Архіви по місяцях Лютий 2021

Добірка онлайн-ресурсів про медіаграмотність від освітнього омбудсмена

  1. Онлайн-гра з медіаосвіти в Україні – “Медіазнайко“. Ця гра є частиною курсу з медіаграмотності для учнів загальноосвітніх шкіл і дає їм змогу дізнатися більше про інформаційне / медійне поле.
  2. Медіаосвітня гра для підлітків – “Пригоди Літератуса”. У цій грі підлітки оцінюють достовірність і правдивість інформації, яка їм трапляється, перевіряють її та знаходять правду.
  3. Медіадрайвер – навігатор у світі медіа.
  4. Мінікнига про права та правила безпеки дітей у цифровому середовищі та робочий зошит від Міжнародного союзу електрозв’язку “У мережі з Санго”.
  5. “Робочий зошит із безпеки в цифровому середовищі. Виконай завдання разом із Санго”.
  6. Портал із медіаосвіти та медіаграмотності для вчителів, на якому можна знайти програми уроків, розробки занять, програми лекцій, публікацій та презентацій для викладачів.
  7. Курс “Медіаграмотність для освітян” від Prometheus. Під час цього курсу педагоги зможуть удосконалити знання, зокрема про те, як медіа впливають на людину, психологічні засади медіаграмотності, як захистити дітей від кібербулінгу.
  8. Курс “Медіаграмотність для громадян”.
  9. Курс із медіаграмотності для батьків, який допоможе удосконалити знання про те, як захистити дитину від фейків і навчити їх розпізнавати та критично мислити.
  10. Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності.
  11. Посібник “Довіряй, але перевіряй.

За матеріалами сайту https://nus.org.ua/

Новини із ГПД


Аналіз досліджень сучасних українських вчених свідчить про високу ефективність застосування компетентісного підходу до проблеми формування здоров’язбереження в сучасній системі освіти. Саме компетентісний підхід до проблеми здоров’язбереження забезпечує можливість не лише надання знань про основні ознаки складників здоров’я, умови його збереження та зміцнення, але й головне – вміння користуватися в житті набутими знаннями, вміннями та навичками. От і сьогодні здобувачі освіти 1х класів у групі продовженого дня (вихователь Майстренко Н.Г.) поглибили свої знання про особисту гігієну, із захопленням провели експеримент ,”Мило і вода – для мікробів це біда”, переглянули повчальний мультфільм “Королева зубна щітка”, а також спробували себе у ролі акторів, розігрваши мінівиставу “Дивний сон”.
IMG_20210226_124619_1
IMG_20210226_141436

Учням про негативний інформаційний вплив

3

25 лютого учні 8-Б класу мали можливість поспілкуватися з інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Миронівського районного управління поліції Г.І. Колісник на тему «Профілактично-попереджувальна діяльність із питань захисту учнів від негативних інформаційних впливів». Бесіда була змістовною та корисною для підлітків, а ще Галина Іванівна дала відповіді на запитання, які цікавили здобувачів освіти.

Конкурс «Пожежі краще запобігти!»

З метою формування  у підростаючого покоління громадського світогляду і громадської позиції у забезпеченні пожежної  та техногенної безпеки в державі,  виховання культури безпеки життєдіяльності, почуття відповідальності за збереження від вогню та інших надзвичайних ситуацій навколишнього середовища упродовж 19-25 лютого у нашому ліцеї тривав  Усеукраїнський конкурс дитячого малюнка та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику «Пожежі краще запобігти!». Найактивнішими були учні 1-4 класів. Найкращі роботи здобувачів освіти журі шкільного етапу надіслало в гуманітарний відділ виконавчого комітету Миронівської міської ради. Маємо надію, що найзмістовніші творчі учнівські роботи будуть гідно оцінені.

