Основна ідея заходу з правового виховання, проведеного у 3 –Б класі вчителем Л.П.Тарасенко, є визнання дитини, як повноцінної і повноправної особистості: вільної і відповідальної, яка знає свої права та способи поведінки у випадках їх порушення, володіє почуттям власної гідності, здатна робити власний вибір і з розумінням сприймає думки та переваги оточуючих.
Для проведення заходу класним керівником Ларисою Петрівною було обрано форми та методи роботи, які дали змогу:
– допомогти кожному учаснику проявити свою індивідуальність, разом із тим показати як унікальність, так і рівність кожної дитини;
– вчити толерантно спілкуватися один з одним;
– виховувати вміння мати свою точку зору та з повагою ставитись до думок інших;
– формувати уявлення про основні потреби дитини (здоров’я, житло, їжа, відпочинок);
– заохочувати дітей до знань про родинні стосунки, особливості різних народів світу, формування розуміння важливості миру в суспільстві.
Архіви по місяцях Березень 2023
Модно бути толерантним
Толерантність у 21 столітті є важливим аспектом сучасного учня. Всі школярі різні, особливі, унікальні, але всі – рівні. Учні 8-Б класу (класний керівник Катерина Юріївна Радченко) взяти участь в інформативній виховній годині, на якій розглянули питання, що стосуються толерантної поведінки. Восьмикласники розв’язували ситуативні задачі, висловлювали власну думку та зробили висновки. Отже, бути толерантним – це модно!
Етап «Ліга дружніх» у рамках проєкту «Українська ліга «Здорова Україна» у Миронівському академічному ліцеї №2 Миронівської міської ради Київської області
У системі освіти Київщини розроблено й упроваджується регламент про обласні спортивні ігри серед дітей «Учнівська ліга «Здорова Україна». Головна мета Учнівської ліги – мотивація школярів до здорового способу життя й рухової активності. А найважливіше завдання – сприяти упровадженню інноваційних технологій у діяльність закладів загальної середньої освіти Миронівської ТГ під час здійснення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи. У Миронівському академічному ліцеї №2 з 15 по 28 березня 2023 року проходив перший етап обласних спортивних ігор серед дітей – «Ліга дружніх» у рамках проєкту «Українська ліга «Здорова Україна». У ньому взяли участь 39 осіб учнів 5-А та 5-Б класів. Здобувачі освіти показали свої вміння з модулів фізичної культури: баскетбол, волейбол, настільний теніс та рухливі ігри. Діти з задоволенням брали участь у змаганнях.
Громадянин повинен знати!
Зараз, як ніколи, важливо виховувати у дітей поняття патріотизму. Тому у 7-А класі відбулася година спілкування «Громадянин повинен знати!». Учні обговорювали, що означає бути громадянином рідної України. Розбиралися у поняттях “громадянин” і “громадянство”. Захід відбувся у формі гри. Поділившись на дві команди, діти активно відповідали на питання бліц-вікторини «Моя Україна», пригадали не тільки права дитини, а й обов’язки. Цікавою для учнів виявилася гра «Продовж речення». Як виявилось, зараз діти дуже цікавляться питаннями щодо подій нашої жахливої реальності.
Конкурс «Душа села»
Щиро вітаємо переможців обласного етапу Міжнародного екологічного конкурсу “Душа села”: Кочергу Евеліну, ученицю 4-А класу, – І місце у номінації «Природні об’єкти села очима дітей» (керівник – Бондаренко Богдана Вікторівна); Голуба Івана, учня 1-А класу, – ІІ місце у номінації «Екологічна сумка з мотивами сільських краєвидів» (керівник – Радченко Катерина Юріївна); Харченка Івана, учня 4-Б класу, – ІІІ місце у номінації «Екологічна сумка з мотивами сільських краєвидів» (керівник – Харченко Аліна Вікторівна). Так тримати!
Про символи України
Метою поглибити знання учнів про державні та народні символи стала година спілкування «Символи України» у 7-А класі (класний керівник Отрощенко Ю.О.), що відбулася 24 березня. Семикласники розповідали про історію походження державних символів і пригадували, які існують народні рослинні та тваринні символи. Демонстрували символи-обереги, що збереглися у їхніх родинах – рушники, вишиванки, писанки. Такі заходи виховують патріотичні почуття до держави, до героїчного минулого України, формують національну свідомість школярів.
Знай свої права
З метою сформувати систему правових знань, соціальні компетенції, взаємоповагу, повагу до думки та прав інших людей, розвивати навички участі в дискусії, усне зв’язне мовлення та сприяти культивуванню поваги до прав і свобод особистості з учнями 6-7 класів Миронівського академічного ліцею №2 соціальним педагогом Харченко А.В. та практичним психологом Чепурною В.С. було проведено захід з елементами тренінгу «Знай свої права». Виконуючи цікаві завдання, діти удосконалили свої знання про права дитини, навчилися викладати власну думку та розвивати навички співпраці у групі.
