Архіви по місяцях Січень 2018

Твори, що змусять тинейджерів захопитися книжкою

malchyk-knygy-plyazha-chytaet-syКниж­ки завжди були найбільшою цінністю людства. Вони допомагали пізнати історію, культуру, побут та звичаї як свого, так й інших народів. Проте з технічним прогресом у сучасне суспільство  прийшли і нові досягнення людства. Молодь надає перевагу різним девайсам, гаджетам, що замінили все: спіл­кування з друзями, дворові ігри, читання книжки. Кожна мама знає, яке важливе читання для розвитку дитини. Але що старші діти, то складніше «відтягнути» їх від комп’ютера та зацікавити книжкою.

Нині  майже не зустрінеш підлітка з книжкою.  Але можна спробувати купити йому електронну читалку або планшет, на них досить зручно читати, та й друзям можна похвалитися.

А що ж запропонувати почитати?

Олімпіади та конкурси

Вітаємо призера ІІІ етапу  VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка та вчителя, який його підготував:80b36d38db1f4f7333125aca198bd69e8919c955-3

Онищенко Вікторію (5-А клас, учитель Дубровіна В.М.) – ІІІ місце.

Бажаємо майбутніх перемог!

Науковий конкурс для учнів

Запрошуємо взяти участь у науковому конкурсі учнів 10-11 класів “Молодь Київщини за зелену економіку” , що проводить кафедра екологічного менеджменту та підприємництва економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки Департаменту освіти та науки Київської обласної державної адміністрації. Детальна інформація про умови конкурсу.

Волейбол-2018

31 січня в нашому навчальному закладі  відбулися зональні змагання з волейболу серед юнаків. За вихід у фінал гри змагалися три команди – Миронівського НВК, Миронівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та Росавської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вітаємо волейбольну команду хлопців Миронівського НВК, які посіли І місце (тренер Т.М.Діденко). Бажаємо нашим спортсменам лише перемоги у фінальному етапі гри!

1 2

Превенція конфліктності

IMG-6f32dd7a82209d05fdd5323ffd27d24e-VНа виконання рішення січневої педагогічної ради  (протокол №1 від 04.01.2018 р.) соціальним педагогом А.В.Харченко та класним керівником  А.О.Заїменко   з учнями 6-А класу було проведено виховний захід «Вчимося жити в мирі та злагоді». Адже  проблема вирішення конфліктних ситуацій завжди була і є актуальною для будь-якого сучасного суспільства. У ході проведення заходу  педагоги  акцентували увагу шестикласників на тому, що конфлікт – це найбільш гострий засіб усунення суперечностей, що виникають у процесі взаємодії між обома сторонами. Він здебільшого чинить руйнівну дію на психіку людини, її душевний стан і не тільки.  Педагоги надали поради учням, як можна  вирішити конфліктні ситуації за допомогою діалогу,  а не  відразу переходити до агресивного словесного нападу, бійки тощо.

IMG-2d868287530eef4b2542867b09c788ee-V IMG-166705f08095ae3081baac182a25e58b-V

Про реєстрацію експертів для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти

Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України на початку 2018 року буде проведено конкурсний відбір проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти.
З метою покращення якості підручників просимо долучити бажаючих до експертизи електронних версій проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти.
Експертами можуть бути наукові, науково-педагогічні працівники, методисти, вчителі, перекладознавці та перекладачі, фахівці з антидискримінаційної експертизи, які мають відповідну вищу освіту та обізнані з науково-методичними, психолого-педагогічними вимогами щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти.
Комісія з відбору експертів для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників працює на базі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (вул. Митрополита Василя Липківського, 36, м. Київ, 03035) 
Для здійснення експертизи бажаючі до 11 лютого 2018  року повинні зареєструватися в репозитарії навчальних матеріалів на веб-сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (розділ «Конкурсний відбір підручників для 1, 5, 10 класів»).
Електронна форма реєстрації на конкурс за посиланням: https://goo.gl/7eBS98.
Після завершення реєстрації, комісією з відбору експертів буде складено список експертів, які здійснюватимуть експертизу поданих на конкурс електронних версій проектів підручників. За виконану роботу експертам передбачається оплата.

Про підсумки проведення VІІІ Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник-учитель» – 2017 та про організацію ІХ конкурсу фахової майстерності «Соняшник-учитель» – 2018

ІХ конкурс  фахової майстерності  «Соняшник-учитель» – 2018 відбудеться 17 жовтня 2018 року.
Інформацію про умови конкурсу висвітлено в мережі Інтернет на сайті gra-sonyashnyk.com.ua в розділі «Соняшник – учитель». Телефони оргкомітету: 0501965371; 0631130030; 0973683895.

