роботи нашого ЗЗСО 19 грудня 2024 року відбулися батьківські збори, на яких розглянуто важливі питання щодо виховання та навчання всіх здобувачів освіти. Із питань узгодження спільних дій та профілактичних заходів, спрямованих на попередження вчинення дітьми правопорушень, недопущення вербування дітей або залучення їх до диверсійної чи протиправної діяльності в умовах правового режиму воєнного стану, перед батьками виступила заступник директора з виховної роботи Лепестій Л.В. (за матеріалами листа Київської ОДА №10955/06/32.07/2024 від 28.11.2024 р.). Класні керівники учнівських колективів акцентували увагу батьків на заходи з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу перед початком зимових канікул 2024/2025 н.р. та ознайомили з планом роботи ліцею №2 під час зимових канікул.
Виступ заступника директора з навчально-виховної роботи Л.В.Лепестій
Протокол загальношкільних батьківських зборів Миронівського академічного ліцею №2
“Чудеса Різдва”
Нещодавно група учнів нашого ліцею побувала на святковому заході “Чудеса Різдва” в місті Києві. Діти переглянули виставу, отримали новорічні подарунки та безліч радісних емоцій. Здобувачі освіти дякують за організацію екскурсії Миронівській міській раді та гуманітарному відділу виконавчого комітету Миронівської міської ради.
Батьківська зустріч
26 вересня в нашому ЗЗСО відбулися загальношкільні батьківські збори. Класні керівники ознайомили батьківську громадськість із Правилами внутрішнього розпорядку та організацією освітнього процесу у 2024/2025 н.р. Було зроблено акцент на профілактику травматизму серед дітей, а також правила поведінки дітей та дорослих під час тривоги. Відповідально поставилися дорослі до обрання батьківського комітету учнівського колективу та ліцею №2.
10-А вітає з Днем миру
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Усі здобувачі освіти 10-А класу та класний керівник Наталія Володимирівна Вірич вітають усіх із Днем миру! Нехай цей день та всі інші будуть наповнені лише світлом, добром і теплом.
День миру
Традиційно 21 вересня в Україні та усьому світі відзначають Міжнародний день миру. “Мир”- таке коротке, але надзвичайно змістовне слово, звучить по-різному на різних земних континентах, але скрізь несе прості одвічні цінності. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним поняттям – це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває запекла боротьба. До Дня миру здобувачі освіти 1 –Б класу представили свої роботи: тематичні малюнки, паперових голубів як символи миру, добра та світла. Усі свої творіння присвятили тим, хто виборює мир для нашої України.
Миру в Україні бути! (10-Б клас)
21 вересня у світі відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. Цей день – символ надії та співчуття для мільйонів людей, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови суспільства без війн і страждань. З нагоди цього визначного дня учні 10-Б класу разом із класним керівником Катериною Юріївною Радченко створили відеоролик, у якому повідали, чому саме для них та всіх українців важливо жити в мирній країні. А ще впевнено заявили, що Україна – мирна держава!
Найкоштовніший першовересневий букет
Першого вересня в нашому ліцеї №2 діяла уже традиційна акція “Замість квітів – донат для ЗСУ”. До прекрасної справи долучилися вчителі, учні та їхні батьки. Старшокласники після завершення навчального дня відкрили скриньки і перерахували кошти. А їх цього разу виявилося найбільше – 35 тисяч гривень! Усі гроші підуть на добрі справи – наближення нашої такої жаданої перемоги! Усе буде Україна!
Випуск – 2024
28 червня 2024 року в нашому ліцеї №2 відбувся випуск здобувачів освіти 11-А та 11-Б класів. На свято завітали батьки учнів, рідні. З вітальними словами до випускників звернулися директор ліцею О.Л.Дубровін, класні керівники А.Я.Левіт та В.І.Зозуля, мами одинадцятикласників О.Г.Бубнова та Т.О.Яковлєва. Усі зичили випусникам щасливої та мирної життєвої стежини.