НМТ-2023: демонстраційні тести
У доступі – демонстраційний варіант завдань НМТ з історії України. Потенційні учасники мають змогу скласти тест в онлайновому середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за цим посиланням. Тест містить 30 завдань, на виконання яких буде надано 60 хвилин. Також потенційні учасники НМТ, які планують вибрати третім предметом фізику, можуть виконати 20 завдань з цього предмета. Інтерфейс запропонованих тестів відрізняється від того, який буде у реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю виконання демонстраційні варіанти аналогічні вступному тесту. Демонстраційні тести з української мови та математики уже доступні майбутнім вступникам. Не пізніше травня будуть оприлюднені тести з інших предметів.
За матеріалами МОН України
Про нову субкультуру
15 березня 2023 року у нашому закладі відбувся інформаційно-просвітницький захід щодо молодіжного руху «Редан». Поліцейський офіцер громади Обухівського РУП ГУНП в Київській області, капітан поліції Федоров Олексій Олексійович, провідний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї при Миронівській міській раді Андрущенко Вікторія Володимирівна, працівник Миронівського центру надання соціальних послуг Дмитренко Алла Володимирівна повідали учням про те, що в Україні виявлено активність нового молодіжного руху, який із лютого 2023 року набирає популярності. Метою штучної субкультури є використання дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. Усі виступаючі закликали підлітків не довіряти маніпуляціям, не дозволяти керувати собою, а також не давати ворогу шансів «розхитувати» країну зсередини.
До дня відзначення 209 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка
Дітям про Великого Кобзаря
9-10 березня щорічно українці вшановують пам’ять Великого Кобзаря, людини, яка присвятила своє життя збереженню і поширенню самобутньої народної мудрості тісно пов’язаній зі стародавньою козацькою культурою і звичаями України. До вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка долучилися здобувачі освіти 3 – Б класу. Класний керівник Л.П.Тарасенко підготувала до перегляду дітьми віршовану розповідь про життєвий шлях Т. Г. Шевченка «Дітям про Великого Кобзаря». Не забули українці свого Великого Кобзаря. Його ім’я входить у наше життя з дитинства, з маминих пісень, з перших книжок, а з роками Шевченкове слово стає все ближчим, все дорожчим. «Кобзар» уже давно став настільною книгою, оберегом кожної оселі. Твори Тараса Шевченка відкривають для дітей сторінки стародавньої культури, звичаї українців та усвідомлення актуальності поезій для сьогодення.
Квест «Єднаймо душі словом Кобзаря»
Щорічно, на початку березня, Україна святкує день народження найбільш знакового та шанованого поета, мислителя, художника – Тараса Григоровича Шевченка. У пошануванні духовного батька української нації взяли участь і здобувачі освіти 4-Б класу. Четвертокласники провели захопливий квест «Єднаймо душі словом Кобзаря». Розшифровуючи таємні письмена, дізнавалися цікаві факти про творчість Тараса Григоровича, відновлювали прислів’я про нього, вправлялися у виразному читанні його поезій «з перешкодами», відповідали на запитання вікторини «Невідомий відомий Шевченко», складали пазли, відгадували анаграми. Учасники квесту отримали пам’ятні дипломи. Усе життя і творчість Тараса Шевченка присвячені українському народу. Він пробудив нашу націю зі сну рабства, закликав до боротьби за волю. Життєдайна поезія Шевченка вселяє в нас надію в майбутнє українського народу і подальше його процвітання.
Вшановуємо пам’ять Шевченка!
Навесні, коли тануть сніги
І на рясті заграє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам’ять Шевченка!
10 березня з нагоди вшанування пам’яті Великого Кобзаря, у 1-Б класі (класний керівник Л. В. Чемерис) пройшла година спілкування «Весна починається з Шевченка». Під час цього заходу діти дізналися багато цікавих фактів із життя Тараса Григоровича, слухали твори великого поєта, переглянули мультфільм «Як Тарас Шевченко став зіркою», намалювали ілюстрацію до вірша «Тече вода з-під явора».
