Категорії архівів: Охорона здоров’я

Всесвітній день ментального (психологічного) здоров’я

Психологічною службою нашого ліцею, 10 жовтня, у Всесвітній день ментального (психологічного) здоров’я, було проведено Всеукраїнський флеш-моб практику “Моментал” у 5-7 класах та #руханку_сили для 1-4 класів.

Просвітницькі заходи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

Щорічно, 24 березня, в усьому світі  проводиться День боротьби з туберкульозом. Саме цього  дня у 1882 році в Берліні доктор Роберт Кох оголосив про відкриття збудника цієї небезпечної хвороби. З метою підвищення інформованості про туберкульоз учителі-предметники та класні керівники провели в нашому ліцеї №2 різноманітні заходи.

Що ти знаєш про туберкульоз?

Щорічно, 24 березня, в усьому світі  проводиться День боротьби з туберкульозом. Тож з метою інформованості про туберкульоз в 3-А класі (класний керівник Т.О.Близнюк)проведено бесіду «Що ти знаєш про туберкульоз?» Учні переглянули мультфільм «Стань дослідником» та написали профілактичний диктант.

Що ти знаєш про туберкульоз

Дітям про захворювання людства

Пізнавати цей прекрасний та загадковий світ ліцеїстам 4-Б класу  (класний керівник Л. П. Тарасенко) допомогла головна героїня мультфільму “Совеня”- Яся. Діти дізналися про одну з найстаріших хвороб на планеті- туберкульоз, а також спостерігали за проведеними дослідами щодо злих та добрих бактерій.

++4-Б

Про небезпечне «знайомство»

Відповідно до листа Обухівської районної філії  Державної установи «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» від 23.02.2024 р № 263 з 26 лютого по 1 березня в нашому ліцеї тривав Тиждень обізнаності про сказ. Класні керівники 1-11 класів провели зі здобувачами освіти профілактичну бесіду з метою запобігання поширенню вкрай небезпечного захворювання серед дітей.

 

Життя без вейпінгу

17 листопада українці відзначають “Життя без вейпінгу”.Про загальний вплив на здоров’я електронних сигарет є багато досліджень, які подекуди можуть суперечити один одному. А ось наскільки вони шкідливі, вирішили з’ясувати учні 9-А класу разом із класним керівником Вірич Н.В.

зображення_viber_2023-11-16_18-31-59-530

Усесвітній день здорового харчування

зображення_viber_2023-10-17_21-25-03-374

 

16 жовтня у 50-ти країнах світу щорічно відзначається Всесвітній день здорового харчування. Метою проведення цього заходу є  інформування населення про необхідність правильної організації здорового харчування, адже багато людей із різних обставин нехтують саме цим. Тож  соціальним педагогом Харченко А. В. цього дня було організовано тематичну виставку у фоє нашого ліцею №2.

Всесвітній день ментального здоров’я

За ініціативою першої леді Олени Зеленської створено Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?». Місія проєкту – зробити піклування про ментальне здоров’я щоденною звичкою для українців. До Дня ментального здоров’я практичним психологом нашого ліцею В.С.Чепурною для учнів 5-Б класу був проведений  профілактичний урок з елементами тренінгу “Як ти?”

0-02-05-63c55053a6d677cf6ed8326060470634724934482b14ded016dee0af3201658e_44b3cefccad1fa8e

Психоемоціна підтримка: заняття, які допоможуть відновити ресурсність

З турботою про батьків та освітян, які підтримують зв’язок з вихованцями, педагоги та дитячі психологи за сприяння МОН запустили телеграм-канал «Підтримай дитину» та «Подбай про себе», де ви зможете знайти поради, техніки, прості рекомендації, ігри та розвивальні вправи, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації. Зокрема, експерти пропонують заняття, які допоможуть відновити ресурсність і налагодити психоемоційний стан.

