Мир на Землі – це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ,
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ!
21 вересня, з метою поглиблення знань учнів про важливість миру на Землі, виховання патріотизму та любові до свого народу і рідного краю, у 1-Б класі пройшла година спілкування «Хай буде мир у нашій рідній Україні!». Під час проведення цього заходу учні переглянули відео та дізналися про історію виникнення свята, склали пазли, виконали вправу «Асоціативний кущ», провели конкурс малюнків.
Діти від щирого серця побажали миру рідній Батьківщині та найшвидшого повернення з перемогою наших мужніх захисників і захисниць.
Архіви по місяцях Вересень 2022
День миру в 3-А класі
Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. До цього свята долучилися і здобувачі освіти 3-А класу (класний керівник М.І.Міщенко). Школярі підготували проєкт «Я обираю мир» та виготовили паперових голубів із побажаннями жити у мирі та злагоді. Адже найбільше у світі щастя – це мир.
Ми маємо вільні крила, бо ми з України, ми разом – сила!
Під таким гаслом відбулося свято до Міжнародного дня миру в 2-А класі. Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир. Учні висловлювали побажаннями миру та злагоди і закликали всіх людей: «Учіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».
Корисні рекомендації для педагогів і батьків
У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської експерти телеграм-каналу «Підтримай дитину» підготували рекомендації батькам для збереження та підвищення мотивації до навчання у школярів початкових класів. Із рекомендаціями ознайомлюйтесь за посиланням. У вересні розпочалося навчання у школах, проте багато учнів через воєнний стан вчитимуться дистанційно. Подбайте про безпеку дітей в онлайн-просторі. Держспецзв’язку нагадує головні правила, які допоможуть захистити школярів в інтернеті – ознайомлюйтесь із ними ось тут. Команда освітнього проєкту #stop_sexтинг підготувала порадник для вчителів про те, як розпочати новий навчальний рік під час війни. Він містить інформацію про обов’язкові правила поведінки, які допоможуть зберегти життя дорослих та дітей у разі екстреної ситуації. Посібник можна завантажити за посиланням.
За матеріалами МОН України
Вітаємо переможців IV етапу конкурсу «Годівничка»!
З метою виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи і практичних дій з охорони та збереження орнітофауни Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України у 2022 році провів Всеукраїнський природоохоронний конкурс «Годівничка». На розгляд оргкомітету було представлено понад 1200 робіт. На підставі рішення журі переможцями від Київської області було визнано 30 учасників! Пишаємося, що серед переможців і вихованці Миронівського академічного ліцею №2, які посіли перші місця. Це – учень 5-А класу Головач Ілля (керівник Н.Б.Чучмій) та учень 4-Б класу Харченко Іван (керівник А.В.Харченко). Усі вони нагороджені грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.
Електронні підручники для навчання в умовах воєнного стану
На сайті Інституту модернізації змісту освіти розміщено електронну бібліотеку, яка налічує 1 335 підручників і посібників. Зокрема, електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу з усіх предметів, різних видань, для корінних народів, національних меншин та осіб з особливими освітніми потребами тощо. Також до вирішення актуальних питань сфери освіти, зокрема забезпечення підручниками, активно долучається відповідальний бізнес. Зокрема, видавництво «Ранок» надає учням і педагогам відкритий доступ до електронних підручників для 1-5 класів з усіх предметів. Доступ до підручників можна отримати на сайті. Освітня компанія «EdPro» відкрила безоплатний доступ до електронних підручників до кінця року. На цей термін буде також надано безкоштовний доступ до інших посібників компанії та підручників, розміщених на сервері. Крім того, на сайті Всеукраїнської школи онлайн розміщено відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів.
За матеріалами МОН України
Розроблено посібник «Абетка з безпеки» для учнів ЗЗСО
Цьогорічний початок навчального року передбачає безпрецедентні заходи для безпечного освітнього середовища від дотичних органів влади. З цією метою розроблено посібник «Абетка з безпеки» для школярів середньої школи. У книжці зібрано поради, відповіді на найактуальніші питання щодо воєнного стану, роз’яснення і рекомендації, які допоможуть дітям, батькам, викладачам зберегти здоров’я і життя. Посібник «Абетка з безпеки» для школярів середньої школи можна переглянути онлайн на сайті МВС.
За матеріалами МОН України
Спільна заява ЗАЯВА МОЗ, МОН, ЮНІСЕФ ТА ВООЗ щодо рутинних щеплень до початку нового навчального року
Розпочався новий навчальний рік. Усі державні органи разом із партнерами посилено працювали, щоби діти могли сісти за парти або, де цього вимагає безпекова ситуація, розпочали вчитися віддалено.
Яку б форму навчання не обрали батьки для своїх школярів, правила однакові для всіх: діти, які вперше йдуть до школи, мають пройти розширений медогляд, інші ж – щороку відвідувати сімейного лікаря. Це чудова нагода слідкувати за здоров’ям дитини і у такий спосіб піклуватися про неї.
Імунізація захищає не лише вакциновану дитину, а й тих, хто не може бути щеплений через медичні протипоказання. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, в 6 років (вік, з якого діти вже можуть вступати до школи) у дитини мають бути:
- 2 дози вакцини проти кору, паротиту, краснухи (завершений курс щеплень);
- 3 дози вакцини проти гепатиту В (завершений курс щеплень);
- 1 доза вакцини проти туберкульозу (завершений курс щеплень);
- 4 дози вакцини проти кашлюку (завершений курс щеплень);
- 5 доз вакцини проти правця та дифтерії;
- 5 доз вакцини проти поліомієліту;
- 3 дози вакцини проти хіб-інфекції (завершений курс щеплень).
Більше деталей – за посиланням.
За матеріалами МОН України