Дбаємо про правову освіту школярів

IMG_20180130_132637Відомо, що одним із аспектів усебічного розвитку особистості є висока правова культура. Адже не можна вважати фізично здорову людину гармонійно розвиненою, коли порушує закони, права. Здатність людини розуміти правила співжиття і вимоги законів та відповідним чином поводитися не є вродженою, вона формується під впливом спеціальних виховних заходів, є наслідком спілкування з іншими людьми, участі в різних видах діяльності.    Тож сьогодні  учні 10-11 класів Миронівського НВК мали приємну нагоду поспілкуватися з М. В.Пастушенко, прокурором Миронівського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури, юристом І класу. Марина Володимирівна акцентувала увагу старшокласників щодо кримінальної відповідальності неповнолітніх та як протидіяти злочинності, яка виникає  серед школярів. Також прокурор М.В.Пастушенко дала вичерпну відповідь на  всі запитання, які цікавили учнів. А педагоги  Миронівського НВК переконані, що  правовій освіті та вихованню юних  громадян України сьогодні конче необхідно приділяти особливу увагу з боку всього суспільства, держави, її установ та інституцій.

Лепестій Л.В., заступник директора з виховної роботи

IMG_20180130_135047 IMG_20180130_135332

Історична година «Бій під Крутами» в 6-А класі

З метою виховання в учнів почуття патріотизму, відданості своїй Батьківщині, любові до рідного краю, поваги до історичних пам’яток, формування шанобливого ставлення до героїчного минулого нашої держави в 6-А класі була проведена історична година «Бій під Крутами».  Учні переглянули документальний фільм «Недооцінений  урок історії. Герої Крут», перегляд  якого ознайомив їх із найважливішими подіями січня 1918 року. Учениця Заєва Софія повідомила учнів про славетний подвиг юнаків під Крутами, порівнявши його з подвигом 300 спартанців часів греко-перських війн, та подвигами сучасних патріотів України, які сьогодні захищають ціною свого життя нашу рідну землю. Особливо звернула увагу на подвиг українських солдат, які мужньо захищали Донецький аеропорт. Наприкінці заходу учні Одноволик Анастасія, Мазур Софія, Паніна Єлизавета, Кузьменко Дарина, Прокопенко Олександра, Мазур Марина, Любченко Вікторія та Морошан Богдан зачитали поезію, присвячену патріотизму українців в боротьбі за свою незалежність. У ході обговорення школярі прийшли до висновку, що подвиг героїв Крут повинен  посісти чільне місце в історичній пам’яті українського народу. Захід завершився хвилиною мовчання на знак пошанування пам’яті тих, хто віддав своє квітуче життя в ім’я вільної та незалежної України.

Заїменко А.О., класний керівник 6-А класу

Вступна кампанія

Державна служба України з надзвичайних ситуацій інформує
Проводиться набір кандидатів до вступу на денну форму навчання у відомчі вищі навчальні заклади Державної служби України з надзвичайних ситуацій у 2018 році:
– Національний університет цивільного захисту України (м. Харків);
– Львівський державний університет безпеки життєдіяльності;
– Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля НУЦЗ України;
– випускників дев’ятих класів ЗОШ до Вінницького вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця).
За довідковою інформацією звертатися до 14-державної пожежно-рятувальної частини (м. Миронівка), вул. Чкалова, 36, (телефон: 5-70-47, 101)

Крути – смолоскип у майбутнє

IMG_3454[1]Нема любові понад тy,
Що окропила кров’ю Крути,
І ту гарячу кров святу
Народам світу не забути, –
саме ці поетичні рядки стали провідним мотивом різноманітних виховних справ, що присвячені Дню пам’яті героїв Крут.  Десятикласники Адамчук Вадим та Романенко Ірина,  ведучі радіогазети,  в ефірі Миронівського НВК нагадали всім про 29 січня 1918 року – нову сторінку в історії України,  яка була щедро полита молодою кров’ю.  100 років минуло з того часу, а історія, на жаль, повторилася.  І знову молодь відстоює нашу незалежність, територіальну цілісність, віддаючи найдорожче – своє життя. Тож цій історичний даті кожен учнівський колектив 5-11 класів  випустив ще й тематичний інформаційний  бюлетень «Героям Крут та героям АТО присвячується…», який розмістили у фойє школи.  Ці події стали темою обговорення старшокласників на засіданні круглого столу «Проголошення незалежності України  та бій під Крутами: уроки історії». 
image-0-02-04-d7882ee5e01b77ba55955b1a8de5c0b0eccf647b807aa060938de110e6e132dd-VПісля перегляду документального фільму «Історія битви під Крутами» учні разом із учителем історії А.О.Заїменко  проаналізували перебіг подій після проголошення ІV Універсалу, визначили слабкі та сильні сторони підготовки українських військ до оборони своєї державності, на основі різноманітних історичних джерел зробили об’єктивний висновок і з’ясували значення цих подій у процесі державотворення. Хвилиною мовчання вшанували героїчний подвиг захисників незалежності держави. Важливим моментом роботи круглого столу стала спроба учнів провести паралелі між подіями січня 1918  та січня 2014 років, коли над Майданом пролунали постріли і молодь України знову стала на захист нашої  державності, волі та свободи. Радіогазета
Лепестій Л.В., заступник директора із виховної роботи