2 1

Високе світло імені і слова

До ювілею Лесі Українки учні 6-Б класу разом із учителькою української мови та літератури Світланою Миколаївною Глобою підготували літературно-музичну композицію «Високе світло імені і слова». Ведучі заходу Вашека Тетяна та Севрук Валентин ознайомили присутніх з основними віхами творчості ювілярки. Устами Григоляйта Руслана звучали спогади друзів і рідних про Лесине життя. Вірші видатної письменниці декламували Дерябіна Євгенія, Лисенко Даніїл, Севрук Валентин, Субботіна Катерина. Із захопленням сприйняли присутні чудовий спів Околот Владислави та Зеленської Варвари. А ще Варвара у супроводі гітари виканала відомий твір Лесі Українки «Надія». Маргарита Жученко зачарувала всіх грою на сопілці та майстерним виконанням монологу Мавки з драми-феєрії «Лісова пісня».

зображення_viber_2021-02-25_13-20-10 зображення_viber_2021-02-25_13-35-19

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

IMG_20210216_101556

В Україні 20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас. У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього. Із метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у 10-Б класі (класний керівник Кузьменко Н.М.) було проведено виховну годину «Пам’яті Небесної Сотні».

Вступна кампанія

Інститут людини Київського університету імені Бориса Грінченка запрошує Вас, абітурієнтів та їх батьків на профорієнтаційну зустріч, яка відбудеться 27 лютого 2021 року о 12-00 годині.
Захід проходитиме на платформі ZOOM.
Підключитись до конференції можна за посиланням:
https://zoom.us/j/94854107743?pwd=dXVPWitJMWJRZmpMc0dzbFBROWdtZz09
Ідентифікатор конференції: 948 5410 7743
Код доступу: 105407

Новини з ГПД

Весело і корисно проходять дні в групі продовженого дня учнів 1 класів (вихователь Майстренко Н.Г.). Із захопленням здобувачі освіти вправлялися у складанні східної головоломки- танграм. Незважаючи на те, що про неї заговорили лише нещодавно, вже зрозуміло, що гра дуже корисна. … Вона допомагає розвивати логічне мислення, уяву, увагу та комбінаторні здібності, бо учень складає модель із семи геометричних фігур як мозаїку. Та й виготовити набір нескладно – досить розрізати за шаблоном картон. А розважатися з набором можуть люди різного віку, і кількість фігур, які можливо скласти з базових компонентів, надзвичайно велика.

1614002011019 1614002180737

Леся Українка – славна донька України

Леся Українка… Це ніжне і дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. До 150-річчя від дня народження (25 лютого) видатної української поетеси  у 1-А класі було проведено літературне читання «Леся Українка – славна донька України». З розповіді класного керівника М.І.Міщенко здобувачі освіти дізналися багато цікавих фактів про життя та творчість Дочки Прометея. Маленьких школяриків цікавило все: якою була Леся в дитячі роки, коли і де написала перший вірш, чому взяла псевдонім Українка. Першокласників просто вразила мужність і незламність цієї письменниці у боротьбі з 30-річною хворобою.  Діти залюбки декламували вірші знаменитої поетеси, які вчать любити природу й рідну Україну.

1-А, 1 (2) 1-А, 1 (1)

Свято «Українську рідну мову в дар дали мені батьки!»

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови – свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Головна мета цього дня – підтримати самобутність та важливість кожної мови для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави.
Тож здобувачі освіти 1-Б класу Миронівського академічного ліцею №2 долучилися до відзначення Міжнародного дня рідної мови. Наймолодші ліцеїсти підготували святковий захід «Українську рідну мову в дар дали мені батьки!»  Діти збагатили свої знання цікавими фактами про рідну мову та мови народів світу, підготували та прочитали поезії улюблених авторів. Цікаво провести час   малечі допомогли  мовні розваги, які вміло провела для них учителька Лариса Петрівна  Тарасенко.

1-Б 1-Б 2

Кращої, ніж рідна мова, не буває…

4-А аааПід таким гаслом відбулося свято в 4 – А класі. Це свято державне, адже 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Словом можна торкнутися найніжніших рис у людському характері, найпотаємніших куточків людської душі. Діти із задоволенням декламували вірші про мову, співали народні пісні, демонстрували малюнки про чарівні куточки нашої України. Щасливі ми і горді, що маємо можливість читати вірші Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки незрівнянною українською мовою. А надихала четвертокласників на творчу атмосферу класний керівник Тетяна Олександрівна Близнюк.