Знов до тебе приходжу, Кобзарю
10 березня 2023 року виповнилося 162 роки з дня смерті Великого Кобзаря. Учні 5-Б класу разом з учителем української мови та літератури Л.В.Лепестій, класним керівником Н.М.Кузьменко та батьками зібралися в міському парку, де встановлено погруддя Т.Шевченку. Вони віддали шану Генію Слова, Світочу Духу, Батьку Українства, Велетню Вольності, який уже понад 200 років бореться за свободу української нації, за утвердження її у світовому загалі. Наш Тарас Григорович мав єдину зброю – слово, тож передав її нам, своїм нащадкам, як дорогоцінний скарб… Шевченкові вірші нині – справжній «Байрактар» сьогодення!
Тарас Шевченко – України син
У 5 – А класі було проведено ГС “Тарас Шевченко – України син”. Учні відвідали шкільну бібліотеку, глибше ознайомилися з життям і творчістю поета, його картинами, декламували вірші Кобзаря, переповнилися повагою й гордістю за геніального земляка. Школярі побували біля пам’ятника Т.Шевченка, вшанували народного поета.
Тарас Шевченко жити буде, поки на землі житимуть люди
9 березня всі українці відзначають 209 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, геніального митця, пророка. До цього свята долучилися і здобувачі освіти 3 – А класу. Класний керівник М.І.Міщенко ознайомила учнів із цікавими фактами про життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря. Школярі переглянули відеоролик «Як Тарас Шевченко став зіркою», та «побували» в картинній галереї тітоньки Сови, де познайомилися з картинами митця. А свої знання про поета діти мали змогу перевірити під час вікторини «Усім відомий Шевченко». Твори Тараса Григоровича навчають нас любити Україну, наш народ, рідну мову. Його слово – живе й могутнє, адже крізь століття залишається актуальним і пророчим для українського народу.
Без Слова Шевченка у світі ніяк!
Щорічно, 9 та 10 березня, відповідно до дня народження і смерті, увесь світ, а особливо Україна, вшановує пам’ять Тараса Григоровича Шевченка – класика української літератури. Наш Кобзар став одним із головних символів не тільки української літератури, а й української національної ідеї, а його творчість здобула любов та повагу багатьох поколінь. Тож у перші весняні дні, які у нас називають Шевченковими, учні 10-Б класу разом із класним керівником В.І.Зозулею та вчителем української мови і літератури Л.В.Лепестій підготували відео «Лунає вічне слово Кобзаря». Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься в пам’яті нащадків, бо він став символом боротьби за свободу та незалежність не одного покоління українців. І сьогодні, у XXI столітті, коли нашу країну вчергове намагаються знищити, слова Шевченка додають усім нам сил для протистояння: «Свою Україну любіть. Любіть її… во время люте, В остатню, тяжкую минуту За неї господа моліть».
Вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка
10 березня учні 1-А класу (класний керівник Прокопенко Ю.О.) провели виховний захід із нагоди вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка. Діти ознайомилися з життєвим шляхом видатного українського письменника та художника, а ще виразно читали відомі вірші великого Кобзаря..Також першокласники прослухали відому поезію “Садок вишневий коло хати” та намалювали асоціативні малюнки до твору.
Тарас Шевченко – поет і художник народу українського
Сьогодні в 1-В класі (класний керівник Н.В.Крохмаль) учні, переглянувши відео ” Маленьким діткам про великого Тараса”, мали змогу усвідомити талант та рівень любові до України, який проявляв поет Т.Шевченко. А ще діти дізналися багато нового про життя, творчість та пам’ятні місця великого Кобзаря. На завершення заходу – виготовити лепбук.
“Солов’їне шоу”
Українське слово… Скільки в ньому чарівних звуків, животворної сили і вогню. Скільки доброти і лагідності, мудрості наших предків. Що може бути дорожчим для людини, як рідне слово? До Тижня української мови й літератури, вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка в 6-А класі відбулося свято рідного слова. Учні побували на віртуальній екскурсії в с. Моринці, пригадали цікаві факти з життя Кобзаря. У ході гри команди “Незламні” та “Серце України” змагались у таких конкурсах: “Так – Ні”, “Мовне асорті”, “Ігротека”, “Редактор”, “Граматичний турнір”. Класний керівник Н.М.Лобас ще раз змогла переконати учнів у тому, що українська мова – як безмежний океан. Вивчати її, удосконалювати свої знання, збагачувати словниковий запас і досконало володіти нею – обов’язок справжнього громадянина.
Психоемоціна підтримка: заняття, які допоможуть відновити ресурсність
З турботою про батьків та освітян, які підтримують зв’язок з вихованцями, педагоги та дитячі психологи за сприяння МОН запустили телеграм-канал «Підтримай дитину» та «Подбай про себе», де ви зможете знайти поради, техніки, прості рекомендації, ігри та розвивальні вправи, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації. Зокрема, експерти пропонують заняття, які допоможуть відновити ресурсність і налагодити психоемоційний стан.