Відеоролики «Захищай своїх»

Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації інформує, що представництвом дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні підготовані відеоролики під назвою «Захищай своїх», що спрямовані на популяризацію щеплень в Україні (лист Міністерства культури та інформаційної політики України від 02.02.2023 за № 06/11/073-23). Покликання: https://cutt.ly/z9GBoth чи https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1Gbbn7Vc7bEVXB4ItmMvOyqkuMq8 UuFPz

Попередження суїциду серед підлітків

изображение_viber_2023-02-10_11-15-07-943Підлітковий вік – це час, коли дитина стикається з проблемами дорослого світу і їх занадто багато. Суїцид серед підлітків – проблема XXI  століття. З цим серйозним питанням нам допомогли розібратися провідний спеціаліст ССДС Комарова Алєся Володимирівна та фахівець соціальної роботи Дмитренко Алла Володимирівна. Учні 8-А (класний керівник Наталія Володимирівна Вірич) та 8-Б (класний керівник Катерина Юріївна Радченко) класів взяли участь у тренінгу та отримати корисну інформацію щодо попередження суїциду серед підлітків. Спеціалісти звернули увагу на причини суїциду та проінформували,  до кого в першу чергу потрібно звернутися. Поліцейський офіцер громади капітан поліції Федоров Олексій Олексійович провів змістовну бесіду про правову відповідальність підлітків та відповів на всі запитання, які цікавили учнів.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

ВІ1 грудня 1988 р. світ уперше відзначив  День боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему. Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає, адже виникає велика кількість травм, поранень, які супроводжуються масивними кровотечами та потребують невідкладної домедичної допомоги. 1 грудня в нашому ліцеї відбулися превентивні заходи  щодо боротьби з такими важкими недугами, які побутують та поширюються  у світі.

Підтримай дитину: важливість гри для психічного здоров’я

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді Олени Зеленської експерти відзначають важливість ігрових занять із дітьми. Педагоги та дитячі психологи телеграм-каналу «Підтримай дитину» постійно створюють та публікують ідеї для занять із дошкільнятами, ігри для перерв та під час перебування з дітьми в укриттях. Ігри на каналі – для різного віку та навантаження. Зокрема, є завдання на розвиток уявлень, дихальної гімнастики, руханки та вправи на розвиток моторики і міжпівкульної взаємодії для малюків. Більше деталей – ось тут

За матеріалами МОН України

Спільна заява ЗАЯВА МОЗ, МОН, ЮНІСЕФ ТА ВООЗ щодо рутинних щеплень до початку нового навчального року

Розпочався новий навчальний рік. Усі державні органи разом із партнерами посилено працювали, щоби діти могли сісти за парти або, де цього вимагає безпекова ситуація, розпочали вчитися віддалено.

Яку б форму навчання не обрали батьки для своїх школярів, правила однакові для всіх: діти, які вперше йдуть до школи, мають пройти розширений медогляд, інші ж – щороку відвідувати сімейного лікаря. Це чудова нагода слідкувати за здоров’ям дитини і у такий спосіб піклуватися про неї. 

Імунізація захищає не лише вакциновану дитину, а й тих, хто не може бути щеплений через медичні протипоказання. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, в 6 років (вік, з якого діти вже можуть вступати до школи) у дитини мають бути: 

  • 2 дози вакцини проти кору, паротиту, краснухи (завершений курс щеплень);
  • 3 дози вакцини проти гепатиту В (завершений курс щеплень);
  • 1 доза вакцини проти туберкульозу (завершений курс щеплень);
  • 4 дози вакцини проти кашлюку (завершений курс щеплень);
  • 5 доз вакцини проти правця та дифтерії;
  • 5 доз вакцини проти поліомієліту;
  • 3 дози вакцини проти хіб-інфекції (завершений курс щеплень).

Більше деталей – за посиланням

За матеріалами МОН України

Учням про “Вартові України”

Днями працівники військово-патріотичного центру “Вартові України” В’ячеслав Сергійович Святун та Сергій Сергійович Щербаков провели для учнів 11 класів практичне заняття щодо надання домедичної допомоги потерпілому. А ще ознайомили з роботою центру та закликали здобувачів освіти ліцею №2 стати його учасниками. 