До курсу «Вчимося жити разом»

Шановні колеги.
Видавництво «Алатон» отримало від МОН України дозвіл на друк за державні кошти підручника для 5-го класу з предмета «Основи здоров‘я» (авт. Бех І.Д., Воронцова Т.В та інші).
Цей підручник відповідає оновленій навчальній програмі для 5-го класу і повною мірою реалізує компетентнісний підхід для освітньої галузі «Здоров’я і фізична культура». Підручник містить теми курсу «Вчимося жити разом», який має статистично доведену ефективність впливу. Всі додаткові матеріали до цього підручника (посібник для вчителя, розробки уроків, тести для оцінювання, інтерактивні вправи, комп’ютерні презентації, відеоматеріали) можна безкоштовно завантажити на порталі www.autta.org.ua.
Враховуючи необхідність достатнього часу для інформованого та зваженого вибору, додаємо узагальнені характеристики підручника і його електронний макет для вільного використання у навчально-виховному процесі. Характеристики і макет підручника Ос-ilovepdf-compressed.pdf

 З найкращими побажаннями, редакція видавництва «Алатон»

Виставка стародавностей

У Національному комплексі «Експоцентр України» проходить «Виставка стародавностей» (за адресою: м.Київ, пр. Академіка Глушкова, 1, павільйон № 23 «Наука»). Докладна інформація про виставку розміщена на сайті http://www.expocenter.com.ua/.

Всеукраїнський форум для шкіл

15 лютого 2018 року в Університеті «КРОК» (м. Київ, вул. Лагерна, 30-32) відбудеться Всеукраїнський форум для шкіл «Кар’єра зі школи: вибір і планування». Докладна інформація про форум розміщена на сайті www.careerhub.in.ua.

Баскетбол

IMG_20180124_120227

У змаганнях на першість району з баскетболу серед дівчат команда НВК у складі: Осіпчук  Ю. (11-Б клас), Іщенко К. (11-Б клас), Терещенко В. (9-Б клас), Натягач С. (9-Б клас), Лузан М. (9-Б клас), Корінчук А. (9-Б клас), Одарченко В. (7-Б клас) посіла І місце.

Вітаємо наших спортсменів  та бажаємо їм нових перемог!

 

Небезпека булінгу в учнівському колективі

Образливі прізвиська, піддражнювання, глузування,  підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника або однокласниці  є ознаками нездорових стосунків, які можуть привести до цькування – регулярного, повторюваного день у день знущання. Постійне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди  отримало спеціальну назву – булінг. На сьогодні надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках учнівської молоді. Тож одне з питань січневої педагогічної ради Миронівського НВК, яке висвітлила соціальний педагог А.В.Харченко,  звучало саме так: «Що таке булінг? Профілактика виникнення та подолання проявів булінгу в дитячому середовищі». На виконання рішення ради  впродовж останніх днів педагоги НВК  проводять зі школярами  виховні заходи. Тож із метою запобігання різним формам насильства в учнівському колективі й відбулася виховна справа з елементами тренінгу в 8-Б класі. Класний керівник В.М.Левко разом із соціальним педагогом  не лише  вчили учнів виявляти  основні ознаки булінгу,  а й формували стійке усвідомлення бажання протистояти різним проявам насильства одних учнів стосовно інших.

Лепестій Л.В., заступник директора  з виховної роботи  

Дорога В’ячеслава Чорновола

20180124_084100Днями класні керівники, а особливо  вчитель історії А.О.Заїменко, для учнів нашого НВК провели ряд виховних заходів, присвячених   80-річчю від дня народження В’ячеслава Чорновола:  журналіста, який пішов проти злочинної комуністичної системи, і політика, який своєю діяльністю наближав створення незалежної держави. Учні переглянули документальні фільми про  В.Чорновола, мали змогу їх обговорити. А ще переконалися, що сьогодні наш народ гостро потребує харизматичного лідера-українця, яким був В.Чорновіл. Адже він, на думку багатьох сучасних політиків, не міг брехати…  Також школярі прокоментували промовисті слова В.Чорновола: «Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога шлях до світла, або  поразка, ганьба і знову довга дорога до волі».

