Новорічний настрій
Напередодні Нового року ми, учні 8-А класу, вирішили створити собі новорічний настрій та відвідати головну ялинку України і фабрику ялинкових прикрас.
Поїздка запам’ятається нам надовго. Ялинка дійсно красива. Прикрашено її яворівськими іграшками. Вони виконані у різних формах – коники, пташки, а також фігурками – янголами та зорями. Від самого верху до низу спіраллю спадають гірлянди. Їх загальна довжина становить 3 кілометри.
Фабрика ялинкових прикрас знаходиться неподалік Києва (смт. Клавдієво) та має багаторічну історію і традиції створення ялинкових прикрас. Майстри фабрики працюють над створенням нових форм та дизайну. Пересвідчитись у тому, що це творча та кропітка праця ми змогли на власні очі у трьох цехах фабрики.
Зовні фабрика нічим не нагадує місце, де народжуються фантазії. Але коли потрапляєш усередину, то розумієш, що тут відбуваються дива. Іграшки роблять зі скляних трубок, які замовляють у Польщі. Дорогу від трубки до кульки виріб проходить через руки двох майстринь. Одна з них формує з трубки “сосисну вервечку”, розігріваючи на газовому полум’ї і витягуючи до товщини “горловини” майбутньої іграшки, інша запаює один кінець, розігріває середину і силою власних легень видуває кульку. Враховуючи, що таких кульок за зміну може бути і сотня, до шаблонів працівниці вже не звертаються, роблять все на око. Прозорі колбочки в ящиках відправляють до наступного цеху, де їх будуть сріблити зсередини.
Сріблення – чи не найпростіший в механічному плані процес. Підставляєш горловину, дозатор впорскує всередину іграшки суміш речовин, потім колбочку
потрібно потримати у ванні з гарячою водою, щоб почала відбуватись реакція осаду срібла із солей, струснути кілька разів іграшку, щоб сріблення було рівномірним, злити залишок. Все, срібна кулька з хвостиком готова до наступного етапу.
Найпрекрасніший момент – розмальовування. Орнаменти вражають своєю неповторністю. Після розмальовування іграшкам обрізають «хвостики», за які до цього їх на всіх етапах брали, вставляють петельки і пакують в гарні коробочки для відправки. Весь спектр продукції можна придбати одразу на фабриці в трьох “магазинах”. За бажання тут же можна зайти до цеху і художниці нанесуть на іграшку будь-яке побажання чи логотип.
Ми вирішили не економити і тепер у нас вдома українські іграшки на ялинку та неповторний новорічний настрій.