3 2 1

Пісенний конкурс-батл серед шкіл – #співаючисто

aHR0cHM6Ly9tY3VzZXJjb250ZW50LmNvbS83MjdhZmY1MjM0MmM1MTlhYzQxMzQwYzlmL2ltYWdlcy80NmUzZGRhZC1hMDNiLTc4ZDItOTExYi1mYzUxOTI3YjI2ZjYuanBlZwЮНІСЕФ запускає пісенний конкурс-батл серед шкіл – #співаючисто, щоб максимально поширити правила гігієни серед дітей молодшої школи. Учасниками можуть стати 1-4 класи шкіл з усієї України. Разом із вчителями діти вивчать рухи, запишуть фінальне відео та відправлять його через гугл-форму

ЮНІСЕФ підготували відеоінструкцію батлу, за якою учасники мають:

  1. Вивчити танцювальні рухи та слова.
  2. Придумати власний фрагмент пісні.
  3. Записати виступ на відео.
  4. Надіслати виступ на конкурс.

Переможці конкурсу будуть визначені рандомайзером та отримають призи. 100 основних переможців отримають навчально-пізнавальні набори для проведення захопливих уроків із дітьми на різноманітні теми. А 30 фортунчиків додатково отримають ще й річний запас засобів гігієни від партнера проєкту, бренду Domestos. Знайомтесь із детальними умовами конкурсу та завантажуйте матеріали за посиланням: https://www.unicef.org/ukraine/singing-cleaning

 З повагою, ЮНІСЕФ Україна

За майбутнє без ВІЛ та СНІДу!

Дитинство – чудова пора життя, сповнена пізнання, відкриттів, надій  і планів. Це важливий етап духовного розвитку особистості, час пошуку себе, свого місця у світі, формування життєвих цінностей. У кожного підлітка є шкала цінностей. Це, зокрема, дружба, любов, довіра, людяність, повага. Їх ще називають справжніми, вічними цінностями. Саме вони сприяють кращому здоров’ю, зменшенню кількості стресів, вищому рівню фінансової незалежності, впливовості, самоповазі й усвідомленню сенсу життя.  Батьки та педагоги Миронівського академічного ліцею №2 хочуть бачити всіх своїх вихованців фізично й морально здоровими, тому і прикладають для цього багато життєвого досвіду, умінь, зусиль. У час, коли  триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»,  в освітньому закладі відбувається безліч цікавих та різноманітних за формою виховних заходів. Ось, наприклад, 01 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом,  усі учнівські колективи висловили свою солідарність із жертвами ВІЛ/СНІДу, почепивши червону стрічку, щоб саме такою акцією привернути увагу до цієї страшної проблеми. А ще в кожному учнівському колективі вчителі-предметники одночасно провели десятихвилинну бесіду на тему: «СНІД – загроза людства». 

Корисні ресурси про вакцинацію освітян, які залучені до ЗНО

Освітяни, які беруть участь у ЗНО-2021, можуть щепитися від COVID-19. Якщо ви ще сумніваєтесь, чи варто захистити себе від коронавірусу, чи вам бракує інформації, рекомендуємо відвідати такі ресурси: 

  • перевірена інформація про вакцинацію в Україні – vaccination.covid19.gov.ua   
  • розвінчані міфи та побоювання щодо щеплення – bit.ly/vaccination_myths
  • достовірно про вакцинацію людей з хронічними хворобами – bit.ly/chronic_diseases
  • інструкція, як допомогти записатися на вакцинацію літнім батькам, родичам чи знайомим – bit.ly/vaccination_old
  • експертно про зв’язок тромбозів та вакцин від COVID-19 – bit.ly/vaccination_thrombosis
  • найчастіші запитання про вакцинацію – bit.ly/vaccination_questions

За матеріалами МОН України