Доречними стали й віршовані рядки поетеси, перекладача Галини Хмільовської:
Ще переорем негаразди долі,
Розквітнуть ниви колосом добра.
І Україна буде, Чорноволе!!!
Яку так тяжко першим ти орав.

20180124_082137 20180124_084533

Всеукраїнський конкурс есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток»

concursЦентр «ідальності» та Career Hub у партнерстві з Першим Українським Міжнародним Банком розпочинають конкурс есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток» для учнів 10-х класів закладів загальної середньої освіти України.
Навчаєшся у 10 класі? Вже знаєш, ким хочеш стати у майбутньому? Розкажи нам про професію своєї мрії та який внесок у розвиток країни ти плануєш зробити власною працею. Отримай унікальну можливість почути поради з планування та розвитку кар’єри від керівників підприємств, організацій та державних органів влади.
Есе необхідно надіслати до 25 лютого на електронну адресу: info@careerhub.in.ua.
Більш детальну інформацію ви зможете дізнатися з положення про конкурс, яке розміщене на офіційних сайтах організаторів: www.csr-ukraine.org та www.careerhub.in.ua

З будь-яких питань щодо участі у конкурсі можна звертатися до менеджера проекту Олени Воропай info@careerhub.in.uа, тел. (044) 292-02-48, моб.(093) 579-01-87.

Круглий стіл «Акт злуки» УНР і ЗУНР: історична правда»

image-0-02-04-3f359001290eca946f49989bfb9bad93c95db8287c5f137536d0929bd5e4786c-VДень Соборності – свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання УНР і ЗУНР, що відбулося в 1919 році. З метою відзначення цієї події в 11-х класах Миронівського НВК був проведений круглий стіл «Акт злуки» УНР і ЗУНР: історична правда». Учні переглянули документальний фільм «Символи нашої волі», після чого під час роботи круглого столу відбулося  обговорення суперечливих фактів цієї події. Старшокласники прийшли до висновку, що хоча справжнього об’єднання і не відбулося, однак Акт злуки фактично втратив чинність у результаті поразки Директорії, попри це Акт злуки 22 січня 1919 року має велике історичне значення як факт об’єднання українських земель у єдиній соборній державі. Наприкінці заходу старшокласники, в знак вшанування тих подій, утворили символічний «живий ланцюг», вшановуючи традицію, закладену українськими патріотами 1990 року. Захід підготували й провели вчителі історії Яшина Т.В. та Заїменко А.О.

image-0-02-04-67fd8bc7fcf1a4b3597e6521ba9c7ae35c5260a332e79b6522e573c6ccd23583-V image-0-02-04-187aeb15917d821c0f9f7a085cc347d560944e84175b9dcc45a7f3d98efafab8-V image-0-02-04-c8226124cf062ea2933afd1be193bc294f49b4e2dc7ba160a4fb84c96e188d7b-V image-0-02-05-7bf58a15a3f5cf76136540397b1901b955345a66a81a527300680b8a95d6c9cf-V

Велична і свята, моя ти Україно!

Січневий навчальний  ранок   для всіх школярів Миронівського НВК сьогодні розпочався з передачі «Соборна, єдина моя Україна», яку підготувала учнівська рада «Імпульс». Зі шкільного радіоефіру діти та дорослі ознайомилися з величним державним святом – Днем соборності України, який щорічно відзначають 22 січня. Поетичні рядки, сучасні українські  пісні   викликали не лише інтерес до вивчення минулого нашого народу, а й сприяли вихованню патріотичних почуттів, національної гідності. Ще в цей день учні початкової школи створили живий ланцюг єднання, учитель історії Т.В.Яшина провела бесіду «День соборності України – національне єднання українського народу (8-А клас), диспут «Чи є «Соборність» актуальною проблемою сьогоднішньої України?» (11-Б клас). Про єдину та неподільну неньку  Україну говорила зі школярами  й учитель  історії А.О. Заїменко.  Також про свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, вели мову з учнями майже всі класні керівники під час різноманітних виховних заходів. А ще у фойє закладу впродовж тижня діятиме історична виставка-екскурс «Соборна мати Україна».

Л.В.Лепестій, заступник директора Миронівського НВК із виховної роботи

IMG_20180122_114910 IMG_20180122_115046 IMG_20180122_115339 IMG_20180122_115823